Mamici de Ianuarie-Februarie 2008 (6)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Gina M spune:

quote:
Originally posted by anecica

Salutare la toate mamicile si viitoarelor mamicute!Ma bucur ca am descoperit acest forum a gravidutelor,si anume a "mamici de ianuarie-februarie 2008" in a carei perioade coincid si eu!


anecita - Felicitari pentru sarcina si bine ai venit printre noi! Asteptam sa ne scrii datele (DN=Data nasterii tale, UM=ultima menstruatie pe care ai avut-o si DPN=data nasterii cu aproximatie a copilului) ca sa te putem trece pe listuta alaturi de noi.

Laura - ma bucur sa vad ca totul este bine cu tine.Ma rog ca Dumnezeu sa te ajute sa treci cu bine peste pierderea suferita.Sa fii tare.

Noi cum hainutele de graviduta pe care le-am purtat la fete in mare parte nu-mi mai vin, (eram ceva mai micuta pe atunci size S) ieri am fost la cumparaturi.Acum sunt size M- L si mi-am cumparat:6 perechi de pantaloni(dintre care 3 sunt blugi), o rochie,2-a tricouri,5 maieuri, 7 bluzite & 2-a creme pentru a preveni stretch marks.
Altcumva, totul este asa cum stiti.Starile de rau, greata si ma termina uneori.Nu-mi ramane decat sa sper ca, s-or mai potoli odata cu cresterea puisorului din burtica.
Voi, cum mai sunteti la acest capitol?! Ce papa buna si usor de facut mai pregatiti?!

Poze & My Baby Development!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gina M spune:

Hopa, ce liniste a fost pe aici!
La noi astazi, a fost ziua sotului de cumparaturi si culmea,unul dintre magazinele lui preferate este situat taman vizavi de magazinul pentru gravidute!
Ce crede-ti ca s-a intamplat dupa ce si-a cumparat ce i-a trebuit?! A mers cu mine la "gravidute ca deh,imi mai trebuiau ceva chiloti si alte maruntisuri! Bine inteles, am iesit de acolo cu inca 2-a tricouri,3 perechi de pantaloni scurti,si inca un maieuas.
L-a plecare in fuga mare,mi-a prins si cateva imagini cu burtica si m-am gandit sa vi le arat si voua.Parul imi era cam ciufulit de vant in una din ele insa, sper sa va placa.
Le puteti vedea AICI
Va

Poze & My Baby Development!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lala_D spune:

Gina esti o mamica superba

O zi excelenta tuturor !
Lala.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Irladeza Gina multumesc, fetelor!

Am fost aseara la eco si totul e super bine Am vazut mogaldeata miscareata, care nu s-a prea lasat masurata si a iesit mai micuta cu 3 zile, dar nu-mi fac griji! Avea mugureii de picioruse cu care asa mai pedalaaaa

Gina arati super Deja se vede burtica? Si fetitele tale sunt niste scumpe, ce ochi au Super ca ti-ai facut asa o garderoba de graviduta!

Lala ai grija de tine si de burtic!

8+
Poze Laura
Puiul nostru drag

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AngeliquedeS spune:

Gina, esti superba!! Esto o graviduta nemaipomenita! Vreau si eu hainute de graviduta, mi-a placut la nebunie bluzica ta. Azi plec in oras la cumparaturi!

Mie imi e asa soooomn de imi vine sa plang. Nu mai pot manca nimic, nimic, nici apa nu imi vine sa beau.

Ramo, da-ne vesti, cum te mai simti?

Laura, felicitari pentru eco! Abia astept sa merg si eu peste trei saptamani!

Pupici,
Angelique 9+
noi 2, poze, povestea nuntii, luni de miere..., bebe
Mare, Munte, Flori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmilia spune:

Neata,zuzelor!Mav,ziceai ca la 6 sapt.se vede clar sacutul+embrionul.La mine s-a vazut doar sacutul,gol,in prima zi a sapt.7.O fi ceva rau?Dl.dr.mi-a zis ca data viitoare vedem si embrionul(prima zi a sapt.9).N-are cum sa nu fie acolo bebele meu!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kalosalina spune:

Neata zuze!
Lala D ma bucur ca bb este bine, asa ca stai linistita si ia tratamentul.
Laura Ioana Felicitari!!! Ai vazut bb!
Gina M ce gravidutza frumoasa esti!
Gugu nu te-ai intors din Delta?
Anecica bine ai venit!

Astazi am fost si mi-am facut bhcg-ul. Pe la ora 14 am rezultatul. Am niste emotii...sa fie bine de data asta!


toate Zuzele!!!

A venit Bebica!!!

5+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cosmi1975 spune:

GINAM felicitari ptr sarcina si ai mare grija de tine iar bunul dumnezeu sa te ocroteascasi un bebeu sanatos ca de frumos nu mi fac pb ca ai copii minunati

stef 12 02 2006si bia 12 12 1997 poze stefanhttp://www.dropshots.com/cosmi1975

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina023 spune:

Laura, felicitari pentru bebe saltaret.

Gina, ce mami frumoasa esti si ce fetite superbe ai!!!

Chiar asa, Gugu cat mai sta in Delta? Ca si-asa mi-a facut pofta cand am auzit ca pleaca. Acum nu mai am rabdare sa revina ca sa-mi povesteasca ce si cum.

Alina 10+ si Luca nazdravanul (14 Feb 2003)

poze Luca nazdravan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gina M spune:

Fetelor,va multumesc pentru felicitari si pentru toate gandurile bune.
Cum sunt la al 3-lea pui probabil incep sa ma "hodorogesc" insa, daca spune-ti ca-s inca in floare va cred!
Cosmi,pls, fa bine si scrie-mi printr-un PM, adresa de MSN daca ai ok?! Acum ma simt tare obosita si trebuie sa merg la
Va pup, si va doresc: o zi buna & multa sanatate,intelepciune si tot ceea ce aveti nevoie sa puteti duce ziua, la bun sfarsit.
Gina.

Poze & My Baby Development!

Mergi la inceput