PIERSICUTZE de iulie - august 2006 (47)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Muuh spune:

miti nu stiu daca pot spune ca era mai cuminte. Imi aduc si acum aminte cu putina groaza cat de tare ma batea in ficat. Cand ma gandesc la perioada aceea resimt inca o durere acuta si permanenta in ficat care nu ceda decat in anumite pozitii care nu imi erau la indemana la birou sau in masina.

Miruna + Alexei (13.07.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea25 spune:

quote:
Originally posted by geliza

bai sa stiti ca noi suntem campionii siluetilor....aveam 6900 la 9 luni....asa ca........sunt multumita totusi ca ea mananca....mananca 5 mese, cam 150-180 g, iar lapte cateodata 180 ml cateodata 210 mlsi in sfarsit i-a iesit si Ilincai primul dinte la 9 luni si 18 zileEliza, Ilinca (7 aug 2006) si Mara (24 ian 2002)fete cucuiete
www.flickr.com/photos/12803220@N00/" target="_blank">alte poze

"Tot ceea ce se petrece are un anumit sens"(Gabriel Garcia Marquez)

stai linistita ca nici noi nu suntem prea departe..la 9 luni : 7.300 kg..si mananca la fel,poate o idee mai mult,dar cred ca se pune in unghii...
felicitari ptr dintzok!andreea25 mami de ariana-irina
(04.08.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea25 spune:

quote:
Originally posted by Muuh

Nu stiu ce m-a apucat dar uite asa aratam acum 1 an fix pe vremea asta. Acum minunea din burta doarme in patut pe burta si eu ma topesc langa el.Miruna + Alexei (13.07.2006)
si eu am momente din astea...mereu ma gandesc ce faceam anul trecut pe vremea asta...hehe,ce mai trece vremea. eu nu stiu cum ai rezistat tu fara sa afli sexu' bebelului...andreea25 mami de ariana-irina
(04.08.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns geliza spune:

quote:
Originally posted by andreea25
stai linistita ca nici noi nu suntem prea departe..la 9 luni : 7.300 kg..si mananca la fel,poate o idee mai mult,dar cred ca se pune in unghii...
felicitari ptr dintzok!

andreea25 mami de ariana-irina
(04.08.2006)




aaa, da...nu mi-am dat seama pana acum....si la noi se mai pune si in par

multumim pt felicitarile pt dintzoc

Eliza, Ilinca (7 aug 2006) si Mara (24 ian 2002)fete cucuiete
www.flickr.com/photos/12803220@N00/" target="_blank">alte poze

"Tot ceea ce se petrece are un anumit sens"(Gabriel Garcia Marquez)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maryion spune:




10 lunisoare

Andreas, baietelul lui angelli

fetita lui Shihana

Maria Alexia, fetita lui lili


9 lunisoare

Maria Alexandrina, fetita lui oona




VARSTA DARIUS-THEODOR

DIVERSE DARIUS MURDARICI POZE NOI CU DARIUS


www.flickr.com/photos/8471782@N02/" target="_blank">DARIUS SMECHERAS


Mary mamica lui Darius-Theodor (14.07.2006)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emiliapop spune:



Ufff ce cald e......voi cum va descurcati cu caldura?
Nu stiu ce sa fac ca vreau sa pun aer conditionat si am auzit mai multe pareri contra decat pro dar nici asa nu pot sa stau ca parca sunt la cuptor sunt 28-30 grade C si zi si noapte in casa.
Desi stau la casa si ar trebui sa fie racoare casa asta vrea sa contrazica toate regulile asa ca iarna e frig si vara cald .
Cu iesitul afara cum procedati, iesiti seara, dimineata cand?
Al meu are program de dormit pana la 10-10.30 si dupa papa si pana ne infasuram cu papa, spalat vase de dupa, imbracat etc...s-a facut deja cald si pe la 13 il ia somnul, il lua ca vad ca de cateva zile din cauza caldurii si-a dereglat programul si deci dimineata nu apucam sa iesim afara.
Si daca nu reuseste sa adoarma la 13 e nervos si la pranz nu mai papa ca lumea....
Si unde mai pui ca intru in sesiune si vineri am primul examen si ma gandesc cum naiba sa invat eu cand asta micu sta 10 minute intr-un loc 10 in altul si iar schimbam loc, vorbim ca dee nu ii place sa nu fie bagat in seama...si al meu sot imi zice: "pai anul trecut cum ai invatat? "
Da dar anul trecut statea cuminte in burtica ...!



emilia si Alexandru Paul (16.08.2006)

alexandru

poze luna a-8-a
vacanta de 1 mai
greutate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns misimica spune:

Sal'fetelor

A trecut cam mult timp de cand n-am mai scris nimic despre noi,dar chiar nu am avut timp,abia mai reusesc sa va citesc.Pana la 9 luni am avut o cumintenie de fetita,nici nu ziceam ca am copil mic in casa,dar de ceva vreme fetita mea e atat de nazdravana parca s-a transformat intr-un baietoi.
Am citit despre performantele celorlalte piersicute si m-am gandit sa va povestim ce am invatat si noi sa facem.
Stim sa:
-mergem de a busilea
-mergem tinute doar de o manuta,ieri pentru prima oara a facut 4 pasi singura(eram in vizita la niste prieteni si imi pare rau ca nu am avut camera la noi sa o filmez)
-dansam si batem din palme( ne place in special muzica populara,dar mai dansam si cand suna telefonul sau canta vreo jucarie)
-stim sa leganam papusa pe picioare
-aratam unde e pisica tic-tac si twety(undeva pe perete)
-facem pa
-spunem:mama tata papa caca pui nani
-jucam fotbal
Citeam despre silueta Ilincutei,si vreau sa va zic ca nici noi nu suntem prea departe,la 10 luni avem numai 9 kg,dar noi chiar nu papam,asa ca sa nu fii trista Geliza,o sa vezi tu ce fotomodele facem din fetele noastre.
Muuh-aratai beton,daca va arat eu o poza a mea din timpul sarcinii,va speriati,dar nu vreau sa va traumatizez,am luat 34 kg
Greiere-super bun tortul.Multumim
Geliza-felicitari Ilincutei pentru primul dintzoc
Miti2004-ce frumusete de piersicut ai tu acolo


Mai intram si altadata ,cred ca-i e dor motatei de mine,ma striga...

Pup piersicutele.






www.dropshots.com/new.php?userid=297452&successmsg=User settings saved." target="_blank">POZE CU MISSY -PIERSICUTA MOTATA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Muuh spune:

misimica multumesc. Eu am luat 25 de kg in sarcina iar noi doua am fost colege de spital. Alexei si Piersicutza motzata colegi de patut.

Miruna + Alexei (13.07.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miti2004 spune:

misimica m-am uitat si eu la ultimele voastre poze : mama-mama dar ce de moatze aveti , de unde domnule atatea ? auzi, dar ce-mi place ca sunt asa de colorate si de vesele pozele tale...eu nu-s asa de priceputa si-mi pare asa de rau...

miti, mamica de 20 iunie 2006
POZE_Alex
www.dropshots.com/mitilica" target="_blank">FILME_Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissa71 spune:

Mimisica:superba Missy a ta!!!Sa-ti traiasca!O scumpetete!
Trebuie sa-i iau si eu lui Cipic moate..sunt specile de bebei?!
Muuh:subscriu...aratai super...Dar erai slaba inainte daca ai luat 24 de kg si nu se vedeau!?Super burticoasa!!Nu-ti statea rau de loc!!Poate...mai repeti figura..?!
Eu aveam 55 kg inainte de sarcina...la final aveam cam 70-74(numai stiu exact..)..acum am 62...cam multicel dar nu par prea grasa!!!Nu ma stresez cu asta!!E ultima mea grija...
In rest...iar n-am apucat sa va mai scriu...sunt tare amarata...mi-au furat cateaua!!!De fiecare data cand cobor in curte ma apuca jalea!!!
Niste tigani...pai si sa nu le zici..."tiganca imputita?!!"....
Cipic tot marait si plangacios e...cu caldura cam naspa..dar iesim in curte unde e racoare!
In rest imi tocesc creierii cu ce as putea sa-i mai fac de mancare...ce sa-i mai bag nou?
Voi ce le-ati mai bagat?
Pupici...la toate piersicutele..si la mamicile lor!!!
Ne auzim mai tarziu!


http://new.photos.yahoo.com/cristosmora/album/576460762313281122#page1

Mergi la inceput