Stelute de ianuarie februarie 2007 (26)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Daconst spune:

Mirandolina,super articolul.Multumim!

Dana si Lucas Paul(18.01.07)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirandolina spune:

Cu placere
Vine ploaia
s-a dus iesirea noastra la terasa
ce probleme am si io

Ella de Iulia Maya 16 februarie 2007
Un altfel de ticker cu Maya

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anis spune:

am ajuns si noi in bucuresti/Culmea..ne-am trezit racite toate 3..ne-om fi dezobisnuit de aerul de capitala..
ma innebuneste Iarina cu dintii..si maine facem si vaccinul de 4 luni



*** AniS ***
Iarina-Elisa *** inimioara mea mica*** (11 ianuarie 2007)***
Ingrid-Alexia *** ingerashul ce mi l-a trimis Dumnezeu *** (2 august 2005) ***INGRID
"Happiness is like perfume,you can't pour on others without getting a few drops on yourself."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liuda spune:

vai ADELA ce bine sta papusa ta in fundulet.... vai de capul meu ma dai pe spate, eu abia astept s-o vad in fund si a inceput devreme sa se ridice si acum s-a oprit... adica sta dar nu in cur ci in picioare ca ma disperaaaaa

Messa ai trecut la Humana de la Nan si acum e mai bine? asa parca am inteles.... si noi am trecut de la Humana la Nan (invers) si tot mai bine mananca dupa acel eveniment

megbeng eu am bona care ii face supa la fata... ma inebuneste ca supa e mai buna decat borcanele masii, asa ca ea ii face - ea ii da!!! Tot ea spala si vesela si nu doar dupa copil, da cu aspirator sterge praful iar nu doar la copil... pai nene la ce o tin, ca doarme copilul 2 ore - ea se plictiseste - asa ca pune mana pe carpe si face treaba... pai acum sincer ... daca tot dau un ban, sa am si eu ajutor ! si ai dreptate ca acum sarim ca clostile la copii si la un an si ceva o sa zbiere dupa cola si o sa li-o dam numai sa nu mai auzim isterii... (asta eu acum am vazut un copul nu cred ca avea 2 ani cu o cola in mana si chiar ma gandeam ce isterie facem ca chipurile nu or fi borcanelele cu mancare bune, da cola e mai buna?)

Daconst - dai fata suc de mar la o ora dupa masa si basta nene! ce atata te sperii de morcov? eu ii dau suc de morcov si il combin cu cel de mar sau prune, piersici, pere - ce o fi, sau daca tot iti este frica ia zahar de la humana si dai la o masa in lapte o masura de zahar din ala si basta nene, nu te mai freca atata, ca sant prea multe alimente care constipa in cat sa incepi sa tai din lista.... orez constipa, banana constipa, cereale constipa, ce faci fata, tai tot ? nu nene! dai suc care are reactii, mai amesteca cu altceva, dai zahar din ala si nu renunta prea usor asa de la mancare ca se constipa.... lasa ca se forteaza mai mult si iese pana la urma mamico si kk de la morcov....





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aelita spune:

dianamizzi ,ai dreptate in tot ce scrii.
acum fata suge,cam la 3 ore ,5 minute .dar ma uit ca tot freaca mainile in gura dupa ce nu mai vrea sa suga,ia suzeta de parca ar inghiti-o cu totul,si asta e semn de foame la ea.ieri i-am dat un pic de ceai din ala pt burtica pt ca nu facuse kk si tragea niste basini de mama mama,si am ceaiul ala special de digestie de la farmacie.mai,cand i-am pus biberonul la gura(ca zic nu i l-oi da si p-asta cu lingurita) am zis ca il inghite cu totul,a avut asa un scuturat din cap precum catzeii infometati.si ar fi baut suta de ceai,dar i-am dat eu doar 50ml ca nu vreau s-o umflu de apa chioara.
am pus-o la san,bai nene,i-o fi foame,i-o fi sete,NIMIC,nu a vrut.
incerc sa inteleg de ce nu mai suge,daca nu se satura.probabil nu ii place .

cu modelul ala,nu reusesc sa imi dau seama cum vine,trebuie sa intreb pe cineva care stie...am facut eu ceva asemanator,dupa mintea mea,dar nu e la fel.la rochie merge,dar daca as face la caciula as strica treaba.
trebuie sa aflu eu cum si inc e fel.

loremunteanu,asa ma intristez cand aud chestii de-astea...cu bebelusi morti in burta...Era destul de marisor daca se nastea in iulie,of,doamne!! Deja se putea face o cezariana.mult aputere prietenei tale sa treaca peste acest necaz!

marinar
eu nu stiu cum se scot petele de morcov,ca nu am trecut la diversificare, dar ca sa ai succes,cu solutia pe care o pui ,sa pui IMDEIAT hainutza la inmuiat si lasata acolo pana iese.
eu as afac cu petele de la vitamine,galbene,care nu ies altfel.apoi le scot de acolo,le clatesc,le intind sa se usuce dar le pun la loc in cosul de rufe murdare,sa le spal cu rufele celelalte la masina.le usuc doar ca sa nu le pun ude acolo.

tonylexa
cred ca nu ai dat share si public acolo la fiecare poza si la album.
ma duc sa vad la mail ,dupa ce termin mesajul.
liuda
,hai ca mananca binisor,acum!

si a mea isi trage totul pe fatza cand ii e somn.

daconst
,a mea,dupa vaccinul de 4 luni(trei au fost) nu a avut nici o reactie,asa ca sper ca nici lUcas sa nu aiba nimic!!

megbeng,foarte bine ai facut ca ai schimbat pediatra aia care iti recomanda diversificare la 3 luni!!! inteleg mamicile care incep devreme,pt ca asa e sistemul,vecinii,mamele..dar nu inteleg si nu vpi intelege niciodata pediatrii care recomanda inainte de 4 luni altceva decat lapte.
mergi inainte cu lapticul tau,si felicitari !!!


adela,vazut poze cu scumpa de Alexia!
anis
bine ai revenit!




S.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns megbeng spune:

liuda, de isterii mi-e si mie teama..de isteriile copilului, adica..

noi suntem f calmi amandoi si sper ca bebe sa ne semene...nu am fost nici eu nici george genul de copii care se tranteau pe jos in fata vitrinelor sau zbierau ca nu vroiau in casa.

apropo..stiti reclama aceea la prezervative, cu copilul isteric?



Ajutati-l pe Dan sa mearga din nou!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liuda spune:

bai zau ca uneori ii dau dreptate lu' barbatu-meu! dar asa in mintea mea, nu ii zic si lui sa nu ii creasca coarne.... ca el mereu imi zice ca exagerez si eu.... pai ma apuca inainte isteria ca nu mananca copilul (cand am avut faza aia de manca putin) si tot imi zicea lasa-ma ca poate atat ii cere organismul ca nu e slaba, nu are nimic, nu mai boci atat! Apoi daca se constipa era o istorie intreaga la care el imi zicea - bai tu daca ai putea te-ai si kk in locul fetei! las-o ca o sa se forteze si tot ii iese! nici nu reuseste sa planga copilu si eu deja sant la capataiul ei - el iar incepe... da mai las-o si tu sa boceasca nu mai sari asa ca arsa de cate ori se screme. ca asa o sa te dreseze...
eu normal la toate astea incdepeam sa-l frec la cap ca nu eu exagerez ci nu este el tata bun si nu il doare si nu il intereseaza... dar dupa ce imi trecea.... parca ii dadeam si dreptate, pai ce facem nene ca nici asa nu e bine!!! Te doare inima sa-l lasi si totusi stii ca ar trebui din cand in cand ca altfel dorm cu fiemea in camera pana ii creste par la puta!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns megbeng spune:

hai ca am gasit reclama pe youtube:
http://www.youtube.com/watch?v=uOuYjhe1DMw



Ajutati-l pe Dan sa mearga din nou!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liuda spune:

meg - sa stii ca isteriile nu sant trasaturi de caracter... astea sant alintaturi si daca continuam sa le intram in coarne ... sa vezi cum o sa tragem dupa un an... de o sa ne sara capacii, mai rau ca chelnerii o sa stam la panda daca mai vrea ceva, si cum vrea.... nu cum trebuie si ar trebui, ci cum vrea copilul!!! Sper sa nu ajung asa, ca nu am fost nici eu asa rea de mica si intelegeam de cuvant - sper si fie-mea la fel sa stie de cuvant sa nu mai ajungem la altele


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Catalina spune:

Am venit si noi de la plimbare si am zis ca sa vaz ce mai faceti. Ia sa va citesc ...

Da mai Raluca, poate si eu ar trebui sa ma tund. Oricum arat ca un kk cu par ... .

Marina, clar ne vedem joi ca ne e tare, tare dor de voi. CUM A FOST VACCINUL???

Shine, alaptezi? Ca daca nu poti sa bagi Humex de raceala si gripa. Daca alaptezi, baga si tu cat poti citrice si miere sau nici din astea nu ai voie? Oscilococcinum ar fi o alta idee ...

Lore ... groaznic ce ai scris. Eu zic ca sigur tre sa se vada la eco dar nu cred ca era ceva de facut daca s-a innodat cordonul. Doamne Fereste! Sa ii ajute Dumnezeu sa treaca peste asta.

Meg, de la CMU am fost multumita doar de dna dr Gornici (sau asa ceva) si a mai fost o colega multumita foarte de dna dr Mirica. La Zelenac nu te sfatuiesc sa mergi. Mi s-a parut f rece si total pe dinafara cu toate alea (asta e aia de imi zicea sa il umflu pe Matei cu ceai ca e prea gras).

Adela, cum stati cu kk? Ca vad ca tu continui diversificarea chiar daca a facut diaree.

Pupici, mai vorbim





Mergi la inceput