Colectia de toamna iarna 2005(135)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns maria_alexia spune:

Cu Spania, prietenii nostri au fost anul trecut intr-un mega-tur si le-a placut tare mult. Pana acolo si inapoi si-au luat cate 2-3 cazari pe drum, au plecat prin austria-germania si s-au intors prin sudul frantei-italia si au vazut o gramada peste tot.

Intr-un fel ma bucur sa va aud ca faceti asa planuri marete de vacanta.
Noi tocmai ne hotarasem ca si anul acesta vom sta cu puiul si ne vom face concediu dupa puterile lui.

Numai ca... sapt viitoare trebuie sa plec in delegatie in germania . Tare prost pica, nu sunt deloc pregatita psihic pentru asa ceva. Inca nu l-am lasat nici macar o zi intreaga cu bunicii, doar o singura seara (de rev) cand a fost tare suparat . E drept ca de data asta ramane si cu tati, dar am mari emotii. Si e si in plina eruptie de maselute si necajit tare... Offf offf....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Hai, mai Maria, ca nu-i un capat de lume! E bine pana la urma sa se obisnuiasca si ei mai independenti.

Mda, e si asta o idee, sa mergi cu masina sa sa mai vezi una alta pe drum dar mie mi se pare prea mult pana in Spania, si practic nu apuci sa vezi asa multe pe drum ca trebuie sa mergi. Si iesi destul de costisitor: benzina, autostrazi, cazari de tranzit...

Parca mai mult imi surade ideea cu zbor low cost si concentrat pe o singura zona.

Nah, in privinta vacantelor exista muuulte variante si stiluri si fiecare are adeptii sai. Conteaza ce-ti place tie, sa te simti tu bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_alexia spune:

quote:
Originally posted by lavi02

Hai, mai Maria, ca nu-i un capat de lume! E bine pana la urma sa se obisnuiasca si ei mai independenti.


Da, stiu ca nu-i un capat de lume, si faptul ca majoritatea dintre voi i-ati lasat deja/ii veti lasa pe copii cateva zile cu bunicii ar trebui sa ma incurajeze.
Dar sa vedeti ce gaza dependenta am, cum se agata de dimineata pana seara de mine si nu ma mai lasa... Serios, e ultra-mamos. Intr-un fel mi-e tare drag de el asa, pe de alta parte ma apuca si pe mine jalea sa-l las... Plange nevoie mare cand plec la serviciu, cum se deschide vreo usa e pe ea, spune "mama ?", se uita cine vine si-apoi tot el "nu-i "... Si tot asa, pana ajung acasa...

Maria & Cristian (22 dec 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Si Nati e mamoasa. Soacra-mea zice ca io's de vina , s-o mai dezlipesc de mine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gandacel spune:

Buna!

Apar si eu ca magarul din ceata!

Am sa revin cu detalii cat de curand, ca am ceva noutati. Insa acum nu am timp.

Pentru ca se voteaza locatia pentru intalnire, am sa va zic asa: dintre cele trei parcuri propuse, in mod clar prefer Herastrau, pt ca in aprox o jumatate de ora sau o ora (depinde de intrare) ajung pe jos. Restul de parcuri sunt la distanta atat de mare de mine, incat nu ma aventurez nici cu taxi! Imi pare rau, dar cum se circula in BUc acum, fac enorm de mult, in niste conditii oribile de curent, caldura, aglomeratie. Cu metroul nu pot veni, de data asta nu mai pot ridica un carucior cu doi copii in el, dintre care unul super greu.

Astea fiind zise referitor la propunerile deja facute, am sa risc sa zic ca ajung binisor cu taxi in Gradina Botanica, pe care o iubesc si in Cismigiu, pe care nu prea il plac, dar merge... Daca supuneti la vot si astea, poate am mai multe variante de ales. Parcul Circului mi se pare iar o varianta rezonabila, chiar daca si anul trecut tot acolo ne-am vazut.

Nu promit nimic, dar am sa revin in zilele urmatoare cu ceva povesti despre noi si poze.

Va pup pe toate. Sa ne auzim cu bine.

Dordia, uitam sa te felicit pentru sarcina mult dorita! Sa fie cu noroc si sanatate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilenutza spune:

Ola si de la noi!

Si io ma pregatesc de o maaaare intalnire- cu baietelul meu asa ca o sa ratez alte evenimente superbe cum ar fi intalnirea cu voi, concertul de pe 1 iulie si concertul lui Macy Gray, preferata mea, care va canta pe 22 iunie in Buc.

Asa ca mai am sa imi iau papuci, halat si camasi de alaptat, iar pentru bb vreau sa cumpar www.babycomfort.ro/index.php?cmd=show_product&id=321" target="_blank"> acest cos, sper sa isi reinoiasca stocul in curand.

Alexandrina spatele meu e varza de vreo 2 sapt mi se pun niste junghiuri de nu mai stiu cum sa stau!!!sa inteleg ca ai si tu probl.?


Ile 32 si Victor ( 22 dec 2005)
AMR 08 sapt.
www.onetruemedia.com/shared?p=298317a6ed3728312027b9&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Paste 2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pischi2003 spune:

Sal'tare si de la noi

Corapino, vazui si io filmuletele/pozele, superbe. Si la ce galagie era in jurul ei, draga de Anais era toata cuminte. Bravo, asa sa fii in continuare

Gandacico, deja piticutza ta are o luna si ceva. Sanatate multa ambilor.

Ioana, cand ai rezultatele la analize? Tinem pumnii sa auzim vesti bune.

Noi pe 12 iulie nu avem cum ajunge. Concediu ia sotul in august si poate vor mai fi cateva zile la inceputul lunii iunie, dar in iulie nik-nik. O sa va admir pozele la colectie, ca altfel...

V-am zis de Alex cu mucul? Nu prea sta de curatat nasul si o simteam ca are ceva mai consistent acum cateva zile. Iar duminica dimineata o vad cu ceva negru, marisor pe degetul mare ca-mi arata victorioasa. Cand m-am prins ce e =ditamai mucul, tare m-am bucurat ca mi l-a prezentat mie la raport si nu l-a bagat in guritza .

Noki, eu nu-i fac de mancare bonei, i-am zis ca daca vede ceva ce-i place in frigider poate manca. Asta e.

Mihaela si Alexandra - Maria (01.12.2005)
www.dropshots.com/new.php?userid=109466&cdate=20061112&cimg=0" target="_blank">filmuletze Alexandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madau spune:

Iaca acum m-am adunat si eu de pe drumuri...bag rapid o postare si ma duc sa mananc ceva...of asa ma enerveaza ca nu prea mai am timp de nimic, oare cum o fi cand oi avea 2? Of, of, mai, mai

Sa va zic si voua marele meu motiv de bucurie...am stabilit cu tati aseara, dupa indelungi negocieri...ca dupa ce venim din concediu ne apucam de cautat apartament nou!!!!. Eu as vrea sa luam 4 camere, si inca cativa ani s-o iau si pe mama la noi, iar ap ei sa-l inchiriem eventual....m-ar ajuta tare mult cu Miruna si viitorul pitic, as scapa de grija cu cresa, bona, etc.... dar sa vedem ce gasim, problema e ca in Titan sunt foarte rare ap de 4 camere, sper sa gasim ceva pe placul nostru. Asa ca...intru in cercetari

Pischi si Miruna a prins obicei sa se zgarmene in nasuc,insa de fiecare data cand "pescuieste" ceva vine si-l prezinta la raport.

Iote acu' s-a trezit mandra...tre sa fug

Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)
poze pana la 1 an, de la 1 la 2 ani
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">povestea nasterii Mirunei
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1b04435806e76a5905bfb2&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulet aniversar
filmuletze poznase www.dropshots.com/madau" target="_blank">1 si www.dropshots.com/Miruna" target="_blank">2

votati mica dansatoare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia_daniela spune:

Madau ... bb2 ceva ???? ati purces la "treaba", sau urmeaza?????
Bafta cu gasirea apartamentului "de vis" si tot ce-ti doresti sa se implineasca!


Cami mami & Daria (02.01.2006)
Poze ....
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1b04cfdc1cfe02b5824f0c&skin_id=7" target="_blank">Un an plin de amintiri minunate! (filmulet aniversar)
Dariuca creste si iar ... creste!

Daca cineva rade, razi impreuna cu el ! Daca cineva canta, canta impreuna cu el!
Daca cineva lucreaza - lasa-l sa lucreze!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns meems spune:

Ioana, eu nu cred ca am tinut-o deloc pe Rianna in casa cand a facut roseola... Daca i-a trecut eruptia Mariei, sigur e ok s-o scoti afara.

Mergi la inceput