Spiridusi de ianuarie-februarie 2006 (187)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns irinel2005 spune:

Ca veni vorba de cremele de protectie solara, eu am o dilema. Stiam ca cele mai bune sunt, mai ales pentru copii, cele cu factor de protectie cit mai ridicat. Dar la Babyexpo, un comerciant (nu mai stiu ce firma era) imi spunea ca 15 este cel mai bun si mai indicat factor de protectie pentru copii. O fi vrut sa ma pacaleasca? Daca da, n-a reusit.

Irinel, mamica de spiridus fermecat Ilinca Ioana (9 ianuarie 2006)


ingerasul lui mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anasol spune:

indiferent de cui tinem partea mai mult sau mai putin ,io zic ca fiecare dintre noi si-a format cat de cat o idee de fiecare persoana in parte ,de pe aici,asa ca ...........astea suntem,de acu tot inainte.....

http://pg.photos.yahoo.com/ph/gogosica_lu_solo/my_photos
anasol si david-andrei(06.01.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anasol spune:

noi de la ora doua juma am plecat in oras,am fost si la terasa,la bere....s-a distrat super dav si a papat toate maslinele din pizza,de abia acum am intrat,i-am dat fructele si asteptam apa,ca a dat drumul tati la cada........
moni-si io tot nivea sun am luat lui dav,cu factor 30,parca 42 ron am dat.........

http://pg.photos.yahoo.com/ph/gogosica_lu_solo/my_photos
anasol si david-andrei(06.01.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

MARAKI am dat 37 lei ,calculeaza Asta e,eu la capitolul sanatate incerc sa nu ma zgarcesc Si imi plac cosmeticele de la Nivea in general.
IRINEL sigur ca tin minte faza si ai dreptate cu relaxarea.Si eu glumesc la greu,cateodata sar peste cal de-am derutat-o pana si pe cuscra cea
I-os sigura ca si Biancai ii trece rapid,ca si ea sare urgent de in sus si ii trece rapid .

Maaaai Diana deja ma minte Am intrebat-o "te-ai kk-at?" (ca se scremuse si puteee) si a zis raspicat "nuuuuuu" si a dat din cap ,asta numai sa nu o schimb,sa nu o intrerup din ce face - e ocupata rau cu periile de dinti,deodorantele,gelul de dush etc. - acu le-a inhatzat in debandada asta
Merg sa o schimb ,desi zice ca "nuuu" cand o trimit in pat.Altadata se urca singura sa in pat ca sa o schimb
EEEEEE ... uite ca totusi merge

MONI SI DIANA (01.01.2006)DIANA ALBUME

www.dropshots.com/moni3" target="_blank"> FILMULETZE SI POZE
www.dropshots.com/monica70" target="_blank"> FILMULETZE NOI


NU TREBUIE SA RISCAM SA GLUMIM DECAT CU OAMENI POLITICOSI SAU DESTEPTI

"Impotriva prostiei, zeii insisi lupta in zadar" (Isaac Asimov)




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinel2005 spune:

Hai mai bine sa va povestesc o chestie draguta, care ma amuza de fiecare data.
Cind sa-i dau Ilincai sa manince o pun in scaunul de masa. Ea stie ce urmeaza si o cere pe "babi" (bavetica). Ii dau ce ii dau sa manince, pina zice "data" (gata). De atunci incolo nu mai maninca sa o pici cu ceara; e cert ca e satula. La inceput mai insistam o data, de doua ori, ea nu si nu, "daaata" (acum nu mai insist, asa ca atunci cind nu vrea sa manince deloc sau nu vrea sa manince tot, o iau din scaun si gata, vorba lui Bianca, o sa manince la masa urmatoare. E drept insa ca maninca bine si nu sunt stresata din cauza asta, ca altfel poate as insista si eu si as umbla cu mincarea prin casa dupa ea; nu stiu, sincer, cum as proceda). Asteapta sa i-o dau jos pe babi si dupa aceea zice "du-te"; daca intirzii sa o dau jos, insista: "duuu-te".
Asa ii spuneam eu cind o dadeam jos din scaun sau din pat la cererea ei, "du-te". Iar ea acum cind se cere jos zice "du-te". Imi vine sa o maninc.

Irinel, mamica de spiridus fermecat Ilinca Ioana (9 ianuarie 2006)


ingerasul lui mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

Anasol vad ca sant mai scumpe in Ro cremele Copiii sa fie sanatosi si soare pe cer De vreo 3 zile aici este frig si ploua, acum zici ca este octombrie afara
Irinel stiam si eu de o faza la mare, parca la Mall dar... cine cū cine?

Monica
http://community.webshots.com/user/maraki36
mamica de bebe Angelo ( 29 Dec. 2005 )
http://www.dropshots.com/maraki
http://www.dropshots.com/maraki1
http://www.dropshots.com/maraki2
http://www.dropshots.com/maraki3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Biancas spune:

Irinel...tu ti-ai dat cu parerea la ce s-a discutat ieri si ti-ai spus punctul de vedere. Dar e o mare diferentza in a conversa si ati spune punctul de vedere, si alta sa imi spui mie ce sa fac . Pana si mama mea imi da sfaturi, dar nu imi spune ce trebuie sa fac, asha ca nu inteleg de ce isi permit altele.
Cu faza cu fitoasele eu ti-am explicat care e treaba, in data de 20 aprilie a fost conversatia, daca vrei uite-te despre ce a fost vorba.
EU NU AM FACUT PE NICI UNA DIN VOI FITZOASA, AM SPUS DOAR CA PERELE SI PESTELE LA O CRESA DE STAT SUNT DEJA FITZE, unele dintre voi v-ati autointitulat singure.
Si ar trebui sa recunostem faptul pe care il stie toata lumea dar nu vrea il accepte ca: CU CAT AI MAI MULTI BANI, CU ATAT CRESTE NIVELUL DE TRAI SI IMPLICIT AI MAI MULTE PRETENTII DE LA ORICE.(si in cele mai multe cazuri uiti de unde ai plecat )
Voi avea grija ca copilul meu sa manance tot ce e mai bun, ii cumpar deobicei ceea ce consider ca merita cumparat, ceea ce consider ca imi permit. In iarna a mancat si prune si pere si orice am gasit si considerat ca trebuie sa manance fara sa ma uit la bani si fara sa ma intereseze cat costa.(cu toate ca se stie ca alimentele din import nu sunt sanatoase, sunt pline de chimicale)
Si acum pun o intrebare prosteasca...nu poate trai fara pere si peste? Oare noi cum am trait? Ca vrem noi sa ii oferim asta e alceva, dar nu e obligatoriu.
Giova, tu nu ai fitze, esti cu picioarele pe pamant dar ai bani mai multi ca altele si normal ca pretentiile tale sunt mai ridicate. Daca ai avea 15 mil in casa te-ai descurca si cu atat cu fac multi oameni in Romania. Altii se descurca cu mult mai putin si nu a murit nimeni de foame, si au avut minimul necesar.
Cata...bine ca ai putut sta deoparte ca esti "calita" cu ele.
Moni, mi-a placut ceea ce ai scris si eu nu m-am simtit deloc jignita. Dar vorba ta...ciudat cum apar fetele ca "cipercile dupa ploaie" sa isi dea si ele cu pararea, sa critice si sa judece.
Astea fiind spuse, va multumesc tutror care ati fost obiective fatza de ceea ce s-a discutat ieri

Bianca , mami de Sandra( 8.07.1997) si de Daniel (17.01.2006)
Albumul nostruPoze Daniel 1 An
www.onetruemedia.com/my_shared?z=f72578dbdb5131bc04ec7&utm_source=otm&utm_medium=text_url/" target="_blank">Filme
Craciun 2006
www.dropshots.com/biancas" target="_blank"> Poze Drop




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinel2005 spune:

Maraki, asta-i de pe faleza.
Pe scurt, eram la Eforie azi-vara si ne plimbam cu Dan si Ilinca. La un moment o vad pe Daniela (Marchplayer), cu Ioana in carucior. O stiam din poze. Ma apropii de ea, nefiind foarte sigura pe mine, si zic usor intrebator "March?". Cred ca l-oi fi englezit eu tare mult pe acest March, ca Daniela se uita la mine usor nedumerita si spune tot usor intrebator "Yes?". E rindul meu sa fiu nedumerita. Baigui totusi un "Sunt irinel, mama de Ilinca, de pe DC".
Si uite asa ne-am cunoscut cu Daniela. Noi plecam insa a doua zi si n-am mai apucat sa ne vedem.


Irinel, mamica de spiridus fermecat Ilinca Ioana (9 ianuarie 2006)


ingerasul lui mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

MARAKI ia lecitina erau Daniela si Irinel
Diana a zis in premiera acum tuc la suc ,dar numai dupa ce i-am zis eu SUC ,ca ea tot cu "apa" era ... A terminat bibele cu suc si a zis dupa aia "nu-i!" si desface laarg si demonstrativ mainile aratand bibele gol
Si la pieptenat zice "pepta" ,ca m-a cam pepta azi

MONI SI DIANA (01.01.2006)DIANA ALBUME

www.dropshots.com/moni3" target="_blank"> FILMULETZE SI POZE
www.dropshots.com/monica70" target="_blank"> FILMULETZE NOI


NU TREBUIE SA RISCAM SA GLUMIM DECAT CU OAMENI POLITICOSI SAU DESTEPTI

"Impotriva prostiei, zeii insisi lupta in zadar" (Isaac Asimov)




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Biancas spune:

Irinel, si eu in cresterea lui Dani folosesc regulile simple. Avem program de masa, de somn si intotdeuna am avut. Dar si acest lucru este condamnat. Dar..fiecare face cum crede cu copilul ei. E foarte dulce Ilinca
I-am cumparat azi din Metro lui Dani crema de soare...e firma no name,a fost 10 lei, nu mi-am permis sa dau 38 lei pt o crema special pt el. Oricum nu il voi da mult pt ca eu vreau sa se bronzeze. Cand vom merge in concediu am sa il dau cu crema mea Nivea cu caroten cu FP 2.Probabil voi cumpara alta ca nu o sa imi ajunga asta pt toata lumea. Mie nu imi place sa folosesc creme de soare, eu stau 3-4 zile la soare si sunt neagra ca tuciul si imi place acest lucru. Intr-un an m-am tot dat cu crema pt soare si nu stiam de ce nu ma innegresc, de ce am venit acasa nebronzata cu toate ca am fost la mare
Sunt lucruri pe care dau bani, si altele pe care nu caci nu consider ca sunt vitale.
Irinadum, te astept cu analiza gramaticala caci ai ramas restanta.

Bianca , mami de Sandra( 8.07.1997) si de Daniel (17.01.2006)
Albumul nostruPoze Daniel 1 An
www.onetruemedia.com/my_shared?z=f72578dbdb5131bc04ec7&utm_source=otm&utm_medium=text_url/" target="_blank">Filme
Craciun 2006
www.dropshots.com/biancas" target="_blank"> Poze Drop




Mergi la inceput