Mirese de 2008

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns LYADA spune:

Ralucah,


Am verificat de cand mi-ai spus ca ai trimis mesaj, nu am primit nimic pe privat, nici pe email.

Am stabilit si noi in principiu data pt 21.07. 2008, am vizitat cateva locatii fara sa gasim exact ce doream (poate Gattopardo Blu- cautam o locatie veche cladire cu traditie sa spun, gen Capsa) si as vrea sa luam legatura sa discutam mai concret.

multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralucah spune:

Nu stiu ce se intampla de ce nu a ajuns mesajul. Ma poti contacta la adresele de mail: office@happy-family.ro sau raluca@happy-family.ro


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ninia81 spune:

Fetelor, ce faceti? Ati disparut? Nu mai scrie nimeni?

Ninia
http://dw.daisypath.com/djsHp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ninia81 spune:

Eu sunt un pic dezamagita din cauza rochiei. Imi doream sa imi cumpar de la bien savvy, dar am vazut preturile si...sincer nu cred ca se merita!

Ninia
http://dw.daisypath.com/sj4jp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lai spune:

Lempika, LYADA, bine ati venit!
Eu sunt prin zona :-) am fost plecata o saptamana si n-am prea avut acces la internet.
Noi suntem cam incremeniti in proiectul 'invitatii', tot n-am terminat cu ele, si pe alte fronturi n-am mai avansat deloc.
Cu rochia ma tot intreb si eu ce si cum, cat merita investit, nu ca as avea mare lucru de investit, dar vorba ceea, traiasca cartile de credit.. (intrebarea insa ramane - 'cat' sa traiasca..). Si nici nu stiu inca ce model as vrea de fapt, si nu stiu in care se poate dansa fara probleme si in care nu.. deh.. probleme ;-)


Lai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AdryM spune:

Buna, fetelor! Si eu am fost plecata un timp, dar m-am intors si sunt bucuroasa. In sfarsit, am gasit local de nunta! Asa ca.. acum incercam sa vedem la ce biserica ne ducem si...cat ne costa decoratiunile. Apropo...voi v-ati interesat? Noi avem o oferta, dar preturile ni se par destul de mari (de ex. 4,5 ron/pers pt fata de masa). Asa sunt de obicei decoratiunile? O prietena imi spunea ca sunt 10% din costul total al nuntii...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ninia81 spune:

Adry, unde ai gasit? La ce restaurant? Ai avut noroc pt ca eu stiam ca totul este full pt la anul...Eu inca nu m-am interesat de decoratiuni, oricum mi se pare mult 10%

Ninia
http://dw.daisypath.com/sj4jp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lai spune:

Adry, felicitari ca ati gasit local!

La noi husele intra in chiria salii. In rest, nu stiu ce o sa facem, eu nu prea vreau baloane, chestii de-astea, vreau flori naturale, dar ce-am vazut oferte la agentii mi se par f scumpe.. insa iti ofera nu stiu ce aranjamente sofisticate cu flori de nu stiu care cu tulpina nu stiu cum.. eu vreau flori simple.. cred c-am sa ma duc sa le culeg eu de pe camp

Noi o sa facem o petrecere cu o saptamana inainte de nunta in orasul lui, unde or sa vina mai mult rudele si prietenii lui. O petrecere de seara.. si nu stiu cu ce sa ma imbrac. Aveti idee de rochite/modele dragute de rochite de seara (nu de mireasa)?

Lai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AdryM spune:

Lai, multumesc pentru felicitari. Ninia, am gasit la restaurantul Cina. Un alt restaurant foarte frumos, unde stiam ca este liber, se numeste Club Aro, pe langa Piata Rosetti. De amandoua am auzit numai cuvinte de lauda, dar am zis ca ultimul e mai marisor. Lai, pentru rochite de seara de ce nu te duci la o casa de moda? Du-te in Mall-uri, la Unirii, (asta in Bucuresti)- eu la un Mall mi-am gasit rochita de cununie civila, la o casa de moda de unde mai luasem si stiam ca modelele lor se potrivesc corpului meu
Ah..da.. deci, pana la urma, ce facem cu decoratiunile? Chiar asa de mari sunt preturile?!Macar sa ne confirme cineva...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns josefine spune:

scuzati ca imi bag nasul pe aici, vroiam sa spun doar ca preturile la decoratiuni variaza de la firma la firma, dar nu cu mult. de ex, 4.5 ron/pers/fata de masa, e un pret care tinde spre marginea superioara. acu' depinde, daca sunt din alt material decat saten (brocart, de ex), ca atunci e ok. daca e saten, mi se pare cam scump. eu am sunat la agentiile care au fost la expo marriage si am intrebat niste preturi orientative.
la mine s-a cam potrivit procentul, cam 10% au fost decoratiunile (aici nu pun florile), dar am avut si multe persoane.
florile mie mi s-au parut foarte scumpe la agentii; eu le-am facut la florarie.

Mergi la inceput