Mirese de 2008

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ninia81 spune:

Fiana, grabeste-te cu pregatirile! Ca deja e tarziu cu restaurantul, daca esti din Bucuresti...eu am gasit cu greu...Bafta!

Ninia
http://tt.lilypie.com/TRdsp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralucah spune:

Ti-am trimis mail bianca, sper ca l-ai primit


quote:
Originally posted by LYADA

Buna,

Ma poate ajuta cineva cu adresa Ralucaih de la birou? Mi se deschide f greu siteul lor si pe cea de pe forum nu raspunde.


Multumesc

Bianca




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralucah spune:

Pai in afara de capacitate ar fi o lista destul de lunga de aspecte : aspectul general al locatiei, daca are sau nu terasa / gradina, aer conditonat, spatiu suficient pt locul de dans, posbilitatea unui meniu variat, numar de chelneri suficient, amplasare buna in oras (adik nu zone periferice care impun si costuri de transport), aspectul mobilierului/ fete de masa/ tacamuri/ vesela - poate nu iti vine sa crezi insa ce mi-au vazut mie ochii de-a lungul timpului ti s-ar face parul maciuca :))
Daca face sau nu contract( si bine ar fi sa optati pt localuri care va ofera contract nu o amarata de chitanta pt avans ) , daca accepta sau nu bauturi din afara (vin si tarii si daca percep sau nu o taxa in plus), seful / patronul sa va inspire incredere ca persoana in primul rand si nu in cele din urma sa fie o locatie cu recomandari.
Aspectul toaletelor (si sa fie sufiente), daca au sau nu femeie de servici peste noapte, daca percep sau nu chirie de sala..
Si ma mai gandesc ...astea mi-au acum repede repede :)))




quote:
Originally posted by crisanti

buna

mie mi se pare destul de aiurea sa ne apucam sa dam telefon tuturor sa ii intrebam :( ...

nasol

peste doua saptamani ne ocupam de alegerea restaurantului

in afara de capacitate, la ce trebuie sa fim atenti?

Cristina




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns redai spune:

Casa de piatra pentru viitoarele miresici si o nunta ca-n povesti.

Lore, mamicutza lui David
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lai spune:

Fetelor, aveti idee unde as putea gasi (pe internet) niste modele frumoase de invitatii (nu textul ma intereseaza, ci designul)? Noi avem trei texte de aceeasi dimensiune care trebuie cumva puse unul langa altul/unul sub altul/fiecare pe alta pagina/ceva de genul asta.
Multumesc!

Inca o intrebare - cand ma uit dupa rochite, cum imi dau seama daca nu o sa fie prea incomoda pentru dans?



Lai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eras spune:

buna...sunt eras...
una din viitoarele mirese din 2008....si sunt tare zapacita cu toate...nu stiu de ce sa ma apuc mai intai nu stiu cu ce sa incep....cred ca e o problema generala in randul viitoarelor mirese

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lai spune:

Buna, Eras, bine ai venit!
Ati stabilit data? Ati facut rezervare la restaurant? La mine asta a fost primul pas. In afara de asta am stabilit lista invitatilor, acum ne ocupam de invitatii (stiu ca multe miresici fac invitatiile mai tarziu, noi ne-am apucat mai devreme ca avem invitatii imprastiati peste tot), eu am inceput sa ma uit dupa rochite, dar inca nu am rezolvat nimic la capitolul asta. Cred ca in curand va trebui sa ne hotaram si cu fotograful/cameramanul/muzica..
Vad ca e cam slabuta activitatea pe subiectul nostru, fetele, pe unde sunteti? ;-)


Lai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ninia81 spune:

Buna, Lai! Si eu tot cu asta am inceput. Am fixat data, am gasit restaurant...cu greu!Am facut si lista de invitati. Acum urmeaza sa gasesc rochita, sa fac invitatii, sa gasim biserica...
Tu esti din Bucuresti?

Ninia
http://tt.lilypie.com/YoTbp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lai spune:

Ninia, da, sunt din Bucuresti, si in Bucuresti va fi nunta. Doar ca eu ajung in tara abia in iunie.
Pe ce data aveti nunta? Sa trec data in listuta

Lai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AdryM spune:

Doresc sa salut toate miresicile de pe acest forum!
Va citesc de multa vreme, dar abia acum am decis sa devin.."activa". Voi fi si eu o miresica de 2008 si as avea si eu unele intrebari pentru voi..Eu mi-am ales localul - A.ro Club- dar am vazut ca parerile sunt impartite: unii spun ca incap lejer 100 de persoane si se poate si dansa, altii.. ca nu, maxim 80 ca sa existe si ring de dans..
De aceea, m-am gandit sa mai caut, poate mai gasesc ceva liber asa cum ne dorim: un restaurant elegant, cu terasa (sau gradina), mancare si servire bune.Am cautat la multe din restaurantele recomandate de voi..dar nu mai aveau nimic pentru la anul, sambata.
Deci,daca stiti, va rog sa imi raspundeti si mie:
1) A.Ro e bun pt aproximativ 90-100 persoane?
2) Ati auzit ceva de La Piazzetta sau La Scena? (deocamdata ele mai aveau liber ceva, dar nu am absolut nici o informatie legate de ele)

Multumesc! Pupici!

Mergi la inceput