Mirese de 2008

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lai spune:

Multumesc

Lai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rallu spune:

quote:
Originally posted by ursuloi

daca tot am intrat in forta stie cineva ceva de restaurantul Vulturul din Militari?

iony



Da...eu stiu destul de multe despre respectivul restaurant.
M-am maritat acolo anul trecut si tot acolo am sarbatorit anul asta un an de la eveniment.

Ca sa rezum: am avut o nunta de vis iar despre cei de la restaurant pot spune cu mana pe inima ca mi-au indeplinit toate dorintele ba chiar mai mult. N-am decat cuvinte de lauda pt. ei si le sunt recunoscatoare pt. felul in care s-au ocupat de tot.


Raluca

Cateva poze de la nunta,
Diverse pentru nunta, Au inceput pregatirile

"Nu conteaza ce ti se intampla in viata ci conteaza cum reactionezi la tot ceea ce ti se intampla."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana.b spune:

Si eu sunt din aceeasi colectie, 2008, insa 14 iunie.

Saptamana viitoare ma duc sa-mi fac idee de restaurante, preturi si chestii de genul asta.

Am sa revin cu intrebari, asta e sigur.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns josefine spune:

ati facut si listuta:))

eu vreau sa spun ca sunt fana rest. vulturul, mancarea e excelenta, iar ciorba de burta e grozava;)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Albinutza21 spune:

Buna...in sfarsit ne-am hoatarat si noi...am gasit si restaurant...si avem si o data: 31 mai 2008... deocamdata trebuie sa mai vorbim cu nasii si cred ca ajunge pana peste cateva luni...cand o sa incepem pregatirile...deocamdata mi se pare prea devreme... am sa revin cu o groaza de intrebari .. cate o pentru toate miresele de 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alyna24 spune:

Va ureaza spor la pregatiri o miresica veterana de 2005.

SA AVETI PARTE DE NUNTA VISURILOR VOASTRE!

Ma bate gandul sa-mi dau si eu rochita dc intereseaza pe cineva.E luata de la Salonul Gabrilea si este impecabila+DIADEMA, voal, saculet.



Alyna cu pitik de David Andreas(22 Aprilie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vrabiuta spune:

felicitari miresicilor de 2008!

eu sunt o miresica de 2004, dar anul viitor voi ajuta la pregatirile de nunta ale cumnatei mele, asa ca o sa intru des sa va citesc.
si noi am discutat chiar zilele trecute despre restaurant si sfatul meu ar fi urmatorul: faceti o estimare a numarului de persoane care credeti ca vor veni, apoi mergeti la un restaurant in care sa incapa si persoanele si un ring de dans. la restaurant negociati cu ei procentul de "no-show" (cat la suta din invitati pot sa lipseasca fara ca voi sa platiti meniul pentru ei) si stabiliti apoi data limita la care sa anuntati numarul exact de persoane (cu minim o saptamana inaintea nuntii). succes!

spor la pregatiri!


impresii de calatorie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ursuloi spune:

buna miresicilor...vreau sa va soun ca tare grea mai e treaba cu alesul restaurantelor.....unde ne-a placut noua ori era super scump...ori iti impuneau un anumit nr de persoane ori era deja rezerva....acum deocamdata am ramas la restaurantul Grizzly Dr Taberei...imi poate da cineva detalii despre el?
Multumesc....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lai spune:

Vrabiuta, am citit la alt subiect ca nunta ta a fost la Crowne Plaza. Si noi pana la urma tot acolo o sa facem.
Cum a fost? Ai vreo recomandare speciala in ceea ce priveste restaurantul asta? Ce e bine sa fie facut si ce nu? La ce sa avem grija?


In cazul nostru deocamdata la fata locului sunt doar parintii mei, restul (eu, el, parintii lui) suntem fiecare in alta tara.. Azi ne-am prezentat parintii pe Skype, au fost draguti, aveau emotii cu totii (eu i-am cunoscut pe ai lui si el pe ai mei, dar cuscrii intre ei inca nu).

Lai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisanti spune:

revin si eu dupa doua luni de pribegit prin lume .

nunta e stabilita pe 26 iulie 2008 - speram ca asa va ramane si ca nu vom fi obligati sa deplasam data din cauza restaurantului

si la noi e destul de dificil ptr ca vrem sa facem nunta in tara si nu ne intoarcem decat prin februarie - deci trebuie facut drum in tara special ptr gasirea restaurantului. Prietenul meu (hm! ..viitorul meu sot :) ) se va ocupa de asta ptr ca eu nu mai pot pleca pana in februarie - am ingrozitor de mult de munca! ...asa ca de aici noi emotii . ca deh! nimeni nu face o treaba ca mine! ;)

din experienta voastra, imi puteti spune daca se cere confirmare de participare pe invitatie?



a+
Cristina

Mergi la inceput