Mirese de 2008

Raspunsuri - Pagina 21

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ashera spune:

Buna seara miresici de 2008
Vad ca deja s-a spart gheatza Cristi felicitari ptr nunta ca-n povesti

Asi vrea si eu sa ma alatur grupuletzului vostru, cam tarziu ce-i drept, dar abia acum v-am gasit
Sunt si eu o miresica de 2008, nunta va fi in 6 septembrie in Timisoara
Pana acum am reusit sa rezervam sala si sa gasim muzica
Zilele astea ma uitam pe calendar si mi-am dat seama ca nu mai e chiar asa de mult timp ramas si noi inca nu ne-am luat verighete, haine, etc

Deci, ne-am hotarat sa incepem cu verighetele. Si aici ne-am oprit, ptr ca se pare ca nu gasim verighete de platina in toata Timisoara Stie cineva de unde asi putea sa cumpar verighete de platina in Timisoara sau Ungaria ?

Va pupicesc si va rog sa ma treceti si pe mine pe listuta



Mami de
Chris (08.08.07)
http://picasaweb.google.com/Ashera4u

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns serenaxxx spune:

http://www.dropshots.com/serenax#date/2008-05-22/20:12:30

Dragi miresici , va ofer 4 rochii de mireasa NOI ( nu au fost purtate niciodata ), sunt importate , materiale f. bune , marimea 6 , pot fii imbracate de miresici mai plinute sau mai slabute :-) ( 34-40) rochiile se pot vedea aici http://www.dropshots.com/serenax#date/2008-05-22/20:12:30

2500 RON , in pret sunt incluse voalul si manusile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lai spune:

Cristi, CASA DE PIATRA!!! Felicitari pentru nunta ca-n povesti! M-am emotionat citindu-ti mesajul! Mai povesteste-ne! :-)

Uta_ciun, tu urmezi! Sa ai parte de o nunta extraordinar de frumoasa si o calatorie lunga impreuna, plina de fericire si impliniri!
Ai gasit un coafor si o coafura care sa iti placa?

Ashera, bine ai venit si spor la pregatiri!
Nu reusesc sa editez subiectul din cauza reclamei asteia enervante, dar cum reusesc te trec in listuta.

Eu mi-am luat in sfarsit rochita acasa! Dar sta frumos in punga ei ca mireselul sa n-o vada ;) Mi-am dus inelul de logodna la curatat, mi-am luat niste agrafe cu bilute pentru coafura, am luat voalul, bolero-ul, sutienul-corset, pantofii, jartiera, rochita pentru petrecerea de logodna, verighetele, repetam de zor coregrafia pentru dansul de deschidere.. am cam rezolvat ce aveam de gand sa rezolv de aici. Marti plec spre Romania si acolo chiar intru in focuri!


Lai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lai spune:

Fetelor, voi cum faceti cu muzica? Cat de exact le spuneti ce vreti? Le dati o lista cu melodii? Sau ii lasati pe ei sa puna ce cred?

Lai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:


Ma scuzati ca intervin, vroiam sa-i spun lui Ashera eu am luat verighete din aur alb cu pietre pretioase de la bijuteria din mall, de langa Bata, imi scapa numele acum.
de platina nu stiu daca sunt , nu am intrebat.

bafta si spor la cautat/cumparat/organizat.
Casa de piatra si nunti ca-n povesti!!!


_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crina82 spune:

quote:
Originally posted by fianna

eu la civila am avut foto video si am dat 150 euro. pozele frumoase dar filmul vai de el. dc mergi la targ la expo mariage sigur o sa fie fotografi sau firme care sa ofere lista de servicii cu preturi. Poti sa-ti faci o idee. Eu vreau sa ma duc maine.

Acum sunt suparata ca o sa ma coste mai mult decat vroiam sa cheltuiesc. Am vorbit cu o tipa dintr-un cvartet si ma costa 400 euro pentru o ora. Plus DJ si eventual o alta cantareata de muzica populara o sa iasa prapad la buzunar numai cu muzica. Zau daca nu-mi vine sa-mi fac playlist pe Ipod sa aduc boxele de acasa si gata! Doar la cvartet nu renunt!


Imi pare rau ca esti suparata, in privinta cvartetului ma mira acest pret am fost la prietena mea la nunta si a avut un cvartet, daca nu ma insel se numea Capriccio si stiu ca nu a dat 400 de euro...e bine sa te mai interesezi si in alta parte. Succes!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florelacri spune:

cristi casa de piatra, ma bucur ca ti-a iesit nunta asa cum ti-ai propus-o...eu mai am de asteptat, pana una alta mai am cate ceva de rezolvat...
am postat si eu cateva poze cu rochita mea de mireasa...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ninia81 spune:

Cristi, felicitari pentru nunta reusita! iti doresc sa ai o viata plina de fericire si liniste!

Florela, este foarte draguta rochita ta!Te avantajeaza f. mult.

Eu nu am mai intrat de ceva timp...dar am fost f. prinsa. Eu am rezolvat urmatoarele probleme: restaurant, muzica, aranjamente, verighete, invitatii....si sper ca saptamana asta sa rezolv si pr rochiei....care pana acum...nu am reusit sa o rezolv.

Va pup si va doresc spor la pregatiri!

http://dw.daisypath.com/sj4jp2.png
http://tt.lilypie.com/CarDp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florelacri spune:

ninia81 mersi
fetele din mai,nu trimiteti poze cu nunta?
lai eu am ales o cantareata de muzica populara ce are formatia ei, eu am sa imi aleg numai melodia pentru dansul mirilor ce cred ca va fi pusa la calculatorul restaurantului...
pearl84 eu nu imi pun nici un motto,cred ca nu, inca nu m-am hotarat, dar ar fi super...cu un motto asa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florelacri spune:

uta_ciun, albinutza21, lempika
casa de piatra
si asteptam sa postati poze de la nunta voastra si sa ne dati detalii cum a decurs totul...
adrym azi e ziua cea mare pentru tine, casa de piatra si pentru tine si sa te ajute DD sa ai parte de o casnicie fericita

Mergi la inceput