Albinute si bondari de martie - aprilie 2007 (3)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Amma23 spune:

Paxela, am vazut-o si pe Ana Delia, s-o pupi tare tare din partea noastra, e frumoasa si dulce. Avem fete faine generatia asta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karra80 spune:

KMIda ce dulce-i TIMI.....m-am indragostitsa o din partea noastra....

Noi suntem bine am trecut cu bine peste prima noapte dupa vaccin, ne-am trezit la 4 dimineata si fata ardea toata , m-ama socat i-am luat temp avea 38,8,,,,dar dupa am realizat ca am infofolit-o prea tare, avea body cu maneca lunga +pantalonasi+ sac de dormit gros gen pilota si in camera 25-26 grade....aasa ca dupa de am dezvelit-o si am lasat-o cu picioarele goale si i-am pus o compresa cu apa rece pe frunte si un supozitor in fund in juma de ora deja avea 37,5....deci a fost prea infofolita sau si de la vaccin, desi l-am facut pe cel platit....azi nu a mai avut nimik...si dupa am lasat-o doar in body si pantaloni s i a fost ok

Carmina de MARIA CRISTINA 8 martie 2007

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=28e484a970e514144a5d21" target="_blank">comoara mea mica
cel mai frumos dar de ziua MAMEI

pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RaisaFudulu spune:

buna seara

am si eu o intrebare: Ce fel de termometru de copii aveti voi? Acum am realizat ca se apropie vaccinul si nu avem, am luat toate prostiile..term de camera, de apa numai de copr am uitat...va intreb pe cele care le-ati folosit deja care sunt mai eficiente.....va multumim mult....sa aveti o noapte linistita si bebei mancaciosi

Kmi tare scumpa e Timeea...intradevar fotomodel de mica...ii place sa pozeze....felicitari pentru mica comoara

Am pus si noi poze cu bubulina noastra cu o noua freza

Va las...merg la dus si dupa aia somn cat ma lasa pana nu se trezeste de foame

Multumesc pentru raspunsuri in leg cu termometru

iubita mea Busca - Galusca

Diana Mamica fericita de RAISA-MARIA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kmi78 spune:

multumim de complimente fetele, toti bebelasii sunt frumosi in felul lor iar pt parinti sunt cei mai frumosi

Karra , tu nu i-ai pus supozitor dupa vaccin , asa preventiv? bine ca i-a trecut; sa-mi spuneti si mie , cele care le-ati facut vaccin daca observati o scadere a apetitului la bebe in urmatoarele zile, sa stiu si eu daca a fost sau nu de la vaccin

Karla, nu i-a intrat apa in urechi la baie? zic si eu ma gandesc ca daca era ceva mai grav plangea intruna, , sa fie totul bine;

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanici spune:

eu una am termometru digital cu varf flexibil.



roxana &Rares Teodor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sherbi spune:

termometru digital cu varf flexibil am si eu si e super bun. afiseaza in 5 sec. temp si e bun si pt. stimularea bblushului sa faca kk.

timeea e super frumushica. sa-ti traiasca si sa fie sanatoasa. spune-i lu tati de timeea sa-si cumpere pusca...
sa nu mai zicem de mandra alexei. parca ar fi o printesa din povesti cu rochita de botez.
si sa n-o uitam si pe motzata de raisa care e dulcica foc.

ei bine, fetelor, tineti-va printesele pe aproape ca am aici un cavaler pe cinste.

micul meu bondarel

film cu david

violeta, mamica de david alexandru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmen94 spune:

mai dau si eu un semn cam tarziu,e adevarat,dar greu am reusit sa ne facem un program.acum bebe mananca cam la 3 ore,iar noaptea se trezeste o singura data sa pape.la 5 saptamani are 4 600kg si 58 cm.nu a reusit sa scape de naravul adormitului la tzatza,dar asta e!ma bucur ca mananca si e sanatos.
imi pare tare rau ca nu am fost activa cand s-a incheiat odiseea,ca nu am fost prezenta sa sustin gravidutele care asteptau cu nerabdare sosirea bebeilor si sper sa nu fiti suparate pe mine.acum am sa incerc sa raspund si eu la ce s-a discutat......

pete rosii si bubite...............pete rosii are si bebe Darius.una la ceafa si una pe pleoapa stanga.,,sarutl ingerului,,cum l-a numit elpower(by the way!......elpower....merci mult ptr.raspuns)la ochi mai apare cand se enerveaza bebe si e agitat de se incordeaza tot.cel de la ceafa este in permanenta.bubite avem si noi pe nasuc.sunt niste puncte albe si aspre la pipait.au inceput sa dispara de la sine.nu l-am dat cu nimic.
alaptatul in public.pana acum nu am fost nevoita sa alaptez pe bebe in public ptr.ca daca am iesit undeva mai mult timp,am iesit cu tati cu masina,asa ca m-am refugiat in masina si i-am dat lui bebe sa pape,dar daca voi pleca singura cu bebe si il apuca foamea bineinteles ca-l voi alapta.
imbracatulin casa....un body cu maneca scurta si sosetute,iar afara mai punem un costumas peste body.FARA CACIULITA.
coliciiinca nu ne-am confruntat cu ei si nici nu ne dorim sa facem cunostinta cu ei.

cam astea sunt subiectele de care mi-am amintit......acum fug ca deja urla sa-si primeasca dreptul....


Carmen de Darius

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karra80 spune:

quote:
Originally posted by RaisaFudulu

buna seara

am si eu o intrebare: Ce fel de termometru de copii aveti voi? Acum am realizat ca se apropie vaccinul si nu avem, am luat toate prostiile..term de camera, de apa numai de copr am uitat...va intreb pe cele care le-ati folosit deja care sunt mai eficiente.....va multumim mult....sa aveti o noapte linistita si bebei mancaciosi


Multumesc pentru raspunsuri in leg cu termometru

iubita mea Busca - Galusca

Diana Mamica fericita de RAISA-MARIA


Diana eu am de la chicco, din acela care iti da rasp in 5 sec si are buton de unde se selecteaza seoparat daca iei temp rectal, sau la subrat sau in guritz...e.subtire vf si nici nu-l simte in funduletz...

Carmina de MARIA CRISTINA 8 martie 2007

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=28e484a970e514144a5d21" target="_blank">comoara mea mica
cel mai frumos dar de ziua MAMEI

pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elpower spune:

Eu am termometru normal pe care il folosesc asa: o pun pe burtica la mine in poala, il pun in fundulet si tin de "obrajori" sa nu iese timp de 1 minut. Merge acum cand nu zvacneste prea tare, mai tarziu, nu stiu.

In legatura cu imbracatul afara, am si eu o curiozitate. De ce le mai puneti ceva peste body cand afara sunt cu cel putin trei grade mai mult decat in casa? Iar in carut, am sa verific azi, dar cred ca sunt cu cel putin 5 grade mai mult. Mie mi se pare aproape sufocant cand bag capul in carut. Din cauza asta, si din comoditate, mi-am facut curaj si am iesit ieri cu port bebeul. Dar doar pt o ora. Si, surpriza! Dupa smiorcaiala de rigoare, a dormit tot timpul. E totusi cam gros asta in care vrea ea sa stea, dar se aeriseste pe la picioruse. Eu am scos-o in body, botosei si o bandana pe cap pt ca batea vantul. Si toata lumea se mira ca e cu piciorusele goale asa mica. Daca va spun a in parc am vazut alaltaieri un copilas in carut acoperit cu paturica... La 30 de grade. L-am compatimit.

Kmi, ce dulcica e Timeea (nemaipomenit nume) in special cu bentita pe capsor! Si ce chestie interesant cu slideshowul asta! Ti-am furat ideea si am facut si eu unul cu THEA mea.
Diana si printesa ta e o scumpa cu freza asta! Noi am inceput sa naparlim. Si ne creste un puf blond-blond pe dedesupt.
Iar despre printisorul David , ce sa mai spun? O privire de adevarat cuceritor!

Ela, mamica de Thea-Ioana

THEA mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karra80 spune:

Pe printisorul David ne inscriem si noi sa-l cucerim....e un dulce si seamnana pe mami lui mult de tot.....

Da nici cu Lucas nu ne e rusine...ce flacau mare ai Amma draga si ce frumusel e!!!!

Carmina de MARIA CRISTINA 8 martie 2007

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=28e484a970e514144a5d21" target="_blank">comoara mea mica
cel mai frumos dar de ziua MAMEI

pozici

Mergi la inceput