Mamici de Noiembrie - Decembrie 2007 (22)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

buna dimi

Pussi, in legatura cu TT-ul dr nu am intrebat nimik, ci mi-a zis sa vin in 31 mai sa facem TT. eu nici nu cred ca vreau sa-l fac, dar cum sa-i spun???? saptamana viitoare m-as programa la Grigoras la un 4D si in functie de asta parca i-as spune la Furdean ca nu vreau TT.

Andra, mersi de informatii!!

Pai Gina pana akuma erai revoltata ca toate burticile mici sunt " captate" al mamici de ian-febr si akuma pleci si tu???

m-am hotarat sa am duc sapt viitoare sau poate chiar cealalta la un 4D, poate asa vedem sexu' bebelusului



Cea mai fericita sotzie si o viitoare mamica!!!

15+ mami de baietzel sau fetitza???

poza eco bb

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

buna dimineata si de la noi

aralia felicitari pentru baiat!!! sa creasca mare sanatos, frumos ca tata si destept ca mama

ginaimi pare rau de decizia ta, dar daca tu asta simti, e optiunea ta!! Ce te rog e sa treci si pe la noi sa ne ti la curent cu puiutul din burtica si cu pisicile. Noi te pupam

Jasmin012eu din toate starile astea ciudate si ale noastre si ale lor inteleg ca se dezvolta noi sentimente: materne si respectiv paterne. Vrei nu vrei intervine o modificare in comportament care se manifesta sub diverse forme generata de puiutii din burtici! Iti doresc sa fi cat mai repede aproape de viitorul tatic!

bb eu sapt. viitoare trebuia sa merg la eco, dar la ultima convorbire cu dr. Grigoras( eu il sun pt. toate prostiile) mi-a zis ca s-ar putea sa nu fie in oras toata saptamana si ca ne auzim luni, adica poimaine, sa vedem....te tin la curent! Cu TT daca tot vrea Furdean sa-l faca, eu zic sa-l faci fara probleme, macar sti ca-i puiutul sanatos tun, si-ti iei o gija de pe cap! Nu pierzi nimic!

va pupam pe toate si weekend frumos



PUSSI 9+

Cum cresc Titi Mici

Poze Cu Titi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

pussi mersi. ink nu sunt hotarata de nimik, la Cioata nu am nici o sansa de programare decat in iunie, mai incerc la Sas, daca nu merg la Grigoras.
pusici



Cea mai fericita sotzie si o viitoare mamica!!!

15+ mami de baietzel sau fetitza???

poza eco bb

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_a spune:

la mine treaba devine din ce in ce mai nasoala...
ieri am de 2 ori...in rest chiar daca nu mi-e ori greata (asta in cazul fericit) ori rau
de 1 saptamana, eu nu mai stiu cum e sa iti fie bine
daca o tin asa pana in sapt 12-14

anca 7+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

Aralia felicitari pt baietzel!! sa vazut la eco 2D??



Cea mai fericita sotzie si o viitoare mamica!!!

15+ mami de baietzel sau fetitza???

poza eco bb

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Buna
Aralia felicitari ptr puta
Raluca bine ai venit si sarcina usoara.
Amk rez la analize si am nevoie de ajutor.
Anti CMV IgM-<0.8-negativ
Anti CMV IgG-9.8-pozitiv
anti rubella IgM-90.73-pozitiv
anti rubella IgG-<10-negativ
clamydia IgG-incert
clamydia IgM-negativ
toxoplasma IgG-46.5-pozitiv
toxoplasma IgM-4.6 negativ
listeria-negativ
T3-2.11 (0.6-1.85)
Ce parere aveti?
Sunt bune?

anca 14+

Maria
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns creem spune:

quote:
Originally posted by mbontos

A avut cineva probleme de desprindere de placenta?
Cum le-ati rezolvat?



La primul meu control, medicul mi-a spus ca nu este bine lipita placenta si mi-a dat 3 utrogestan pe zi intravaginal. Asta se intampla pe la 5 sapt. La 8 saptamani nu mai era nici o problema.
Tu in ce sapt esti si medicul ce ti-a zis? Sigur o sa iti dea tratament.

Am intrat si eu pe calculatorul de pe prima pagina si as avea 13 sapt. Dar pe ecografii e cu o sapt mai mic, din cauza asta eram eu nelamurita.

Pupici
13

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns creem spune:

Anca, majoritatea par bune, dar nu cumbva ai scris gresit la Anti rubeola? Ca parca IgM tre sa fie negativ, cum le ai si pe celelalte. Faptul ca IgG pozitiv inseamna ca ai anticorpi.
Nu stiu in schimb ce inseamna T3-2.11. Ce analiza este asta?

Pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Analizele sunt asa cum le-am scris si T3 este o chestie hormonala.
Mersi de raspuns

anca 14+

Maria
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

ancuta, le-am comparat cu ale mele, eu le-am facut inainte de primul FIV si erau bune:

CMV - ok
RUBEOLA - ok
CLAMYDIA - la mine sunt la ambele:" lipsa anticorpi specicifici", e vorba de sange..nu de secretie, cred ca si la tine la fel
TOXOPLASMOZA -ok

pup fata si burtica ei



PUSSI 9+

Cum cresc Titi Mici

Poze Cu Titi

Mergi la inceput