Spiridusi de ianuarie-februarie 2006 (185)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Biancas spune:

Nu prea pot refuza...noah..
Peste o luna doua cand pleaca contabilul ala conteaza poate ca am lucrat la ea. Macar ma face sa imi invart rotitele ca mi`s cam amortite de atata stat acasa .
Dupa 2 ore de conversatie cu ea eram dizzy . Nush ce o sa fac luni 8 ore
Inca nu am sunat-o...mai aman sa vad ce visez la noapte
Sunt culmea stiu Mi-e rusine sa spun NU...ca ce? concediu imi da, liber imi da pt examene...ce mai vreau..

Bianca , mami de Sandra( 8.07.1997) si de Daniel (17.01.2006)
Albumul nostruPoze Daniel 1 An
www.onetruemedia.com/my_shared?z=f72578dbdb5131bc04ec7&utm_source=otm&utm_medium=text_url/" target="_blank">Filme
Craciun 2006
www.dropshots.com/biancas" target="_blank"> Poze Drop




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Denisam spune:

Vad ca suntetzi ocupate si nu prea mai scrietzi, banui ca stati afara cu spiridusii.
Am fost si noi la ecografie ieri ca trebuie sa fim sub control mai ales ca eu am hipertiroidie, si deocamdata bb pare ok, are cam 1650 gr, si e sigur baietzel si pare ok dpdv al tehnicienei, peste 1 sapt mergem la medic si speram sa fim ok ca eu am contractzii braxton-hicks destul de dese.
Am vb si cu sora lui Bombo- si dupa operatzie Ady ar fi ok, nu e inca acasa, dar sa speram ca recuperarea si psihicul vor decurge rapid si bine pt el.
In rest suntem in mare ok,Emma nu are stare dar e happy,o sa intru dupa 22 mai in regim de part-tiem de acasa, sper sa fie mai bine si sa stea bb pina pe 28 iunie ca am intrat in sapt 32.Numai bine si multa sanatate.


Denisa 31+ si'de Emma Andreea (17 Ian.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loren@ spune:

Buna fetele ..mare lucru nu am citit...
Ana_m vad ca ati facut varicela..noi ne vaccinam sapt. viitoare cred..Ana S felicitari pentru canin ..Canda eu iau maine rezultatul la papanicolau, nu l-am facut de 2 ani jumate..
Azi ne-am vazut cu Alina si Ayan..a fost fain, Bia i-a dat o limba pe fata lui Ayan!
Am hotarit sa fac scoala de soferi in iulie si august ca tot e bona pe aici si in sept sper sa conduc si eu o masina..


www.dropshots.com/utocatalina" target="_blank"> Bia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ingrid S spune:

Foarte bine Cata, o sa-ti placa sa conduci masina, ai sa vezi Bia a trecut la chestii serioase cu Ayan ...de acum trebuie supravegheati.
Moni, eu am o tricicleta cu umbreluta, o folosesc cand ies in parc cu Diana sau cand iese socrella sau mama, ii place la nebunie, cred ca o vom lua la mare cu noi. Ori asta, ori carutzul, ne mai gandim ce e mai avantajos. Am vazut ultimele filmulete cu Dia, pai am avut impresia ca a zis "eu eau"...adik vreau, nu sunt sigura. Oricum, deja vorbeste, e haioasa rau acum . Diana mea sta foarte cuminte cand ii tai unghiile, ii zic ca fetitzele trebuie sa aiba manichiura facuta...si le intinde ea singura
Bianca, daca iti face atatea concesii si tu crezi ca e ok, du-te la servici. Poate si Moni are dreptate cu lucrul, dar eu zic sa incerci, ca doar nu te leaga de scaun.
Si sa stii ca si eu ma simt de 40 de ani.
Denisa, hipertiroidie? Si iei tratament pt asta? Ma bucur ca bebe din burtik e sanatos, sa te ajute Dumnezeu sa nasti la termen, mai ales daca simti ca ai contractii dese. Ar trebui sa te odihnesti.
Anasebe, buna metoda si Diana a plans la tuns, data viitoare (nu va fi prea curand), o sa o pun cu mana in apa. Doar ca asa de greu pot sa-i distrag atentia...mai repede functioneaza daca ii explic ce vreau, ca si la unghii.
Eu sunt iar necajita, nu a vrut sa pape nimik la pranz, cateva linguritze din fiecare fel. Si nici apa sau ceai nu vrea. Am plans de ciuda cand am ridicat-o din scaun, ea venea saraca la mine si ma tragea de pantaloni si zicea: mama, mama...of.
Deseara face sotzul clatite cu sunca si ciuperci si desert Aloma. Poate doarme mai repede si sarbatorim in liniste.

Ingrid S si Diana
http://www.dropshots.com/Ingrid28_photo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loren@ spune:

Ingrid Bia papa ca purcica, dar tot sub kg de la 1 an suntem..ieri a bagat si 2 capsuni singurica..acum daca as scapa si de cele 2 mese pp cu datul la blendar ar fi ceva..Bia papa fructele singura si cele 2 mese sunt de carne si supa sau ou si piureu si brinza d evaci, ficatel, etc..deci 2 mese de prinz mincarica nu fructe..si legat de unghii, numai in somn i le tai, treaza nu ar sta deloc!

www.dropshots.com/utocatalina" target="_blank"> Bia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Cata faine poze . aoleu...trebuie supravegheati kinderii.
Si eu i-am dat capsuni in Italia si nu-i plac. Incerc mai incolo, cand apar cele romanesti.
Marco a pus bine pe el, 300 gr. pe luna, dar in sapt. cu Italia nu a mancat nimic. erau 400 asa a scazut 100.
Denisa ma bucur ca sunteti ok. lasa ca ajuta DD si vine bb2 la timp, nu mai repede. ca mai trebuie sa stea in burtik sa mai creasca putin.


_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze Marco, filmulete Marcowww.dropshots.com/ioana_purdea" target="_blank">(1),www.dropshots.com/giova2" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)
nunta noastrawww.youtube.com/watch?v=wKLkV7KmSYQ" target="_blank">

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ingrid S spune:

Cata. Da-mi un exemplu din ce a papat ieri la pranz si seara. Eu doar o masa ii dau cu carne, 2 mese, fructe dimineatza si cereale, gris sau mamaligutza seara. Mai alternez.

Ingrid S si Diana
http://www.dropshots.com/Ingrid28_photo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Denisam spune:

Ingrid- da eu am probl cu tiroida la 5 luni dupa ce am nascut-o pe emma, mereu am fost pe tratament, is sanse sa dispar la 1-2 luni dupa ce nasc, dc nu ma mai stresez,obosesc, etc.De aia vreau ca dupa 22 mai sa lucrez de acasa doar max 4h ep zi, ca sa ma mai odihnesc, cu emma acasa nu merge decat cand doarme, dar e si asta o chestie sa nu mai conduc si sa merg sa o las pe ea la cresa-cu DD inainte insa.
Nu te mai stresa cu mincarea, au faze, eu am vazut clar, si plus ca e bine ca papa mamaliga sau ficat, emma are perd in care baga anumite chestii des si bine si apoi nu ii mai plac si revine la altele- ea papa la cresa fructe si rosii acasa, nu, sau suc- nici acuma, dar o sa perseverez.Mi-au spus mai multzi medici si parintzi ca copiii nu fac greva foamei si nu vor fi subnutritzi, decat dc se imbolnavesc nasol(doamne fereste) si acum cam pina pe la 20 de luni e o perd nasoala cu mincatul , stiu si altzii cu 2 luni mai mari ca spiridisuii nostri si au aceleasi faze.Numai bine, ma intorc la munci!

Denisa 31+ si'de Emma Andreea (17 Ian.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

Hello in 15 minute trebuie sa fiu la sedinta de bloc
Diana a plecat cu Ghitza in oras,a mers sa plateaca curentul si se intorc plimbandu-se pe mal cica.
Cu mancarea si eu zic ca au faze,doar ca Diana are o singura faza constanta: SUCUL (si tot APA ii zice )
Am vazut aci langa noi o masina d-aia din plastic pe care statea cocotzata la Oradea ,e aproape 70 ron ,nici nu stiu ce sa fac,ce sa ii iau acum ,daca as avea bani i-as lua urgent de toate La asta cred ca ar face mami de tot cu nervii
INGRID apropo de "eu eau" nu stiu daca chiar voia sa zica "eu vreau" in filmuletz (nici nu stiu in care), ca nu eram pe faza si de multe ori nu o bag in seama la cat boscorodeste,cert e ca zice mai multe decat va explic eu voua,numai ca deja mi-e sa zic ca zice ceva de care nu-s chiar sigura,intai verific,adica astept sa zica de mai multe ori sa fiu convinsa ca la chestia aia se refera,nu cumva sa incep sa-mi imaginez si eu iesind tot felul de "neni" din gura ei In plus calculeaza cat de putin stau cu ea,deci cine stie ce mai zice cand nu-s acasa sau la plimbare cu ea
DENISA
Va las,revin dupa sedinta.
Apropo am pus ceva poze de azi si filme de ieri .


MONI SI DIANA (01.01.2006)DIANA ALBUME

www.dropshots.com/moni3" target="_blank"> FILMULETZE SI POZE
www.dropshots.com/monica70" target="_blank"> FILMULETZE NOI


NU TREBUIE SA RISCAM SA GLUMIM DECAT CU OAMENI POLITICOSI SAU DESTEPTI

"Impotriva prostiei, zeii insisi lupta in zadar" (Isaac Asimov)




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loren@ spune:

Ingrid Bia la prinz papa de ex. piureu de legume cu copan cam 250 si supa 100 (asta la 11:30 ca atunci ii dau ) si la 17:30 papa sa zicem piureu de cartofi cu brinzica de vaci si ou moldovenesc tot cam 250 si 100 supa zeama...alta data seara baga mincarica cu ficatei..intre cele 2 mese ciuguleste biscuiti, banana, paine, suc mai nimik..probabil de aia papa cu pofta si la 17:30. Orocim de cind i-am scos masa de fructe cu briza de vaci si cea de iaurt, papa mult mai bine..mai bine 4 mese ca lumea decit 5 chinuite!

www.dropshots.com/utocatalina" target="_blank"> Bia

Mergi la inceput