Mamici casnice (16)

Mamici casnice (16) | Autor: impreuna

Link direct la acest mesaj



CATALOG - mamici casnice


andora - Andreea 14.02.1977

ange - Camelia 10.03.1972

an-k - Anca 19.10.1982

alexa si mami - Alina 24.01.1979

Anculina - Anculina 30.06.1977

andradanatalia - Andrina

adinell - Adriana

Bimilit - Bianca 11.03.19..

candy24

Crismir - Mirela 1.03.1976

dana d - Dana 15.06.1967

diadaniela - Dana

Danelutza - Daniela 14.05.1967

Gargaritza - Cristina 6.10.1977

gegea - Geani 4.04.1980

impreuna - Flavia 28.08.1979

ioana2004 - Mariana 22.01.1976

mama_de_bebe - Stela 17.05.1975

mihaela amalia - Mihaela 13.06.1982

mirela alina - Mirela 7.10.1977

Mona_B - Mona

nelia - Cornelia 22.09.1968

pinguleasa - Nicoleta 18.10.1982

porumbel30

ralucule - Raluca 1.07.1978

raalucutza - Raluca 17.10.1982

osna - Svetlana 28.01.1979

symaco - Corina 28.12.1982

Tina_Welsh - Tina 14.02.1984


Sa fim iubite !

*********************************************************************

suntem pentru ca suntem si
*********************************************************************



Mamici ori 1




andora - Raluca Maria(Gogo) 10.10.2004

Anculina - Maria Carolina 26.05.2004

An-k - Bianca 14.03.2005

alexa si mami - Alexa 23.10.2004

andradanatalia - Andrada Natalia

adinell - Andrei Matia 22.09.2005

CRISMIR - Robert Cristian 19.10.2004

diadaniela - Alexandra 27.11.2002

Danelutza - Isabella 5.06.2005

Gargaritza - Irina 6.02.2005

gegea - Daria 3.04.2005

impreuna - Sara 25.11.2004

ioana2004 - Ioana 23.20.2004

mirela alina - Matei 11.09.2003

Mona_B - Vlad Andrei 5.12.2004

mihaela amalia - Amalia 14.10.2004

pinguleasa - Alexandra Celine 20.12.2004

ralucule - Tristan 7.10.2004




Mamici ori 2



ange
Maia Ioana 16.11.1998
Robert Mihail 13.05.2003

Bimilit
Tudor 23.09.1993
Matei 24.02.2005

dana d
Alexa 8.09.1994
Ilinca 28.02.2003

mama_de_bebe
Bianca 8.05.2004
Robert 1.06.2005

nelia
Agata 28.06.2001
Tudora 30.04.2005

symaco
Vanessa Sybille 15.12.2002
bebe Anastasia - in burtica



Mamici ori 3



Porumbel30
Andrei 1.02.1998
Paul 9.11.2001
Ian 9.02.2006





Burtici



Tina_Welsh - 5.04.2006

osna - 09.2006

symaco - 17.04.2006

raalucutza - 25.05.2006

Nastere usoara pretenele!




Aniversarile lunii


mamici

Mirela (crismir) 1.03
Cami (ange) 10.03
Bianca (bimilit) 11.03

copii
Vlad Cristian (mami vladhana) 1.03
Bianca (mami an-k) 14.03

ALBUMELE NOASTRE

pt. foto solicitati userul si parola

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=70397&whichpage=1" target="_blank">capitolul 15

Flavia (sotie si mamica fericita)

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns impreuna spune:

Andreea pt tastatura:) Si pt 8 martie, sarbatorit impreuna cu socrela:) Las ca mai aveti putin pana la Pasti si se duce...:)

Miha mai zi o data pls numele revistei, ca merg si eu sa o cumpar, musai si neaparat:)

Stela sigur ca vb, te adaug si eu in lista. Nu mai fi suparici, trece repede timpul si veti fi toti impreuna. E bine ca sunteti aproape totusi, daca erati la departare va era mult mai greu...

La noi inca ninge, ninge de nu se mai opreste. Al meu nici nu s-a dus cu masina azi dimineata la servici ca ii lua prea mult timp sa o dezapezeasca. Pacat ca wk asta vom fi plecati, sa mergeam la schi.

Flavia (sotie si mamica fericita)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexa si mami spune:

'neata mamici, burtici!
bravoooo andreea pt tastatura jaf!
cami, ai grija ca telenovelele astea o sa-ti rapeasca timpul de DC si asta nu ne place.noi te vrem aici vorbareata.
sanatate anculinei!
geani, minunatie de fetita cu cirlionti cu tot.
unde e dana?
merg sa-mi pun cafeaua si revin



alexa & fam

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Danelutza spune:

Buna dimineatza, nu va mai gaseam, dar vorbitzi nu glumea, adica atzi scris si ziua si noaptea, cine mai apuca sa ceteasca. Rectific, citii tot.

Andora de la Isabella
Miha multzumesc de cafea.

Mamaaaa, m-a trezit kupilu pe la 6.30, nu-s ce-a avut, cred ca vroia tzitzi, dar mami a promis ca nu-i mai da decit o data pe la miezul noptzii, ca dupa... incepe sa manince abia pe la prinz. Normal daca sugea toata noaptea, dimineatza avea burtica plina. Acum sta in carucior la mine si ma priveste strimb , mai stau un pic si o arunc la dormit in patutz, ca altfel bodoganeste toata ziua.
Fetelor la mine e soare, vretzi si voi ?! E un pic de vint, dar macar n-a mai nins si asta de pe la jumatatea lui febr.
Va las, kupila a inceput sa casteeeee.

Va doresc o zi buna la toate.

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=53616" target="_blank">Povestea nasterii principesei noastre

Daniela si principesa ISABELLA (5 iunie 2005)

Poze cu ingerasul lui mami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns malla spune:

Danielutza, si pe mine m-a trezit Andrei pe la 5 dimineata si stateam si ne uitam unul la altul, ca mancare nu voia... ci pur si simplu ii facea placere sa ma priveasca
Flavia, ziceai in mesajul trecut(catre mine), ca sa mai povestesc ce nazbatii mai face Andrei...
Nu stiu daca pe asta v-am spus-o dar iat-o:
Ne pregateam sa ii facem baie, eu si taticul lui...
Era pe vremea cand el avea hernie si toate poftele i se faceau numai, numai ca sa nu planga... Si-o cam luase in cap, baiatul caci vedea ca parintii lui s-ar fi pus in toate pozitiile,doar sa nu scanceasca...
No, cum spuneam il dezbracaram noi binisor nu cumva sa il deranjam prea tare,... si ne pregateam sa il "azvarlim" in apa. Numai ca se pune el pe un marait de nu va povestesc... Repede tati il ia "la plimbare", prin dormitor, si nu numai... Normal ca bebelusului i-a placut plimbarea. Revine tati cu el la spalat si in drumul spre cadita se gandeste bebelul ca il trece pisu. Si trage un jet puternic chiar in paharul de suc al lui tati care era pe birou. Normal ca nu tot pisu a nimerit paharul ci s-a imprastiat si pe birou si pe dosarele lui, etc... Eu nu mai puteam de ras,... dar sotul imi zice cand m-am linistit: "Sa faci bine sa imi speli paharul!" Dupa cateva ore, l-am prins in bucatarie cum surluia de zor la bietul pahar, parca avea sida...

adriana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Porumbel30 spune:

Fetelor, sunt terminata ! Aseara Paul a binevoit sa adoarma pe la 21.30 dar Andrei mi-a adus aminte ca de doua zile nu i-am mai citit si a trebuit sa recuperam. Am facut o intelegere cu el. El citeste ziua, in afara de ce trebuie pt. lectii, ceva in ebraica si ceva in romana (lecturi particulare) iar dupa amiaza sau seara dupa cina ii citesc eu romane pt. copii.
De curand am inceput "Singur pe lume" de Hector Malot si ii place f. mult.
Asa ca aseara i-am citit pana pe la ora 23 si taman bine cand ziceam si eu ca trag pe dreapta, s-a trezit Ian. Dupa ce i-am dat sa manance , a avut si el chef de povesti, asa ca am stat de vorba pana pe la 1 noaptea !Iar la ora 4 dimineata mi-a dat de stire ca iar ii e foame !
La 6. 30 a sunat ceasul pt. sotiorul meu si m-am trezit pt. ca imi place sa stau cu el pana pleaca.
La cateva minute dupa ce a plecat, iar s-a facut ora de masa pt. bebe...Apoi s-au trezit si Andrei cu Paul si gata cu somnul !
Daca bebe adoarme bine la pranz, poate il conving si pe Paul sa-i urmeze exemplul si reusesc sa ma odihnesc un pic !
Cu Andrei n-am probleme, cand ii spun ca sunt obosita si vreau sa ma odihnesc, nici nu-l simt ca e in casa !
Am reusit sa bag o serie de haine in masina de spalat si ar fi timpul sa ma duc sa le intind, nu de alta dar mi s-a mai intamplat sa le spal dimineata si sa le intind seara...n-as vrea sa se mai repete...
Pe urma am de pregatit ceva pt. masa de pranz si sa-mi invit flacaii la masa .
Va doresc si voua spor la treaba si vorbim mai tarziu

"Sufletul n-ar avea curcubeul daca ochii n-ar avea lacrimi..."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns impreuna spune:

Adriana ce tare
Ati rezolvat cu laptele?

Danelutzo vezi k si eu ti-am dat cafea azi dimineatza :)))
trimite pls o raza de soare...

Porumbel esti mamica erointa, te admir ca ai atata energie si faci fata Mi-e rusine cand ma plang eu care am 1 copil + ajutor in casa non-stop


Flavia (sotie si mamica fericita)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andora spune:

Adriana mama las' ca acum paharul e imbpgatit in proteine, pridne bine
Porumbel mamaaaaaa miaaa mai zi-ne vreo doua din astea si renunt la aspiratiile mele de mama eroina Multa putere iti doresc!
Fetelor mie mi-e groaza ca tb sa ies afgara, am rusii-n vizita si ma dor toate, zilnic urcat/coborat carut_copil 1 etaj cu salele-n pioneze nu stiu ce fac azi ca tre' sa ies afara sa iau ulei si cadouri pt doctoritele soacra-mii si gogo numai linistita nu e.
Deci m-am vaitat si la voi.... hai ca nu mai scriu ca ne-am mutat sambata mobila in sufragerie si acum pc-ul e izolat, fac un mare ocol ca sa a jung la el si tre' sastau aproape pe vine cand scriu si aplecata ufff ca nu se mai termina vizitele si musafirii sa eliminam provizoratul asta permanent din viata noastra

Who looks outside, dreams; who looks inside, awakes - Carl G. Jung www.andora.bravehost.com/" target="_blank">
site,www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=64304&whichpage=2" target="_blank">nunta,www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=51645" target="_blank">nasterea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela amalia spune:

Gata fetili, am ajuns acasa, am cumparat, am vazut, am citit, am castigat un set de produse Garnier...
Flavia revista se cheama Libertatea pentru femei...



www.tickercentral.com/view/4ufc/3" target="_blank">Mihaela si bbwww.tickercentral.com/view/4ufc/4" target="_blank"> Amalia


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=55265" target="_blank">O poveste minunata...

Site Amalia


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diadaniela spune:

in sfarsit am si eu 5 minute libere! de azi dimineata am smotruit in bucatarie. ce vrednica suuuuunt....nu vreti sa stiti.
sunt geloasa ca va distrati pe aici in lipsa mea.aseara am ajuns pe la 9 si si l-am gasit pe sot instalat,bine mersi ,la calculator.n-am putut sa intru nici 5 minute.
vad ca aparut Cami!
si zi asa ,Corina, Dana biciclista! am lesinat de ras. va pup!


,,Iaca si eu pe aici ma bag in seama...poate invat si eu cate ceva de la cineva...sau mai invata si altii de la mine,,

Dana






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Danelutza spune:

Flavia pentru cafea, scuze nu vazui, dar sa stii ca chiar daca am beut-o mai tirziu, mie imi place rece, cica aia calda face riduri. Itzi trimit soarele dar nu si vintul, sau vrei si din ala ?!

Adinell, Isabella nu mi-a vazut ochii, m-am dus pe bijbiite si i-am dat suzeta sa taca, a mai bodoganit dupa care a tacut vreun sfert de ora, ca la 7 incepuse aaaaaaaaaa, eeeeeeeeee, asha face ea dimineatza, dar cu voce puternica, asta-i semnul ca tre's-o aducem in pat cu noi.

Dana lasa ca si eu am smotruit in "sala de prinz", cica asha se cheama aici, adica o alta camera unde mincam, ca ploada mea molfaie piine si face peste tot, asha ca am profitat cit a dormit ea o ora.

Miha felicitari pentru premiu, da' lumineaza-ma si pe mine , ce contzine setul respectiv ?!

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=53616" target="_blank">Povestea nasterii principesei noastre

Daniela si principesa I
SABELLA (5 iunie 2005)

Poze cu ingerasul lui mami

Mergi la inceput