Statul in fundulet

Statul in fundulet | Autor: roxi23

Link direct la acest mesaj

Buna! Nu v-am mai scris de mult... Sa imi fie rusine! Sa trec la subiect! Bebelul meu are 3 luni si o saptamana si vrea sa stea in fundulet ! Plange de nu ma inteleg cu el pana nu il asez cum vrea el! Deoarece imi este teama sa nu ii afecteze coloana, ne luptam sa gasim alte "preocupari" care sa il faca sa uite de statul in fundulet! Totusi, credeti ca ii afecteaza? Ce parere aveti?
roxi si bebe Darius

http://community.Webshots.com/user/roxi_vasi

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns codruta_grg spune:

Roxi, ti-am raspuns si la noi. Dar uite mai citeste cateva pareri aici: http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59333&SearchTerms=statul,in

Codruta & Petra Alexandra (9 august 2005)
Poze cu noi

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=60154" target="_blank">Povestea nasterii & www.snugglepie.com/ezb/284495.png" target="_blank">Varsta lui Petra

www.euroski.go.ro" target="_blank">Scoala de Ski

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Krys spune:

Nici daca il pui pe plan mai oblic, adica in unghi obtuz? ca si al meu vroia sa stea dar nu il lasam niciodata sa faca unghi drept adica sa stea exact in fund si se multumea, dar nu toti copilasii sunt la fel. In ziua de azi, am vazut copil care merge la opt luni de zile, asa ca nu ma mai mir. Dar totusi cred ca e prea devreme, oricat de avansati ar fi copiii.

Cristina si bb Daniel (27.06.2005)
www.iacobescu.tk

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crisa-77 spune:

Voi va plangeti ca stati prea devreme,iar noi nici acum nu stam,la 9 luni.Ce m-as bucura sa stea si copilul meu in fundulet!!!!

Krys

"Sa fii vesel ttuturor si nimeni sa nu vada ca si fulgii de nea sunt lespezi de mormant."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxi23 spune:

eu stau pe scaun, va scriu voua si il tin pe Darius in brate, in fundulet pe picioarele mele cu spatele lui pe burtica mea... Va imaginati cum. Nu se sprijina in totalitate in fundulet. Ce parere aveti?

http://community.Webshots.com/user/roxi_vasi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AndreeaAlessia spune:

De ce nu incerci sa-l pui in scaunelul de masina gen scoica?
In felul asta, ii faci si pe plac (vrea omul sa mai vada si lumea!!!), si esti si tu linistita ca nu-i deformezi coloana. Pt noi, scaunelul-scoica a fost mai mult decat o comoara pana la varsta de 6 luni, cand Alessia a stat in fundulet singurica...si de atunci nici nu mai vrea sa auda de "scoica". Insa intre timp ne-am vazut sacii in carutza, cum s-ar zice...si am trecut la scaunul de masa (Alta viaaatzaaaa!!! )

Pupici de la Andreea & Alessia (15 martie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniella4 spune:

Roxi, noua ne-a spus un pediatru ca astia mici stiu mai multe decat ne inchipuim noi, se dezvolta fiecare independent de statistici si de ce scrie in carti si daca copilul vrea sa stea in fundut lasa-l, inseamna ca poate! Dar in nici un caz sa nu-l fortezi tu!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniella4 spune:

Roxi, noua ne-a spus un pediatru ca astia mici stiu mai multe decat ne inchipuim noi, se dezvolta fiecare independent de statistici si de ce scrie in carti si daca copilul vrea sa stea in fundut lasa-l, inseamna ca poate! Dar in nici un caz sa nu-l fortezi tu!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aurelia1278 spune:

Crisa-77 si fetita mea a fost mai lenesa la capitolul stat in fundulet. Pe mine m-a invatat pediatra sa o pun sprijinita intre perne si sa o las asa pana da semne de oboseala (se apleaca intr-o parte sau in fata), ca sa-si exerseze muschii. Am auzit si pareri contra acestei metode, dar... Eu am mare incredere in pediatra mea si i-am urmat sfatul.


Haideti la bazar! Puteti achizitiona lucruri frumoase si ieftine sau puteti face ordine in casa, ajutand in acelasi timp copilasi in suferinta.
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=65041" target="_blank"> Bazar pentru Alex, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=62868" target="_blank"> un baietel diabetic de 1 an

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancutzathree spune:

eu zic sa nu-l lasi deocamdata,de ce sa risti? ...si intre perne tot pe coloana se sprijina! parerea mea ...

p.s.daca are muschii formatzi ptr a se ridica aia nu inseamna ca si nucleii de osificare sunt maturizatzi,ceeace se intampla doar la 5-6 luni




anca &alex


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=60236" target="_blank">Asa s-a nascut o mare iubire ...
www.snugglepie.com/cb/52888" target="_blank">Varsta lui Alex
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DanielaAB spune:

Roxi, si fetita mea a inceput sa dea semne ca vrea sa stea in fundulet, inca de la 3 luni jum.Cand sta in carucior sau in pat, se ridica cu capul(e asa de scumpa!),ca eu as face febra musculara la gat.Acum(4 luni jum) o pun sprijinita pe perne,dar nu sta numai pe fund.Cred ca inca-i prea devreme.
Daniela

Mergi la inceput