Ce mai gatim japonici?Sfaturi,retete,idei...

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns hanako2004 spune:

nu mi-am imaginat ca voi da in bara cu eclereleeeee astea
le-am scos deja pe primele ca erau jalnice mici si sarantoacema asteptam ca se vor unfla pana la sfarsit insa au ramas asa micisi suptireleam facut si poza se afla jos la (POZE)
-DOLPHIN ZAU CA-mi vine sa plang
SPER ca urmatoarele vor arata mai bine

INGERASUL NOSTRU poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hanako2004 spune:

YOSHIIIIIIIIIIIIIIIle-am terminatam cam stat 50 de minute langa gemuletul cuptoruluisi in sfarsit aratau si ele ....mai bine ca prima turaaa
daca vreti sa-mi vedeti munca si rugaciunile le puteti vedea josla (POZE)si sa nu cunva sa indrazniti sa radeti de prima tura ca numai cand mi-a duc aminte imi vine sa plang
glumeam.....
si numai pot ....abia astept sa vina samurai acasuta sa vedem ce impresie are de munca meapoate i-mi mai da o bulina rosie
si de la voi poate primesc o nota ceva....
-DOLPHIN mama aaa unde esti ?azi nai vrut sa dai tarcoale la bucatarie sa-mi vezi capodopera mae
gata ....ca sunt prea urusaiiii...simimasen

INGERASUL NOSTRU poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aiko2004 spune:

dolphin si hanako ce bunatati arata super de frumosnam incercat niciodat poate cand i-mi voi face timp voi incerca si eu sa le fac piticilor mei
cu gatitul nu mai imi dau batai de cap ca nu mai am cui sai facacum cateva zile in urma facusi si eu nabe sotului meu ca stiam cai place insa el veni satulsi am zis ca nare rost sa mai stau la cratita
va doresc o zi frumoasa in continuare
iar hanako tu ziceai ca vrei note hai sa-ti dau eu prima 10 si sa nu fie cu suparare o premiez si pe dolphin totsi un 10

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dolphin9913 spune:

Buna HANAKO
Am avut putina treaba si nu am putut intra, in legatura cu eclerele ai dat fucul tare la cuptor? daca nu, atunci de aceea ai stat asa mult, eu am dat focul tare si nu am stat decat 15min langa el.
Si eu am facut o greseala, dar fiind prima data cand fac eclere nu am ce sa zic. Care a fost greseala mea, e ca am pus frisca binenteles cand sau racit dar toata frisca sa topit pana a venit papa de la servici, iar cand a vrut sa pape si el se lipise partea de jos a eclerului de farfurie, asa ca daca mai fac , nu le mai umplu imediat si doar le tai capaceleul si cand trebuie sa mancam atunci le umplu.


Am vazut pozele imi place cum le-ai modelat si sper ca data viitoare sa iti iasa mai bine. A si apropos de poze, sant intoarse puse si cand ma iut la ele trebuie sa-mi intorc gatul ( fa si tu ceva , si indreaptale) sa nu te superi ca ti-am zis.


Iar pt cele care au copii si fac BENTO , am niste modele superbe de obento , cine vrea sa-mi zica , ca vi le dau si voua.
Sant niste idei super , si copii se vor bucura sigur de animatia facuta in BENTO.
acum va pupic si mai vb LUNI, Pe seara mergem la sushi , preferata mea mancarica, gata am fugit si va doresc o zi buna

POZICI www.snugglepie.com/ezb/368410.png" target="_blank">YULIA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hanako2004 spune:

insfarsit ai dat un semn de viata
am fat cuptorul la 230C si credema mai mult mi-a fost si frica sa nu se arda .....iar pozele le-am vazut cas puse aiurea dar asa se salveaza ele am incercat sa le indrept insa nu am putut...
o zi buna si sa papi mult sushi ca si mie imi plac ....
o zi buna tuturorsi ne vedem luni


INGERASUL NOSTRU poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hanako2004 spune:

ohayoa-ti avut yasumi destul ...sper ca azi aveti program la bucatarieeu cum sa cracanat de zi am si intrat in bucatarie i-am pregatit la emilica BUDINCA cu lamaie...am puso la cuptoras si abea astept sa-i dau sa vedem daca o sa-i placa
mi-e sigur o sa-mi placa.....
VOI ce pregatiti azi?aveti vriun meniu special?
PT la masa de pranz ma consolez cu OJIA ...insa pe diseara va astept pe voi poate aveti ceva care sa ma atraga


INGERASUL NOSTRU poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madi-ren spune:

Buna fetele cum ati petrecut weekend-ul? Eu mai mult pe la calc.,si s-a suparat sotul pe mine,asa ca eu o s-a intru mai "rarut ca-i mai dragut",ca altfel s-ar putea s-a primesc un cadou de l-a sotul meu. Ieri am mincat pizza,azi fac omu rice si salata iar maine fac koroke si yasai itame[ciuperci,aspara,ardei gras rosu,putina sunca-bekon-,sare si piper,se taie toate felii potrivite si se calesc in putin ulei iar la final se pune sare si piper].

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hanako2004 spune:

bucatareselor ce sa intamplat?
ma gandeam ca sunteti casnice ca si mine sau sunteti cu samurici cei mari si astazi?
eu azi am stat numai la bucatarie si calculator ma gandeam ca mai treceti si voi cu meniul nou insa .....nimeni doar eu pe acest forumm

astazi am facut budinca la emi ,acum fac salam de biscuiti
pt diseara inca nu mi-a venit nimic in minte insa mai am timp de gandire


INGERASUL NOSTRU poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dolphin9913 spune:

SALUT
HANAKO m-am apucat sa fac cornuletele tale si vreau sa te intreb : pot sa le umplu cu cascaval si sunca? cum sant la gust , dulci ? se pot umple daca sant dulci , OSHIETE te rog am sa pun si pozici , aseara am facut un obento(gustare la pachet) f frumos , sa te uiti la poze. Astept

POZICI www.snugglepie.com/ezb/368410.png" target="_blank">YULIA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dolphin9913 spune:

MI=A IESIT UN ALUAT CAM MOALEE BINE?

POZICI www.snugglepie.com/ezb/368410.png" target="_blank">YULIA

Mergi la inceput