Mamici casnice (3)

Mamici casnice (3) | Autor: impreuna

Link direct la acest mesaj

Mamicile noastre casnice

Impreuna (Flavia) mami de Sara 1 an
candy24
diadaniela (Dana) mami de Alexandra (27.11.2002)
irina.c mami de Ilinca (26.04.2004
mirela alina mamica (07.10.1977) lui Matei (11.09.2003)
baby-boom
andora (Andreea - 14.02.1977) mami de Raluca-Maria (Gogo) (10.10.2004)
Porumbel30
Anculina mami (30.06.1977) de Maria Carolina (26.05.2004)
vladhana (Hana) mami de Vlad Cristian (1.03.2004)
andradanatalia (Andrina), mami de Andrada Natalia, 3 luni
mihaela amalia mami (13.06.1982) de Amalia (14.10.2004)
alinutza13
Gargaritza (Cristina - 6.10.1977) mami de Irina (6.02.2005)
alexa si mami (Alina - 24.01.1979) mami de Alexa (23.10.2004)
neliana mami de Oana
gegea mami (04.04.1980) de Daria (03.04.05)


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=64480" target="_blank">partea a doua

Continuam

______________________________________________________
Impreuna = mami Flavia, tati Mircea si Sara
"Daca astepti momentul potrivit, te intrec altii care nu-l asteapta"

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns irina.c. spune:

Eu sunt ocupata,fac o praji buna.Irina si bb Ilinca(26 apr '04)
Traiesc in Romania si asta imi ocupa tot timpul
today

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexa si mami spune:

neliana, bine ai venit!
azi a plouat la noi toata ziua, dar de dimineata tot am fost afara, la cumparaturi, vreo 2 ore.
fetele, ce credeti e devreme? eu o "stresez" pe alexa cu olita, vreau ca pina la vara sa scapam de pampersi. voi ce ginduri aveti?
de revelion nu avem un program fix (nu ne lasa meseria lu' tati), dar plecam pe la rude, la prieteni.
mihaela, la multi ani sotului!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gegea spune:

Buna seara, fetelor!

Eu sunt o mamica a unei fetite dulci, pe nume Daria, nascuta in 03.04.05.
Nu stiu daca ma incadrez intru-totul cerintelor voastre, ca eu sunt angajata proprii firme, dar cum sediul e in incinta casei, tot casnica ma numesc, nu?
Poate ma primiti in randurile voastre.
Mersi!

Geani si Daria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diadaniela spune:

Flavia,ai mancat un d de la Alexandra.

,,Iaca si eu pe aici ma bag in seama...poate invat si eu cate ceva de la cineva...sau mai invata si altii de la mine,,

Dana

CRACIUN FERICIT !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela alina spune:

Buna seara fetelor.S-a culcat Matei si in sfarsit reusesc si eu sa va scriu.
Bine ati venit Neliana si Geani.
Noi am venit ieri de la munte unde am petrecut Craciunul.A fost super.Am avut vreme frumoasa.Ne-am intalnit cu multi prieteni.Matei chiar s-a bucurat de toate cadourile primite.La Mosu' in brate nu a vrut sa stea, dar.....poate la anul.
Daca de Craciun am avut totul de-a gata, pentru mine incepe greul de rev. pe care il vom face acasa si bineinteles va trebui sa gatesc EU.
Daca sunt norocoasa il voi face cu parintii mei daca nu doar eu cu Matei (tati este cu treaba).
Flavia imi pare rau sa aud ca Sara este bolnavioara.
Irina ce prajitura faci, spune-ne si noua.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns impreuna spune:

Mei sunt zapacita rau, pana acuma credeam ca e ceva trecator, da incep sa cred ca asa e felul meu mai nou
Dana am reparat lista:)

gegea bine ai venit. Sa sti ca noi nu facem discriminari, mai ales ca ai aceleasi ocupatii ca si noi, casa si copilul:)))
Mai povesteste-ne despre voi, despre Daria (ce nume frumos are, asta ar fi vrut maica-mea sa il pun la fica-mea:)

Mirela felicitari pentru distractie, sunteti niste norocosi, speram sa ajungem si noi la munte de rev. Spor la treaba, ce gatesti?

Alina io zic ca mai ai vreme cu olita, si eu am incercat la Sara fara nici un rezultat si am zis ca luam o pauza...
Am citit undeva ca doar de la 1 an jumate copilul incepe sa constientizeze si atunci invata mault mai repede sa se ceara la olita.

Mai voiam sa scriu ceva dar am uitat , acum merg sa o culc pe Sara.


Impreuna = mami Flavia, tati Mircea si Sara
"Daca astepti momentul potrivit, te intrec altii care nu-l asteapta"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela amalia spune:

Buna dimineata fetelor!!!
Offf ce noapte de pomina am avut.De ieri de dimineata de cand s-a trezit Amaliuta mea am simtit-o ca nu e in apele ei, si peste zi starea ei de sanatate s-a inrautatit ( e racita , e ragusita, tuseste, ii curge nasul), asa ca de ieri de la 6 seara ii dau antibiotic si alte minuni.Si m-a plans azi noapte....si eu care eram moarta de oboseala...Chipurile dupa ora 2 dupa ce i-am dat antibioticul a reusit sa adoarma pana dimineata fara sa mai planga si azi dimineata s-a trezit mai vesela si cu chef de joaca, nu mai e asa de moale.
I-am prins parul in dimineata asta in 2 codite la spate e asa de comica....nu i l-am mai prins niciodata
Alina sa stii ca eu am inceput sa o pun pe Amalia la olita de pe la 10 luni, cam cand vedeam ca vrea sa faca kk.Si sa stii ca are momente cand o mai cere, rar, dar o mai face.Si eu asa vrea ca pana la vara sa scapam de olita macar ziua...
Mai revin ca nu stiu nici eu ce sa mai spun acu'

www.tickercentral.com/view/4ufc/3" target="_blank">Mihaela si bbwww.tickercentral.com/view/4ufc/4" target="_blank"> Amalia


SARBATORI FERICITE!!!

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=55265" target="_blank">O poveste minunata...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andora spune:

Buna fetelor si bun venit Geani si Neliana!
N-am mai prea intrat pe aici, dar recuperez eu Pe scurt - suntem ok, cu treaba stam cam prost iarasi pt Rev dar mai e nitel timp, inca n-am dat gata mancarurile de Craciun, Gogo e cat se poate de agitata, adoarme tarziu si ziua face numai nazbatii si-si cam zgarie nasucul. Alaltaieri am avut zi plina cu nepotica (3 ani) si am vazut cum e singura cu doi copii la cumparaturi , azi inca e liniste
Vad ca voi sunteti tare harnicute, parajiturele etc,, bravos! Mai eu vazusem o reteta de sufleu de ciocolata si-as fi vrut sa fac, ati facut pana acum? Cum e? Cu restul.... sarmale mai avem, salata boef parca n-am manca fiindca la Craciun am tot mancat dintr-o salata cu macrou afumat tot cu maioneza si legume, dar tot cred ca fac ca asa e traditia
Cu olita, noi pe la 8 luni sttaeam asa frumos la oala, mai si faceam cateodata dar dupa o enteroviroza in timpul careia n-am mai pus-o a uitat si acum cand o pun (chiar daca o vad ca se screme) ii piere cheful si de facut , se aseaza, apoi se ridica, si tot asa facem genoflexiuni la olita la infinit. Cred ca la vara vom lucra serios la oala, va fi cald si o voi putea tine mai mult cu funduleata goala.
Hai ca va pupic, sper sa fiti sanatosi cu totii si impreuna cu cei dragi ca sa trecem in noul an asa cum se cuvine

www.andora.bravehost.com/" target="_blank">Andreea & Gogomaimutica (DN 10.10.2004)

SARBATORIFERICITE
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=51645" target="_blank">Povestea Gogosicii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns impreuna spune:

Mihaela imi pare rau ca Amalia e bolnavioara, se pare ca e sezonul Ce antibiotic, ii di? A facut si febra?
La noi functioneaza foarte bine Nurofen-ul, antibiotic nu i-am dat niciodata pana acum. Iar dupa Nurofen ii scade imediat si febra. Pentru tuse folosim Stodal, iar picaturi de nas, Vibrocil (de care nu sunt multumita). Daca crezi ca te-ar ajuta ceva din astea, ai putea sa incerci. Multa sanatate printesei

Voiam sa zic de fular, am auzit ca nu e prea bine sa le punem la copii fularul peste gura si nas cand ii scoatem afara. Am deschis eu saptamana trecuta un subiect pe tema asta la "parintii intreaba..." si acolo explica fetele ce argumente exista.

Andreea ne bucuram ca ai revenit, cum ati petrecut de Craciun?
Exact asa face si Sara cu olita, cand se screme si o pun pe ea, nu mai face nimic, si nici nu are rabdare sa stea mult, doar daca o pacalesc.
Sa nu spun ca socrela l-a pus pe barbatu-meu de la 6 luni pe olita si la 1 an deja cerea singur:)


Impreuna = mami Flavia, tati Mircea si Sara
"Daca astepti momentul potrivit, te intrec altii care nu-l asteapta"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns impreuna spune:

Mihaela am citit acum povestea Amaliei si m-a emotionat, ati avut multe peripetii, dar s-a terminat totul cu bine.


Impreuna = mami Flavia, tati Mircea si Sara
"Daca astepti momentul potrivit, te intrec altii care nu-l asteapta"

Mergi la inceput