Fetele din Japonia cele mai gatiti sotilor vostri?

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ella@ spune:

Buna!
Eu aseara am facut SUKIYAKi astazi voi face KATSUDON.
HANAKO2004 unde t-ai botezat fetita? In Tokyo?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ella@ spune:

Stie cineva cum se face *Curcanul la cuptor*?Al meu vrea de Craciun.
Vreau carnea frageda dar cum?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rinosuke spune:

BUTA NO KAKUNIN carne de pork,dintr-aia un rand de grasime un rand carne,300-400gr/4 oua fierte/1negi/ daikon 1/2 ,usturoi 2(catei)carnea se taie bucati de 4-5 cm.se pune in oala cu usturoiul pisat si negi,se pune apa ,pana se umple cratita(AFURERU)si o canuta(ceshcutza de cafea)de sake.se lasa la fiert 30 min.dupa ce carnea a inceput sa fiarba,se pune si daikonul taiat felii pe 1/2 si grosime aprx.2 cm. +shoyu osaji 3+satoOSAJI1.daca apa a scazut ma pui putina cat sa acopere daikonul.si mai lasi sa fiarba pana scade aprx.20-30min.ouolele(sper ca am scris bine)le bagi si pe ele in oala cat sa-ti prinda culoare ,mai la sfarsit,pana sa sece toata apa(POTI SA MAI FACI SI CU ARIPIOARE DE PUI)devyllafac si eu piftie,ca nu am mai mancat de ani de zilenu prea stiu eu sa o fac,dar cred ca ma descurco sa o fac cu tonkotsu si carne si ca sa fiu sigura ca se incheaga ii bag gelatina aia pt.prajituri.tu ai vreo reteta cu care mergi la sigur ca se incheaga??daca da,scrie te rog mult!dolphin maine fac si eu reteta ta,suna bineva pup fetelor si SARBATORI FERICITE!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hanako2004 spune:

-ELLA fetita mi-am botezato in nagoya la o biserica ortodoxa

http://community.webshots.com/user/emilyohashi100]poze[/url] poze:) http://pg.photos.yahoo.com/ohashi_irina/my-photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rinosuke spune:

ELLA tu ai cuptor?sau microunde?daca ai cuptor ca in romania,stiu.HANAKO daca faci buta no kakunin,iti trebuie capac la oala.asta am uitat sa scriu.ti-am vazut pozele cu fetita ta,pe tine si sotul tau si mi-am adus aminte ca,am citit aici pe forum la :ce pozne va fac sotii..ceva de gen.astasi ma pufnit rasul de patania mamei tale si a sotului tau,am ras cu lacrimi.DOLPHIN ieri am facut reteta daikon no tebasaki itame,si a iesit super.mi-a placut si la gust si cum se face.e simplu si nu am facut nici mizerie,nu am asteptat decat sa fiarba.nu am mai facut buta no kakunin,ca nu puteam sa le dau si ieri si astazi daikon.sunt f.asemanatoare dar nu si la gust.ai nota 10 de la mine pt.reteta.va pup,diseara nu stiu ce fac?SARBATORI FERICITE!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dolphin9913 spune:

rinosukema bucur mult ca ti-a placut. Si merckic pt nota, nu mai mi-a dat nimeni nota10 pana acum.
Fetele voi stiti cum se spune la MAC in jp ca vreau sa fac niste saratele, so gasi asa ceva ca eu una nu am vazut aici.
ELLA imi pare rau, curcan nu am facut niciodata asa ca nu pot sa te ajut. gomen ne
Eu de craciun fac asa: lasagna( asta o fac special pt yulia) ca ii place mult, sarmale, icre, si salata de beuf, iar ca desert fac o prajitura cu lamaie si nuca de cocos, si tortuletul mai micut il cumpar. Santem doar noi trei, asa ca nu are rost sa fac asa multe.
Noi revelionul il facem la socrela , asa ca nu trebuie sa ma mai gandesc ce sa fac si ce nu( o las pe ea ca e randul ei) v-am pupat

http://community.webshots.com/user/dolphin9913

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ella@ spune:

HANAKO2004 sa-ti traeasca fetita!
Dar nasii de botez?
Acum chiar ca sunt URUSAI gomen
RUNOSUKI am cuptor ca in Romania asa ca OSHIETE KUDASAI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madi-ren spune:

Dolfin m-am uitat in dictionar la macse zice popi iar in engleza poppy,spor la saratele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rinosuke spune:

ELLA ai cuptor ca in romania,marfa!mama facea cand eram eu mica curcan,pe vremea lu'ceascain schimb face mai mereu pui la cuptor,si iese ca la rotisor.cred ca mai toata lumea din romania,stie cum se face.ea baga un tuci cu apa(jumate apa in tuci)punea un capac,cu coada in tuci,si punea pe capac puiul dat cu sare si piper.mai intai cu piptul in jos,si dupa ce se rumenea bine,intorcea puiul cu pieptul in sus..si astepta sa se rumeneasca bine.acceasi chestie si la curcan,banuiesc..daca vrei sa-l faci umplut sau altfel,nu stiu..ce mai poti sa faci,este sa intri pe la fetele din america,aici pe forum si sa le intrebi..ele sigur fac curcan de craciun dar cred ca f.complicat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dolphin9913 spune:

MADI saru-mana am sa intreb prin magazine. eu astazi fac tempura yami yami

http://community.webshots.com/user/dolphin9913

Mergi la inceput