Parinti cu copii de SD 6

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns paula2003 spune:

Sfatul meu este sa nu-i faci la diferente prea mari. Alexa este la exact 2 ani si abia astept sa mearga piticul in 4 labe si pe urma sa faca un an si gata, merg impreuna apoi. Ma refer la inteligenta....va fi mai simplu si pt. ea ca va avea cu cine si de la cine invata.





Paula cu Paul & Alexandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crisa-77 spune:

Pai am zis sa implineasca Andrei 2 ani.Acum gandesc sa - l operez mai repede ,sa se refaca si apoi sa mai fac unul chiar mai repede.Toata lumea ma sfatuieste sa nu mai astept.


Krys si Andrei-Bogdan(23.03.2005)

"Sa fii vesel tuturor si nimeni sa nu vada ca si fulgii de nea sunt
lespezi de mormant."(Goethe)

http://community.webshots.com/user/krysadi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula2003 spune:

Sa nu crezi ca este foarte usor. Iti spun ca sa nu spui ca nu stii de la inceput. Eu sunt la a 2-a operatie si Alexa inca nu se poate desparti de mers in brate....si bb daca nu dansez cu el nu tace...si nu mai spun cum ma simt si ce dureri am de spate, burta(operatie...)..ce sa fac?
Azi am fost la cresa si am primit unda verde. Cum termin dosarul cu actele o si duc pe printesa in colectivitate. A fost foarte incantata direct. cand a vazut-o si mai ales cat de cuminte si ascultatoare este. Am facut cateva acte si mai am putine dar le termin si sper de sapt viitoare sa o si duc.





Paula cu Paul & Alexandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ardeiash spune:

paula :bafta cu actele! si Doamne ajuta!

s-auzim numai de bine! si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crisa-77 spune:

Cred PAula ,ca nu e usor.Te admir pt cata putere ai sa lupti pt copiii tai.
Astept sa-mi povestesti cum se va simti Alexa la cresa.La gradi n-ai reusit?
Un pupic

Krys si Andrei-Bogdan(23.03.2005)

"Sa fii vesel tuturor si nimeni sa nu vada ca si fulgii de nea sunt
lespezi de mormant."(Goethe)

http://community.webshots.com/user/krysadi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula2003 spune:

La gradi. nu au vrut sa o primeasca. Atunci am optat pt. cresa, sper sa fie bine. Directoarea s-a plans ca vin din urma niste generatii foarte , violenti, rai...si nu stie ce va fi. Acum sper ca Alexa sa se adapteze si sa stie sa se apere. Ea nu stie ce inseamna sa fie batuta sau sa planga cand e lovita. Dupa ce va termina cu cresa am sa merg cu ea de mana pe la gradi, macar 4 ore sa o accepte. Si la cresa tot 4-5 ore merge(ii da masa de dimineata si de pranz). Eu sunt incantata si platesc la cate zile merge 1 euro pe zi. Sincera sa fiu imi convine.






Paula cu Paul & Alexandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crisa-77 spune:

Ii tin pumnii Alexei sa se adapteze.Copiii oricum sunt rai peste tot.Poate nu va fi asa rau.Sa speram ca va fi bine.
Bafta,Alexa!
Si un

Krys si Andrei-Bogdan(23.03.2005)

"Sa fii vesel tuturor si nimeni sa nu vada ca si fulgii de nea sunt
lespezi de mormant."(Goethe)

http://community.webshots.com/user/krysadi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula2003 spune:

Multumim din suflet de urari.
Acum nu-i mai tace gurita, tot ce aude repeta, spune din ce in ce mai des scute propozitii si-i place sa fie in centrul atentiei.






Paula cu Paul & Alexandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaelabeldimanescu spune:

buna seara. Paula iti multumim tare mult ptr. ce ai facut ptr. noi.am luat legatura cu cei de la fundatie si ne vor trimite cartilesapt. viitoare. ma-au invitat la simpozion la Arad dar nu pot sa ma duc nici nu stiti cat de rau imi pare. sper data viitoare sa pot ajunge.am si o veste care m-a bucurat enorm se pare ca si la noi in oras o sa se infiinteze ceva ptr. copiii cu SD.eu am inscris-o deja pe Bianca.o vad ca e inebinita dupa copii.se joaca atat de frumos cu ei si a devenit foarte receptiva la tot ce se intampla in jurul ei.am avut o mare surpriza tot rosteste cuv. tata si nu stiu ce sa-i spun.orice barbat vede spune ca e "tata",iar eu nu stiu ce sa-i spun.cum as putea sa-i spun ca el ne-a parasit , nu cred ca m-ar intelege. asta vb. maine . noapte buna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula2003 spune:

Mihaela, imi pare rau ca v-a parasit taticu. Si Alexa il striga toata ziua si mai nou la toti barbatii stiga tata. Are momente cand insista pe un cuvant. Mai nou cum vede o batrana, sau o doamna mai invarsta striga dupa ea baba, baba...eu sunt obisnuita dar ce pot sa-i fac??? Ii explic ca nu-i frumos, sa taca....si babele de colo lasa-ti doamna ca e copil, si pupaza mea incepe din noi baba, baba.....
e comic

De ce nu-mi scrii si pe mess., de cand ne-am auzit la telefon nu mai stiu nimic de voi. Ce fac celelalte mamici cu copii ca ai nostri?







Paula cu Paul & Alexandra

Mergi la inceput