HELP

HELP | Autor: gweno

Link direct la acest mesaj

Cum sa fac sa ii obisnuiesc pe baietii mei sa ia biberonul?Sint programata in Ianuarie la o operatie si trebuie pina atunci sa ii obisnuiesc cu biberonul ca sa poata sotul sa ii hraneasca.Nu vor cu nici un chip biberonul iar cu lingurita scuipa totul afara.Eu nu prea am timp fiind mamica la 4 copii,iar hranitul cu biberonul este INDISPENSABIL pentru mine.Ce sa fac sa ii pacalesc??
Dati-mi un sfat,PLEASEEEE.
MERCI ,va pup

LORY mamica lui ERIC SI FILIP -20 August 2004 http://community.webshots.com/user/gweno110

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns SimoV spune:

Lory draga, ai mei de la inceput au primit si sticluta ca mie mi-a venit destul de tarziu laptele si nici n-am avut destul si deci a trebuit sa completez cu lapte praf cu sticluta de la inceput. Imi pare rau ca nu prea am sfaturi concrete, doar ce stiu de la o prietena. E bine sa nu incerci tu sa le dai cu biberonul. De preferat e sa nici nu fii tu in camera cu ei. Deci cand sunt flamanzi bine, lasa-l pe sotul tau sa incerce cu sticluta si bineinteles ca vor refuza si vor plange, dar trebuie incercat asa mult, chiar daca e crunt si ti se rupe sufletul de mila lor, dar incet incet, cate putin - prietena mea asa a reusit. Ii dadea sanul doar dupa ce insista mult de tot cu biberonul, chiar daca plangea. Sunt convinsa ca celelalte fete te vor ajuta cu alte sfaturi si sper din suflet ca unul sa functioneze. Chestia ca nu trebuie tu sa le dai am citit-o in multe carti.

Am vrut si sa iti spun ca te admir ca te descurci cu 4 copii!! Bravo tie! Copilasii tai sunt niste fericiti si norocosi ca au asa o mamica meseriasa!

Iti doresc mult succes cu operatia din Ianuarie - sper ca este ceva simplu si ca iti vei reveni repede. Sa iti dea Dumnezeu multa sanatate si putere! Si succes cu Eric si Filip cu sticluta!

Simona si gemenii Mia & Lucas (25 Martie 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gweno spune:

Iti multumesc mult pentru urari Simona.La fel si tie numai de bine pentru puiutii tai sa creasca mari si sa aiba noroc,dar tare mult as vrea sa ii vad si eu.Pe cind niste poze cu ei?
Ce se intimpla de nu sint active pe forum mamicile de gemeni?Inainte cind va urmaream parca era mai multa animatie.

LORY mamica lui ERIC SI FILIP -20 August 2004 http://community.webshots.com/user/gweno110

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Claudelu spune:

Gweno, iarta-ma ca ma bag si eu ca musca-n zari dar trebuie sa-ti spun ca ti-am admirat bb si sunt superbi...Doamne ce scumpei sunt, abia mi-a deslipit ochii de pe poze! Sa-ti traiasca si sa va bucurati de ei!

Si eu subscriu la ceea ce a zis Simo, cred ca cel mai bine sa le dea altcineva biberonu si nu tu! Eu altceva nu stiu ce sa-ti recomand pentru ca al meu a acceptat fara probleme biberonu'! Succes!!!


Claudia si Raul
Martie-Aprilie 2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SimoV spune:

Lory, deocamdata am doar o poza pe pagina mea personala cu ei. Am tot promis ca pun poze si nu am ajuns, dar o s-o fac in curand sau il pun pe sotul s-o faca

Si eu acum ti-am admirat copilasii (cu Mia in brate). F. f. frumosi!!! Vrem sa vedem si fratiorul/surioara celalalt/cealalta, ca am vazut -o doar pe cea mare

Simona si gemenii Mia & Lucas (25 Martie 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirupati spune:

Lory, ai niste bebei superbi, sint foarte linistiti si fericiti !!! Sint superbe pozele ! Vad ca ai nascut pe 20 august - eu am nascut pe 26 august ... dar in 2003...
Nu prea am nici o idee mareata cu biberonul, decit ca sa incerci in continuu, la fiecare masa, poate o iau ei la un moment dat. Poate depinde si de ce fel de suzeta e, ce forma si marime si mai ales ce "flow" are - noi am mers pe numarul 1 pina pe la 6 luni, de-atunci sintem pe 2 si sint multumiti, cu mai mult s-au cam inecat...



Mergi la inceput