Felicitari Flafi,Lai,Deea! Hai Raluca!CIRESELE2013

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns VIOIKA76 spune:

Buna dimineata !
Elyana felicitari pentru rezultatele bune !
pisica-mov nu stiam ca sunt probleme daca se rupe apa si nu stai intr-o pozitie anume ,eu la a doua nastere am plecat cu ambulanta ,cu apa rupta dar nu m-a pus nimeni sa stau intinsa ,nici nu pot sa stau asa ,cred ca patesc ca si Elyana ma ia cu lesin ,nu pot sa respir. Sa ne gandim ca totul va fi bine si se va termina cu bine.
Las aici niste incurajari pentru lai: Astazi e ziua cea mare !
Hai mami ! Nastere usoara !

Mami de Ana(13.12.2003) & Dragos(22.12.2008)
si acum36+Eduard-Mihai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluca1109 spune:

Neata!

Hai Lai!!!

Elyana, felicitari pentru rezultatele bune!



Raluca


S 38+ Miruna-Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iris1211 spune:

Citat:
citat din mesajul lui cocutza2011

Ciao fetele!


Vad ca 9 mai este pe lista viselor, este ziua cand s-a nascut Lucian Blaga. Si eu am visat tot 9 mai, dar cred ca va fi cu sigurantza mai repede.

Noi avem control pe 30aprilie, si cred ca vom hotari atuncea. pana atuncea sa stea cuminte matza mea, ca e plecat doctorul in concediu.

va pup!

Oana, bebelina Andreea (18.02.2011) & samburica 35+


Cocutza ce multe avem in comun: saptamana 35 de sarcina cu samburica, urmatorul control pe 30 aprilie....acum ar fi chiar culmea sa nastem amandoua pe 9 mai. Ce zici?

Happy 35 + cu Anda-Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns VIOIKA76 spune:

Fetele ce e cu noua platforma a forumului ? Eu nu prea pricep nimic.
Ce ar trebuii sa facem noi ? Vicky ,Deny ,poate ma lamuriti si pe mine.
Ar fi pacat sa se piarda din mesaje .

Mami de Ana(13.12.2003) & Dragos(22.12.2008)
si acum36+Eduard-Mihai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lillyas spune:

Buna dimineata!
Iris, te roooog, nu face asocieri de acestea ca ma ia cu tremurici! Si eu am 35 de saptamani si merg la control pe 30 aprilie, dar nu vreau sa nasc pe 9 mai! Mai veau sa stau cu bebe in burtica, ca ne e bine asa!

Felicitari mami De_ea! Sa creasca mare, sanatos si frumos pruncul drag!
Lai, iti tin pumnii, desi nu te cunosc! Sa ai o nastere usoara si un copilas sanatos!

Elyana, imi place tare mult cum povestesti tu peripetiile bebeilor din burtica. Cand eram mai "mica" imi doream si eu sa fac gemeni, daaar daca nu e gena in familie, asta e! Ii fac eu si pe rand.

Vio, stai linistita ca vei ajunge bine la maternitate! Cu masina, cu ambulanta, cu politia... in functie de situatie. Fii zen!

Imi spunea o prietena care-i mai preocupata de latura spirituala, ca sunt eu asa de linistita cu nasterea si bebita nu imi face probleme, pentru ca ar fi conectata la instinctele mele si de aici starea de liniste.

35+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pisica_mov spune:

Vio, nu sunt probleme decat dac copilul este pelvin sau neangajat ( nu a apucat sa se lase cu capul in col). Mai bine sa nu avem nevoie, vorba ta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iris1211 spune:

Citat:
citat din mesajul lui lillyas

Buna dimineata!
Iris, te roooog, nu face asocieri de acestea ca ma ia cu tremurici! Si eu am 35 de saptamani si merg la control pe 30 aprilie, dar nu vreau sa nasc pe 9 mai! Mai veau sa stau cu bebe in burtica, ca ne e bine asa!
35+



Lillyas nu vreau sa te sperii si, in acelasi timp, iti doresc ca bebelina sa stea in burtica atat cat vrei tu.
Si eu as vrea sa fac ceza pe 15 mai, dar...sa vedem cum se prezinta la controlul de pe 30. Eu am socotit ca pe 9 mai as fi in saptamana 38 si, pana la urma, nu ar fi asa o tragedie, dar si eu vreau sa mai stea in burtica sa mai puna niste sunculita pe bucute ca si-asa a zis dr ca ramasese putin in urma la ultimul control.
Am uitat sa va spun fetelor ca de luni dimineata si pana azi am pus 1,5 kg pe mine mancand in acelasi stil, ceea ce ma bucura, deoarece sper ca si Anda sa asimileze mai mult pana pe 30.

pupici

Happy 35 + cu Anda-Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hellie spune:

Buna fetele!

Transmit live din sala de asteptare de la clinica, dupa ce am baut licoarea magica.
Simcri, nici la mine n-a fost chiar atat de dulce...chiar ma gandesc daca nu cumva o fi gresit asistenta amestecul....mai ales ca saraca de ea e incepatoare, in practica. Cand am intrat eu la recoltat, ea se lupta sa ia sange unui nene si nu reusea, si a chemat pe sefa ei care trebuia sa se ocupe de mine, dar l-a preluat pe nene pt ca deja aluia i se facuse rau de la atata intepat. Si am fost preluata de asta mica care nu vroia sa ma preia ca era deja innebunita de frica...in fine, i-am zambit si m-a preluat...dar m-a cam chinuit cu intepatul.
Pfff...mai am o gramada de stat...dar naaaaa...macar sa iasa bine testul. Am facut greseala sa ii spun si mamei de test si e toata ingrijorata acum ca am diabet....e de neconsolat. Saraca, ea a ramas cu un soc de cand m-am operat eu de urgenta de hernie....si de atunci si daca ma doare capul se agita ...

30

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elyana spune:

Neata si multumesc

si de la mine, pentru lai

Acum sa va zic sincer, cum voi ziceti ca v-ati fi dorit gemeni... si eu mi-am dorit sa fie baiat si fata initial, desigur. Acum nu i-as schimba pe nimic

Bifez ultima zi de munca ma bucur ca stau acasa, fiindca e obositor... daaaar o sa imi fie dor

In privinta platformei noi, banuiesc sa se face un backup (o copie) a vechiului forum si se muta pe forumul nou. Mesajele care se trimit intre momentul in care s-a facut backupul si pana intra in functiune forumul nou, teoretic, se vor pierde. Dar puteam sa le dam un copy paste si sa le repostam.



29+ Gabriel Luciano + Mikael Damian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_nicole spune:

Neatza burticutze!
N-am mai postat de ceva timp,dar am citit aproape tot.
Felicitari de-ea pt bebe
Si mie imi place cum povesteste Elyana de gogosheii din burtik.Incearca sa dormi doar de cate o parte,desi e greu,cel putin pt mine care dormeam pe burta inainte,acum imi amorteste tot bazinul noaptea....abia ma intorc.
Apropo de membrane rupte -ideea e sa mergem cat mai repede la spital,bineinteles dupa dushul de rigoare;sa nu asteptam sa incepara durerile sau altceva gen"sa se faca dimineata-cum imi povestea cineva-ca sa nu-si trezesca doctorita:)))
Am fost si eu ieri la monitorizare-testul nonstres,care se face la sala de nasteri-e al treilea pana acum si de fiecare data cand merg acolo ma iau niste emotii asa ...ieri de ex o mamaik care tocmai nascuse si era mutata in salon presupun mi-a zis:"succes".Mai era o gravida 30 saptamani cu membrane rupte de 2 zile si anascut un bebe de 1400 g,surprinzator respira singur,chiar l-am vazut cand il transportau cu incubatorul.Ma simteam asa de bine ca noi avem aproape 35 saptamani.Mi-au mai luat si setul de analize inclusiv lama din secretie,noroc de prietena mea(rezidenta medicului la care sunt) ca a folosit valve mici ca tare enervanta e procedura.Saptamana viitoare mergem si la eco sa vedem ce mai face grasunel.Am vazut ca ati vorbit si de cate hainute aveti-noi avem noroc cu tatal meu care are magazin cu haine de bebe si ne aprovizioneaza de fiecare data cand are marfa noua-si bineinteles gratis
.Sunt sigura ca vom primi multe cadouri asa ca nu investesc in hainute cel putin astea mici mici.
Nastere usoara viitoarelor mamici si asteptam noii ciresei!


34+

Mergi la inceput