Pachet sau restaurant ?

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns michelle-usa spune:

al meu copil e innebunit sa manince la restaurant...si nu conteaza ce fel de restaurant, dar cel mai mult ii place la bufet chinezesc ca isi alege el ce vrea si sta si 2 ore sa manince.
la scoala ii dau pachet de acasa 4 zile si 1 din zile(la alegere)maninca din meniul scolii.

iesim la restaurant in general 1-2 ori pe luna si la zile onomastice.

cand mergem undeva pt mai mult de 2-4 ore luam cu noi snackuri si apa.
cand plecam in calatorii mai lungi luam sandvichuri sa mancam in masina, sau daca ne oprim pe undeva. acolo, cand ajungem mancam la restaurant. in general ne facem lectiile de acasa sa vedem ce restaurante sunt mai bune in zona.
mai facem cate un picninc in parc,la fast food mergem poate 2-3 ori pe an, la inghetzata cam o data pe luna, mai cumparam cate un pui la rotisor gata facut, la pizza mergem poate 1 data pe an(eu ii fac pizza saptamanal acasa)...

mancarea la restaurant este in general scumpa, nu stii ce maninci/cum a fost gatita...de asta am invatzat sa fac acasa multe meniuri de restaurant...
restaurantele sunt clasificate din punct de vedere al curatzeniei si ai incredere mai mult asa maninci intr-un restaurant pe care vezi la usa "A".
mie imi plac restaurantele elegante, linistite,cu muzica in background, sa nu aud zgomot de cratiti si farfurii sau vorbit tare...sa fiu undeva sus, la o terasa cu view.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AdiS spune:

Cand era copilul mititel, 3 ani, nu prea ieseam ca nu imi convenea sa ii dau din mancarea de acolo. Apoi am mers mai des pe la restaurante pe care le cunosteam dinainte. Aku' din pacate am rarit-o din cauze financiare. 1/saptamana in week-end sa scap de facut mancare. Pachet mancam cand mergem in excursii cu mai multi si trendul general este: sa mancam de la pachet sau pachet pentru drum.

Mergi la inceput