Stelute de iulie-august 2013(78)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anca_toma spune:

delia variante:
1. te duci la baie si tragi apa cand vine (asta daca nu mai ai apa in rezervor), sau arunci o sticla de apa plata .
2. te duci sa bei o cafea undeva si te duci acolo la baie .


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_toma spune:

Olimp la ultimele doua eco , odata a fost fata si odata baiat .La doi medici diferiti .Eu pe care il cred .Asa ca astept urmatoarea si sa vad ce ramane .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cris_25 spune:

Anca, nu te panica ... ai timp pentru toate, ca doar nu esti in 37 de saptamani sa te agiti. Nici eu n-am luat nimic, nici Olimp ... hai ca este timp

Olimp, Diana, Delia, sa va faceti bine!

Betty, ia antibioticul daca asa a zis dr!

Bobitza, si eu merg azi la medic... dar mai tarziu, doar la 18:30 Daca si azi imi spune tot fetita, cred ca incep si eu sa iau lucrusoare!

22+ Miruna


Gena MTHFR Mutatia 677 C>T Heterozigota, Gena PAI Mutatia -844G Homozigota

FIV1, FIV2, feb-nov 2010 Cluj, dr. Surcel, nereusite
FIV3, FIV 4, august 2011, aprilie 2012 Budapesta, dr. PK, nereusit, FET noiembrie 2012 Budapesta, dr. PK, reusit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teodora86 spune:

da ANCA asa e ,eu m-am dus ff serioasa si i-am zis ce ameteli am si ce ma doare si el zimbind mi-a zis ca e din cauza la vreme,Bety eu am avut infectia asta cind aveam 15 sap de sarcina si mi-a dat antibiotic pentru 7 zile si mi-a zis ca spera sa nu il mai fac ca nu mai are ce antibiotic sa imi dea si ca nu ma pote lasa sa nasc pina nu dispare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bobitza_85 spune:

Cris, bafta la eco! Sa fie ce-ti doresti tu, dar in primul rand sanatos/oasa!

Delia, vecina, multa sanatate draga mea! Am uitat sa-ti zic ca esti superba! Te-am vazut in poza din parc. Ai o burtica...

Bobitza 21+ Rebeca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

anca am inteles , ba era cu puta na fara puta...

la mine la 12saptamani mi-a spus ca este posibil sa fie baietel , apoi 3 doctori diferiti mi-au spus ca e fetita , si al patrulea care mi-a facut TT la fel..deci eu sunt sigutra ca am o pruna ...

cris batfa la eco




XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

27 + Ilinca
Ilinca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happy_ama spune:

Anca, mai e timp! Mai ales ca esti asa apta, potrivit dr tau

Diana, Delia, dupa cum stiti, eu fraternizez cu voi cele cu dureri .... Despre B-H am citit ca pot fi si dureroase, desi de obicei nu sunt

Cris, bafta la eco! tinem pumnii

Happy Ama 26+ si Eva

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns delia_timpau spune:

Bobitza, multumesc!! Si tu esti la fel Bine, eu nu ma vad chiar asa, dar daca zici tu..

Hai ca mai aveam putin si veneam peste tine la toaleta Am rezolvat cu var 1 propusa de Anca, am gasit o sticla cu apa in sucursala si am pus-o in rezervor Nasoale momente..

Eu am mancat un pic si parca ma simt mai bine

23+ , mami de Mircea Andrei

bebitza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Maeve spune:

Anca sa stii ca ti-am raspuns la ce mi-ai zis tu despre carucior, dar pe ultimele pagini de la capitolul trecut.
Cat despre ingrijorari, e mai bine sa stii sexul mai tarziu si sigur decat sa se tot schimbe si sa ai surpriza la final, nu? Daca afli la 32s ai destul timp sa cumperi tot ce vrei!

Bobitza, te inteleg cu durerile, si eu am cam avut dureri de burta ieri si azi nu prea am stat cuminte ca mi-a venit sa fac o tarta, iar vrea fiica-mea supa crema si trebuie sa ii fac si crutoane, nu ca ar lua mult timp dar stau in picioare si ma apuca contractiile.

olimp, imi pare rau ca te chinui cu serviciul, si Ele asemenea, voi ar cam trebui sa stati pe-acasa sa aveti grija de voi

teodora, acolo totul se rezolva cu paracetamol. pe prietena mea cand a pierdut sarcina au lasat-o cu hemoragie nu stiu cate ore pana au bagat in operatie, nici anestezist n-aveau. deci cred ca e cam jale in sistemul public.

Cris
, astept sa ne spui daca a ramas fetita :)

Eu ramas tot cu fixatia pe carucioare, inca nu am terminat de analizat, dar cel putin acum oscilez doar intre 3 variante

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_toma spune:

Maeve spune-ne si noua intre care oscilezi.Ca eu chiar daca am deja doua parca mi-as lua ceva mai usor.Bineinteles ca sotul nu stie de aceasta idee a mea ca m-ar duce direct la psihiatru .

Mergi la inceput