Genunchiera ortopedica circumferinta fr mica

Genunchiera ortopedica circumferinta fr mica | Autor: nitzuc

Link direct la acest mesaj

Buna ziua,

as avea o rugaminte: stie cineva unde as putea comanda o genunchiera ortopedica pentru genunchi circumferinta fr mica ( aproximativ 26 cm). In farmacii nu am gasit decat genunchiera tip fasa elastica, iar online am gasit doua pentru copii, una cu recenzii proaste (iese din dicutie deci) si una la care nu scrie marimea si nu imi raspund la tel/email. Ati comandat/cumparat de undeva genunchiera asa mica? Baietelul meu are probleme cu meniscul la genunchiul stang si trebuie sa poarte una cel putin doua luni. As vrea sa stiu daca a folosit cineva genuchiera aceea tip fasa are rezultate/efecte benefice? Ca mie personal ce mi-au aratat in farmacii mi s-au parut fara prea mari sperante
Va multumesc

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns xxxwoman spune:

Nu stiu de genunchere mari sau mici, dar dupa cum spuneai una are recenzii proaste iar la a doua nu dai de vanzatori. Si daca ai da si ti-ar trimite-o si nu e ok, plangi iar in pumni pana dai de ei s-o faci retur.

Eu am folosit cu rezultate ok fesele elastice la incheietura de la mana. In astea vad un avantaj ca iti poti regla "stransoarea" si nu-s dificil de suportat. In plus pot fi scoase, spalate, etc fara a-si pierde proprietatile elastice. Eu am avut 2 benzi din acelea, nici nu mai stiu exact cand si de ce le-am luat de la farmacie ca le-am folosit abia cand a fost nevoie. Sau or fi fost parte din trusa medicala a masinii?!

La mine si-au facut efectul cele elastice in cateva zile.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns J.D. spune:

exista mai multe feluri - banda care se pune sub genunchi, compresiva cu gaura in mijloc si compresiva intreaga. tu de care vrei?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nitzuc spune:

Eu as vrea cea compresiva cu gaura in mijloc. Intre timp am dat de cei de pe net si nu mai au pe stoc...Asta este. Mai am o speranta maine la un magazin de profil, restul le-am incercat pe toate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nitzuc spune:

xxxxwoman, la noi nu e chestie de inflamatie sa treaca in cateva zile, avem cam din toamna ceva probleme la genunchi, ii trosneste ceva cand il indoaie, si are nopti cand se trezeste urland de durere in fiecare ora. Dupa consult plus eco s-a constatat ca forma anatomica a meniscului ar fi anormala, sau ma rog, o alta forma a normalului, a fost exprimarea lui. Dar nu poate fi vorba de malformatie sau interventie. Dar la ce probleme avem noi cred ca va trebui sa avem una ok din toate punctele de vedere ca ne asteapta un timp indelungat de purtare.Probabil intre timp o sa ma multumesc cu ce este si o sa caut in strainatate sa vedem p-acolo...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns J.D. spune:

incearca si pe net in alte tari. daca ai nevoie te ajut cu cautarea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nitzuc spune:

J.D. iti multumesc. Sper sa fi rezolvat problema, astept azi un telefon. Daca nu reusesc aici, o sa incerca in state sau in uk,fratele meu si respectivi finii ns locuiesc acolo. Mersi inca o data

Mergi la inceput