Dupa intrerupere sarcina inca doua liniute la test

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

Corina, antibioicul nu se recomanda in sarcina pt ca afecteaza cartilajele in principal. La oameni nu exista studii, doar pe animale.
Ramane doar sa fie sarcina monitorizata atent ecografic, nimeni nu iti poate promite ca va fi totul in regula. Prin urmare, cauta sa mergi la un ecografist bun pt ca in general antibioticele sunt interzise in sarcina mai ales la inceput, cand are loc organizarea structurilor organismului.

Ajutor ai din toate partile, la controale vei merge asa ca stai linistita si gandeste pozitiv, stresul nu te ajuta la nimic.

Copilul este afectat de fumat daca fumezi pe parcusrul intregii sarcini, daca te opresti acum nu e problema.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns histamina spune:

da XIO, dar luat o perioada indelungata de timp, ori corina a luat f putin.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

Antibiotic?? A luat 7 zile, si daca lua 2 doze tot aia era.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CorinaIleana spune:

Am stat de vb cu un inlocuitor al drului care a fct asa zisul avort, am adus in discutie toate cele intamplate, mi-a spus ca nu sunt riscuri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amaliaro spune:

Corina stai linistita eu am luat antibiotic 6 zile am facut cerclaj dupa am facut infectie la o masea iar 7 zile antibiotic ,infectie in gat 5 zile antibiotic toate cu acordul medicului deci rilax

amalia tsakoniati
26+ Maria-Anastasia Irini-Ioanna
DOAMNE ITI MULTUMESC!
FactotII in stare heterozigota Pai1 4g/4g homozigot glicoproteina IA C807T in stare heterozigota .










Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinuk@ spune:

FELICITARI !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Amalia, sunt antibiotice permise in sarcina si antibiotice care nu sunt permise. Nu putem generaliza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns condrea spune:

Deci, ai luat Tavanic la o varsta gestationala 4-5 saptamani. La o varsta asa mica inca mai e valabil "totul sau nimic", adica ori ramane si e bine, ori efect fatal. Cat despre psihicul afectat sau nu, cu sau fara antibiotic nimeni nu iti poate garanta ca este/a fost afectat sau nu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

CUm bine spune cineva mai sus, sunt antibiotice si antibiotice. Amaliaro, daca ti-a prescris medicul insarcinata fiind, evident ti-a prescris ce e PERMIS in sarcina.

Condrea, nu este 'totul sau nimic', la varstele mici gestationale apar dereglari in constituirea structurilor organismului, nu e doar ori-ori. :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dorsilia spune:

FELICITARI ! Doamne ajuta, sa fie intr-un ceas bun si cum vrei tu sa fie!

Mergi la inceput