MONTIGNAC (186)...STIL DE VIATA NU DIETA

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns child spune:

PUISORUL imi pare rau pentru Stefi! Nu e infectie microbiana? ca prea de mult zile face febra. Oricum, tu stii mai bine, sanatate, sa va refaceti rapid!

Azi mi-am dat jos "valul" de pe ochi si m-am vazut asa cum sunt. Clar, iau masuri!
Azi am papat o branza fagaras, oua rosii, crochete de peste (un pic cam neconforme, din cauza pesmetului), ardei, tort pufos.
Daca o sa mi se mai faca foame, o sa mananc ceva pasca fara blat, care nu a iesit, de data asta, minunat, dar e mancabila.

Pentru maine cred ca fac o pizza, sa vad daca il conving pe sot sa accepte blatul de conopida.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puisorul spune:

Mersi Diana Gata, cred ca am trecut peste viroza asta nenorocita. Si eu am crezut ca e o suprainfectie, dar pediatra a zis ca nu e decat o viroza. Bine ca am scapat de ea

Prietenii nostrii nu mai vin in vizita ca sunt virusati of course asa ca de cina reeditez ciupercile umplute. Pt pachet la servici am facut din nou crochetele de vinete si le voi servi cu o salata ceva.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns caress spune:

Fetelor, lasand la o parte slabitul, mie de cand cu Monti imi arata pielea foarte bine, o aveam extrem de uscata-de baut beau putin si acum , dar cred ca am crescut aportul de grasimi benefice-abia ma atingeam de ele inainte.E posibil, nu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia_a spune:

O saptamana frumoasa sa aveti!
In week am fost cuminte... mai putin sambata cand am papat o juma de pizza... dar in rest foarteee cuminte!
Azi:
dim: suc de portocale (si plecat pe jos la servici)
gustare: acum : 5 nuci
pranz: telemea, cascaval, masline, 2 rosii, un ardei si cateva frunze de salata
seara (ora 16): ciorba de vita, peste prajit cu mujdei


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebe03 spune:

Buna dimineata
Si eu am avut un Weekend cu multe tentatii dar am rezistat fara prea multe abateri
In primul rand am avut doar 2 mese pe zi, ceva mai consistente, si de aceea am renuntat la a treia, dupa ora 4 nu am mai mincat nimic, ca deja aveam stomacul incarcat
Am mincat omlete cu ceva preparate, pastrama de pui si porc, mozzarela, masline si multa salata, salata de vinete cu ceapa si rosii, tocanita de ciuperci cu salata de varza si marar, piept de curcan, supa de pui cu mici farimituri de taitei de casa( am incercat sa-i evit)si mullllt ceai cu lamaie si apa plata,...si un mar ieri de dimineata
azi de dimineata am mancat celebra branza de vaci goala
urmeata doua bucati de peste cu lamaie
si pe seara o salata cu putin piept de curcan fript

PS. am constatat ca daca nu reduc cantitatile nu slabesc cu aceasta dieta, doar ma mentin, chiar daca nu maninc nimic dulce sau fainoase, asa ca de azi mincare mai putina, ceai mai mult sa incarce stomacul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ninha spune:

Ceau, fetele!
M-a dat peste cap schimbarea asta de ora! Sunt o leguma azi, ma doare capul, mi-e somn, parca sunt mahmura.
La mine ninge!

Ieri am facut si eu crackersii cu cheddar. nu prea au iesit crocanti, sunt destul de plini la textura, dar f buni, azi-dimineata mai erau doar 4 (a ramas barbatu-meu singur cu ei azi-noapte).

Am fost oarecum conforma in we, adica am mai mancat si cate o chifla neconforma in fiecare zi, dar singura, fara lipide, si aseara am mancat o punguta mica de merisoare in ciocolata neagra.

Azi o dau pe salate si fructe, si sper sa mi se repare capul asta care simt ca-mi crapa!


Sa vina primavara asta odata!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns caress spune:

Buna dimineata, greu cu trezitul dupa ora noua...si cu culcatul a fost cam greu.

Am primit de la o clienta care are restaurant, o portie de fasole batuta si una de sarmale de post.Sarmalele clar vor fi donate, sunt cu orez si plutesc in grasime, dar intre fasolea batuta si humus ul pe care il aveam deja pregatit pentru pranz, ce sa aleg?Daca ar fi dupa mine, clar as alege fasolea, n-am mancat de mai bine de o luna....nu are fulgi deloc, stiu cum o fac, e ok?

Dupa we credeam ca m-am ingrasat, am mancat mult, mai mult decat mi-ar fi trebuit, chiar daca a fost conform...asa ma si simteam..Supriza azi dimineata, - 500 g fata de sambata dimineata.Eu nu mai inteleg nimic.


PS-Acum m-am uitat mai bine in punga, e si o portie de salata de vinete!Cat crede femeia asta ca mananca un om in 8 ore????


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

Buna dimineata montigirls

sunt mai tacuta ca nu-s chiar in apele mele ..... schimbarea de ceas m-a dat si pe mine peste cap si ma simt putin nasol dupa acest we ...
va doresc o zi frumoasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia_a spune:

Si eu am o super durere de cap... e soareee si foarte cald la noi!
Merge un somnic!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

caress mi-am adus aminte ca te intrebai cat crede femeia aia ca mananca un om in 8 ore .... uite special m-am intors ca sa-ti spun cat mananc eu in cele 8 ore de stat la servici ... deci mananc 4 mese ...
programul meu e asa .... ajung la lucru si mananc micul dejun la ora 8, apoi gustarea la ora 11, pranzul intre ora 12-13, gustarea la ora 16 dupa care plec spre casa ... doar o singura masa, cina o mai mananc acasa in jur de ora 18-19 .... ... deci unii mananca foarte mult in cele 8 ore de stat la lucru

va doresc o seara faina ... eu merg acasa si ma culc ... pe maine am prevazute legume fierte ... mi-am cam facut de cap doua zile (nu are sens sa va spun meniul ca oricum este asa nu ) si sincer ma simt rau din cauza asta , sunt in mijlocul unei crize de fiere ... de azi dimineata ma tratez intens cu buline ... nu e bine sa fii cuminte, cuminte si apoi sa-ti faci de cap dar nah, uneori uitam

Mergi la inceput