First Defense poate fi cauza unui scaun dereglat

First Defense poate fi cauza unui scaun dereglat | Autor: Sara_Maria

Link direct la acest mesaj

Buna!

Din experienta voastra, First Defense poate fi cauza unui scaun dereglat ca reactie adversa sau efect secundar?

Eu am inceput sa-i dau fetitei mele de aprox 10 zile si cam de atunci are un scaun foarte dereglat. Am intrerupt ieri administrarea ca sa testez, sa vad daca isi revine.

Daca de la el e, ma gandesc sa il inlocuiesc cu Colostrum cu Probiotice.

A mai patit cineva asa ceva?

Mentionez ca First Defense este singurul lucru nou in alimentatia ei si, in general,are un scaun tare.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns histamina spune:

eu.
nu il inlocui cu colostru cu probiotice ca patesti si mai rau.
a fost un topic pe tema asta.rascoleste si tu DC si vezi ca majoritatea strumfilor, dupa intreruperea tratamentului cu colostru cu probiotice sau alt eproduse SECOM similare au avut caderi urate de imunitate.
dau dependenta, practic nu ajuta decat cat le dai, in urma lasand, la intrerupere, un sistem imunitar varza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlinaEmi spune:

Nu cred ca e de la First Defence. Si noi luam de vreo spatamana si nu are scaun "dereglat" Ba dimpotriva, e destul de tarisor, se screme sa-l faca.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alex@Sara spune:

Al meu fecior a luat si First Defense si colostru cu probiotice(bine,nu in aceeasi perioada ) si nu a avut absolut nici un efect advers nici in timpul administrarii lor si nici dupa incetarea administrarii.dar la el nici efecte bune nu a avut(poate pt imunitate a contat ,dar el oricum are o imunitate destul de strong -dar noi ii dadeam pt pofta de mancare )

Luminita,mami de 3 nazdravani:
tero Stefan-Alexandru 02.09.2005
shoricica Sara-Maria 30.05.2008
trompetzica Daria-Ioana 03 08 2009
Desaga Mosului,plina de surprize,va asteapta cu mare drag ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Zina spune:

Nu cred ca este de la First Defence.
Baietelul meu a luat 2 sticlute una dupa alta si nu a avut nimic. Scaunele au fost normale.
Vezi ca la proprietati scrie ca este si impotriva viermilor intestinali acest FIrst Defence, poate o avea ceva legatura....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinabobe spune:

idem Ales@Sara, si baietelul meu le-a luat pe ambele dar nu am vazut reactii in niciun sens, nici bun nici rau...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sara_Maria spune:

Multumesc mult pt raspuns!

I-am recoltat si pt copro, pt orice eventualitate.

Dar, vad ca acum cu probiotice s-a reglat. S-ar putea sa fi fost o coincidenta.

Mergi la inceput