cadou baietel 7 ani

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns maria_alexia spune:

serioux are ecranul putin mai mare, rezolutia mai fina si mai multe jocuri, din care 11 sunt 3D.

pe niciuna nu poti instala jocuri noi sau aplicatii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monalac spune:

Maria,multumesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xxxwoman spune:

Citat:
citat din mesajul lui maria_alexia

serioux are ecranul putin mai mare, rezolutia mai fina si mai multe jocuri, din care 11 sunt 3D.

pe niciuna nu poti instala jocuri noi sau aplicatii


Dap, si are iesire TV, astfel incat sa-l poti conecta pe TV si sa joci cu joystikul.....Sper sda nu zic prostii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_alexia spune:

da, chiar are iesire audio/video: http://www.serioux.ro/produse/console-jocuri/srx-pgc120

devine tot mai interesant...

xxxwoman, ai putea te rog sa spui si cum ti se pare, concret, grafica jocurilor si selectia lor?

(de Craciun aveau la lidl o consola de jocuri pentru TV de la lexibook. acasa am constatat ca avea o rezolutie absolut penibila, se vedea ca pe HC85 - din 1985 datand ele. inre-un ceas eram cu ea inapoi...)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xxxwoman spune:

Jocurile 3D sunt ok ca si grafica, gen Nintendo Wii (personajele sunt 3D, cica astea-s pe 32 de biti). Restul sunt gen Sega Genesis, Super Nintendo, pe 16 biti (clone dupa jocuri relativ cunoscute din anii 90 - Bomberman, etc) cica surprinzator de ok.

Iti dai seama ca tot ce e mai sus e fix "creatia" sotului, eu mi-s paralela cu tehnica. Tot el zice ca, odata cu conectarea la un tv normal va pierde din calitatea graficii (sincer noi n-am incercat inca acasa, bine ca si avem un tv cu o diagonala nesimtita). Si ca ar fi mai potrivit pentru masinile cu TV in tetiera (mda, joc de 120 de lei avem, ne mai lipseste tv-ul din tetiera masinii, un fleac :))))).

Daca chiar tineti il probez maine seara pe TV sa vedem care-i faza...

Pont - Noi l-am luat de la Flanco ca aveam un voucher de reducere la ei.... Initial am zis portocaliu, pana a venit piticu' sa zica ca vrea albastru... l-am sucit, l-am schimbat....Dupa care a venit un alt nene (mda, ne-am pierdut vreo ora la Flanco pentru diverse, am avut timp sa ne si plictisim) de-al lor sa ne spuna ca ne sfatuieste sa luam orice alta culoare in afara de albastru... li s-au intors multe albastre retur, probabil un defect de serie ceva... Si am revenit la portocaliu. Acu nu stiu cat e de veridica chestia dar am preferat sa nu verificam pe pielea noastra.

Cred ca poti merge sa vezi despre ce e vorba exact in magazin, ar trebui sa aiba expuse. Eu n-am ajuns la raionul lor sa vad ce si cum. Pe al nostru l-am probat acolo, dar dupa ce l-am platit. Vine cu bateriile lui... Azi abia dadeau urme de oboseala.... (eu is obisnuita cu bateriile care tin fix 10 minute de la achizitie, pentru proba).
Per ansamblu nu=l laud ca nu ma pricep, copilul insa e incantat si asta e important pana la urma.

Mergi la inceput