aspirante optimiste>20ani!(822)FELICITARI SilviaT!

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns criss83 spune:

Bee du-te mai repede la hematolog.
Prietena mea cea mai buna a pierdut o sarcina acum 2 luni si avea aceasta mutatie. Se oprise din evolutie. Asta s-a presupus ca ar fi fost cauza. Nu vreau sa te sperii dar e mai bine sa te duci .
Eu sunt foarte fericita ca am greturi numai dimineata dar acum 2 saptamani a fost groaznic.Am slabit 5 kg in 4 zile din cauza ca nu puteam manca.Mi-am revenit cu mancarea deoarece am racit iar cand se intampla asta nu mai am gust si miros . Am mancat pe rupte .....ca nu mai simteam nimik

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramo_b spune:

Buna fetelor!
Vreau sa va spun celor care isi fac teste de sarcina sa nu va ingijorati deloc. Adica testul si daca e negativ poate ca e facut prea repede. Eu cu David am ramas gravi in august pe la sfarsit si testul a iesit pozitiv in 6 oct, in 7 oct am mers la dr si deja avea 7 sapt de sarcina. toate testele au fost negative iar cel din oct abia se vedea a doua liniuta. Deci pana nu vedeti rosu, fiti optimiste.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mimi32 spune:

Buna fetelor,
Eu nu am dat nici un semn caci asteptam rezultatul la beta, care din pacate este negativ. Mai incercam si sa speram ca va fi bine data viitoare.
Lumy daca ai facut doar test de urina mai sunt sanse .
Emilia bafta multa sa fie bine si cat mai usoara nasterea, si sa te refaci repede.
Eu sincer as incerca cu Profertil pentru o spermograma ma buna, contine mai multe vitamine decat Spermotrend poti sa cauti prospectele si sa le compari Corina. Oricum barbatii au perioade mai bune sau mai proaste cu spermogramele. Depinde de mai multi factori, asa ca sa nu stresezi foarte tare din asta, dar nici nu trebuie lasat asa in voia sortii.
Un weekend frumos fetelor. Va pup.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camy9027 spune:

Buna fetele. Sunt noua pe aici si nu stiu unde sa pun intrebarile la care eu nu gasesc r#259;spuns si as fi fericita daca m-ati ajuta voi. De 4 luni iau duphaston sa raman insarcinata si inca nimic. Am zis sa incerc cu temperatura bazala dar din ziua 13 a cm, si a aratat asa ziua 13 36.5 apoi zilele 14 15 16 36.3 , normal pe 14 trebuia sa am ovulatia dar nu prea inteleg nimic, astept pareri. Va

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubuali spune:

Cami bine ai venit...cum iei duphaston,in ce zile?te intreb pt ca si eu am avut ceva probleme cu el adica il luasem intr-o luna mai devreme si cu ajutorul raspunsurilor date de fete pe aici am reusit sa rezolv problema dar pana la urma l-am schimbat cu utrogestan...trebuie luat neaparat dupa ovulatie ca altfel o inhiba...si legat de temp bazala este influentata de duphaston(progesteron)...Si scrie repede 10 mesaje scurte sa scapi de moderator si sa-ti vedem mesajele in timp real
MIMI imi pare rau...
Raisa multumesc sunt bine..astept sa treaca uratii sa trecem la treabasunt in ziua 5-6 a cm.
Ramo de asta nici noi nu prea mai avem incredere in testele astea...eu am avut o adevarata aventura cu ele in cap trecut
EMILIA tinem pumnii sa fie totul bine...cred ca esti foarte entuziasmata si in acelasi timp stresata...ce emotii pe tine
Criss
Fetele mai,,veterane,,unde sunteti?va asteptam sa mai stam la taclale

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camy9027 spune:

il iau din ziua 17 in ziua 25

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubuali spune:

Corina tu cu rabdarea cum stai?sau astepti pana duminica sa bagi un test...si gandeste pozitiv in continuare...e de ajuns numai unul ca sa se intample marea minune

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubuali spune:

Cami si de cate zile ai cm?il numeri din prima zi de sangerare adica rosu...si ai putea incerca si teste de ovulatie si verificarea mucusului(cand e ca albusul de ou-incolor atunci sunt zilele fertile)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corina.ion spune:

BUbuali stau bine la capitolul rabdare pentru ca deja am semne ca vin uratii:( asa ca nu are rost sa stric un test de sarcina.
Fetelor eu va doresc un weekend placut!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Floren_ spune:

Cami, este posibil sa fi ovulat mai tarziu. Daca dupa ziua a 16-a temperatura a crescut brusc cu 0,2-0,5 grade, a fost ovulatie.
Daca ai un ciclu menstrual cat de cat regulat, incearca sa faci un grafic de temperatura bazala timp de 3 luni ca sa-ti dai seama mai bine care este perioada din luna cand ovulezi.
Eu desi am un c.m. de 27-28 de zile, am ovulatie in ziua 11-12, dar mi s-a intamplat de doua ori sa ovulez in ziua a 9-a, deci nimic nu e batut in cuie.
Dar, cum spuneau si fetele, mai sunt si alte semne si simptome dupa care poti sa te ghidezi: dureri de ovare, mucus cervical...

Mergi la inceput