yuppi!sweet_dreams,angy_angela,criss83,flowerbee

Raspunsuri - Pagina 21

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns MeAlex spune:

Cel mai bine se absoarbe vaginal, oral se pierde mult, mai mult de jumatate. Doza maxima este de 800 mg pe zi, ar trebui ca dozele sa fie la intervale cat mai egale.
Angy, nu mai stiu cum erau analizele de la Fundeni. Nu dadea nimic de gandit pe acolo?
Asa e, acum nu ai ce sa faci decat sa iei utrogestan mult si sa stai in pat. Posibil sa mai fi sangerat de la deplasari. Ar trebui sa le reduci cat mai mult si cand mergi la dr. sa mergi doar cu masina si sa stai intinsa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angy_angela spune:

Mealex tot ce mi a facut dr U au iesit in limite,nimic peste.. doar LA2 a iesit 1.2 max de val de sus atat,in rest nimic.. Inainte sa iau oral luam vaginal dar aveam usturimi si luam odata oral odata vaginal pana sa se intample cu hemoragia..iar d at mi a zis doct sa iau oral..acum nush ce sa zic,dupa cine sa ma iau.. deplasarile au fost facute cu masina ptr k oricum sunt slabita si n as putea pe jos nici daca aa vrea..mom stau la pat si o sa mai am o deplasare la med de fam aa mi prelungeasca concediu medical..sper sa fie luptator bebe Astept cele 2 sapt cand primes si analizele si treb sa ma duc si ladr ptr dublu test si speram k atunci va fi mai bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angy_angela spune:

Mealex tot ce mi a facut dr U au iesit in limite,nimic peste.. doar LA2 a iesit 1.2 max de val de sus atat,in rest nimic.. Inainte sa iau oral luam vaginal dar aveam usturimi si luam odata oral odata vaginal pana sa se intample cu hemoragia..iar d at mi a zis doct sa iau oral..acum nush ce sa zic,dupa cine sa ma iau.. deplasarile au fost facute cu masina ptr k oricum sunt slabita si n as putea pe jos nici daca aa vrea..mom stau la pat si o sa mai am o deplasare la med de fam aa mi prelungeasca concediu medical..sper sa fie luptator bebe Astept cele 2 sapt cand primes si analizele si treb sa ma duc si ladr ptr dublu test si speram k atunci va fi mai bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubuali spune:

Neata...fetelor ati amutit de tot...
Mie aseara dupa o zi tumultoasa mi-a venit din pacate menstra...de ce zic tumultoasa?pai sa va povestesc...ieri pe la pranz,mai uitandu-ne noi la teste i-a venit sotului ideea sa mergem intr-o comuna apropiata la o farm sa mai luam un test sa vedem daca o sa fie tot ca celelalte...zis si facut,am plecat intr-acolo dar din pacate am ajuns cu 20 min in urma inchiderii dupa programul afisat...asta e am zis...pe seara adica aproape de orele 19 m-am pomenit cu sotul ca sa mergem la oras sa luam si teste si sa ne mai plimbam,cumparaturi...in fine,nu stiam ce sa fac,pe de o parte vroiam sa-mi iau odata grija,sa stiu ori e alba ori e neagra,dar pe de alta...am fost la baie sa vad cum mai sunt si totul fiind in regula m-am hotarat sa plecam,am luat teste,fericire mare pe mine,am mai stat noi ce-am mai stat si am ajuns acasa in jur de 22 am mancat amandoi si apoi cand am mers la baie...surpriza neplacuta pe capul meu...asta e povestea mea de ieri,scuze ca v-am scris atat...
Ce ma nedumireste sau de fapt cred ca este spre bine e faptul ca inainte aveam menstra la 33 de zile,luna trecuta a venit la 31 de zile iar luna asta la 29 de zile...cred ca tratam isi face efectul...
Voi ce mai spuneti,va astept pe aici cu vesti...
Sa aveti o saptamana minunata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LumyMony spune:

Neata fetelor
Bubu imi pare rau de dezamagirea prin care ai trecut,este groaznic sa speri si apoi.....dar ma bucur ca vezi jumatatea plina a paharului si un pe cea goala
Angy trebuie sa fie bine
Mimi tu cum stai cu asteptarea ?
Pup si va doresc o zi buna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mimi32 spune:

Multumesc de intrebare Lumy. Cred ca stau bine . La noi sunt 3 ani si jumatate de cand asteptam si cred ca in timp am devenit mai rabdatoare. Asteptam pana vineri si daca nu vine pana atunci facem un beta. Nu am nici un simptom oricum in rest. Tu ce faci, cum esti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angy_angela spune:

bubu imi pare rau ptr luna esuata insa ma bucur ptr atitudinea sotului tau.. Vad o schimbare in bine fata de lunile trecute cand erai suparata.. mult succes in continuare.
Restul fetelor va si va asteptam cu vesti sa mai animam putin forumul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ileana.M spune:

Bubuali, imi pare rau :(. M-ai intrebat daca intru mai rar intr-un post aneterior. Da, intru mai rar pentru ca timpul nu imi mai ajunge din pacate. Plec dimineata si ma intorc seara de la birou si de multe ori nu mai am rabdare sa imi deschid laptopul din nou! Si in plus, m-am linistit si m-am calmat, am iesit din mica depresie in care eram. Mi-am imbunatatit calitatea vietii si am ajuns la concluzia ca mai bine imi dedic timpul liber ramas sotului si fericirii noastre. Dupa pierderea de anul trecut ne-am schimbat foarte mult prioritatile in viata. Conteaza mult mai mult pentru noi familia si viata personala, decat orice altceva. Noi si familiile noastre am trecut in prim plan. E prea scurta viata ca sa nu incercam sa ne bucuram de tot ce ne poate oferi mai bun, chiar daca uneori asta inseamna fructe amare. Dar, din cand in cand, imi fac timp sa va citesc si sa aflu ce mai e nou si sa ma bucur de reusitele voastre.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubuali spune:

Fetelor multumesc pt sustinere,luna asta chiar am avut nevoie...asta e,merg inainte....a...si acele teste barza o sa le pun in rama...o sa incerc sa nu ma mai grabesc cu ele luna viitoare pt ca stiam ca mai pot iesi si asa...din pacate vroiam doar sa aflu mai repede daca sunt ca sa pot incepe tratam mai repede...o sa le fac doar daca intarzie,eventual doar beta daca pot mai devreme pt ca testele astea uite cate sperante false iti dau...
Ileana ma bucur ca aveti atitudinea asta...te mai asteptam pe la noi cand ai timp
Angy da si eu vad o schimbare la sot....sper sa il tina muuuult.Tu cum mai esti?
Lumy asta e,merg inainte...mi-e greu dar n-am ce sa fac decat sa sper in continuare
Mimi se pare ca mutam galeria la tine...tie cand trebuie sa-ti vina?
Celelalte fete va pup si va asteptam pe aici cu vesti...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angy_angela spune:

bubu in principiu sunt ok,am incept sa am si eu mai multa forta in afara de scurgerile maronii azi am observat ca at cand urinez elimin niste punctulete mici inchise..arata ca niste scame,dar nu sunt.. tind sa cred ca se mai elimina din hematom,probsbil a inceput sa si faca efect tratamentul (iau 10 pastile).. in week doct a zis ca atata timp cat e maro e bine daca e rosu nu-i ok ca e din uter si atunc sa vin la spital.. 100% nu stiu sigur ce este...sper doar sa fie bine ,pt k efort chiar n-am facut..

Mergi la inceput