Piersicute de iulie august (29)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns drusu spune:

Buna dimineata!

La multi ani, Laura!
LML si lui Denis!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilenutza spune:

Neata si multu de cafea

A mea e mufata dar mai mult suzeteshte

Ina 1c

Cafe antipa e in interiorul muzeului
Pup


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns muraturica spune:

Buna dimineata si multumim de cafeluta. Servesc cu placere. Astazi parca sunt mai odihnita.
Multumesc de rapsunsurile cu cerealele. Eu am de la nestle ceva ce se numeste cereale pt mic dejun fara gluten. Oricum dr. a zis ca e ok sa ii dau si gluten dupa 6 luni mai ales ca nu are istoric de alergii.
La vaccin a fost ok, a povestit cu dr. si asistenta si a ras mult. A plans foarte putin la intepatura, dar imediat cum am luat-o in brate a inceput sa rada. Nu vad nici o reactie pana acum, nici macar maraita nu e. Din contra, aseara dupa ultima masa a mai ras si s-a mai jucat cu noi vreo ora.
La multi ani Laura si Denis.
Acum mi-am adus si eu aminte de ex. Kegel. Daca le-as si face....
Vad ca la noi e tot vreme super buna si abia astept sa iesim pe afara.
Iuli, mi se par echilibrate mesele si tot 6 calculez si eu. Oricum fiecare copil e diferit si nu e un capat de lume daca Mihaita nu se potriveste fix pe tiparele pe care le stie dr. ta.
Va pup.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilenutza spune:

Iuli si eu dau LM imediat dupa legume sau fructe, depinde ce doreste si in ce toane este!

Oare apa ar trebui sa ii dau dupa fructe sau dupa legume?
Nu imi mai aduc aminte cum faceam

azi ma duc dupa flori la piata cosbuc si dupa amiaza pregatim martisoarele si buchetele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorenaflore spune:

La multi ani, Denis! Sa cresti mare si ascultator!

Onuta ma tine ocupata de la 6 dim, nu vrea decat in brate.... Cred ca cel de-al doilea dintisor e mai sacaitor pana iese.... Uf si am atatea de facut, e botezul sambata, iar eu nu ma organizez deloc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmen_80 spune:

Neatza,

Raportam prima cazatura... in cap, de pe canapea . Ma rog, s-a prelins asa, n-a cazut chiar de sus, dar s-a speriat fff tare. Are un mic cucui in frunte si intre ochi... A plans destul de tare si mult, si nu mai vroia decat la mine in brate, nu la taica-su, nu la mama... S-a linistit intr-un final, a inceput sa se joace, dar a mai tras o repriza de plans la masa...si inca una imediat dupa ce a adormit. Apoi l-am luat in brate si tresarea :((((. L-am tinut vreo juma de ora pana s-a linistit si a adormit. Peste noapte nu s-a mai trezit deloc, deci pres ca nu a mai visat :((((

Eu am cereale cu lapte de la humana si in functie de fruct, adaug mai multa sau mai putina apa, apoi pun fructul. La para le las ff groase.

Al meu nu vrea apa deloc...sa nu rugineasca, dar de obicei lichidele in afara de lapte, i le dau intre mese.

Laptele i-l dau imediat dupa masa. La masade dim nu-i mai dau lapte deloc, nu mai cere el. Dr a zis ca e ok, ca se renunta la lapte dupa cum e el pregatit, dar sa pastram un min 500 ml. Despre piureuri a spus sa-i dau cat mananca el, iar el mananca un recipient de 180 ml, la pranz bea si supa vreo 40-60 ml si lapte 90.

As veni si eu la antipa, doar ca eu tre sa fug de la serv sa va vad. Depinde la ce ora ramane.

Iuli inca nu a venit. De maine incepe si o sa-i spun de camera.

Va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kimmy spune:

Buna dimineata!
La multi ani Laura!
Sa mai spun ca te invidiez maxim pentru programul lui Andrei?

Carmen,of,a venit si la voi prima cazatura.La cat mai putine!Eu inca o las in pat linistita,ca maxim se arunca pe burta din pozitia sezut.Nu se intoarce,nu merge in 4 labe,nu se tareste,nimic!
Eu sunt tot KO,asta mica pe timpul zilei abia mai suge,eu stau cu sanii angorjati,mai mulg surplusul,si noaptea se cere la san foarte des.Cam la 1-1,5 h si manca nu doar suzeteste.Intre timp ma mai trezeste si Timi,tot nu prea vrea la ea in camera,se pune in fund,se smiorcaie pana ma duc la ea.Macar nu mai e vorba de frica,asa ca de data asta nu cedez.

Noi profitam de vremea buna,azi a a 3-a zi foarte frumoasa,soare,temperaturi de peste 13 grade.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kimmy spune:

Am revenit,ca facuse mega-kk...sa va spun ca i-a iesit si al 4-lea dintisor.As zice ca ma astept la zile mai linistite,dar probabil nu se schimba nimic,ca probabil vin urmatorii,la cum arata gingia.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vera_l spune:

Buna dimineata,
profit de somnul piticului sa scriu rpd.
La multi ani Laura!Sa fi sanatoasa,sa te bucuri de progresele Andreiului si sa vina si surioara pentru el cat mai curand!
Lml Denis,sa cresti mare,sanatos si norocos!

Noi suntem la a doua noapte cu doar 2 treziri si a treia finala.Eu azi noapte pe la 12 inca bantuiam pe net.Multa minte imi trebuie si mie,in loc sa ma odihnesc..
Azi e si la noi zi insorita,il astept pe pitic sa se trezeasca,sa-i dau sa manance niste piure si apoi iesim

Zi frumoasa tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clayhanger spune:

Laura, la multi ani cu multa sanatate!

Fleur, felicitari pt progrese! Si se zice ca in mediu bilingv copiii vorbesc mai greu, ha ha! Tati e roman, si educatoarea la fel parca, sau i se vorbeste si in franceza?

Kimmy, sper sa iti dea macar o pauza mica... Noi tot la 2 dinti suntem, desi e toata ziua cu degetele in gura.

Si noi cred ca iesim azi un pic, sa ne mai vada Soarele...

Mergi la inceput