immun 44

immun 44 | Autor: sophia33

Link direct la acest mesaj

Buna seara,

a folosit cineva sirop Immun 44 pentru copii? A avut efect si cat timp l-ati administrat? Mi-a fost recomandat de un medic pediatru din Germania dar nu gasesc mare lucru despre el...Multumesc anticipat pentru raspunsuri!

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns karula spune:

Eu le-am dat copiilor la recomandarea medicului din Austria. Le-am dat la amandoua (6 si 4 ani) cate 10ml zilnic pana au terminat (impreuna) o sticla. Apoi doua saptamani pauza, apoi inca o sticla. La cea mare, bolnavicioasa si fara pofta de mancare, s-a simtit o ameliorare in ambele directii. Celei mici i-am dat doar pentru ca intra prima data in colectivitate. Nu-i voi mai da, e genul "tanc". La cea mare astept sa vad daca mai e nevoie.
Concluzia mea, de mama sceptica intr-ale imunostimulatoarelor "la sticla", e ca asta e un produs bun. Daca e dat asa cum e recomandat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sophia33 spune:

Multumesc! Voi incepe si eu din acelasi motiv - intra in colectivitate pentru prima data. Sper sa il ajute. Nu astept minuni de la imunostimulatoare, vreau doar sa ii ajute putin sistemul natural de aparare. Pana acum (2 ani si 2 luni) nu i-am dat nimic pentru imunitate. Vedem ce-o fi...Merci de raspuns!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karula spune:

Sa fii atenta ca are si vitamina D3! Daca ii dai si Vigantol, cel mai probabil medicul iti va spune sa intrerupa Vigantolul cat ii dai Immun44.
Cu placere! Integrare usoara si sanatate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sophia33 spune:

Da...am citit pe prospect. Am intrerupt Vigantol si vom incepe sa luam Immun 44, 10 ml pe zi, o sticla. Pe urma, mai vedem...Mie im Romania imi fusese recomandat Child Life First Defence si nu stiam pe care sa il folosesc. Multumesc inca o data!

Mergi la inceput