MONTIGNAC (184)...STIL DE VIATA NU DIETA

Raspunsuri - Pagina 26

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns big_boy spune:

Nu, nu mananc intre mese. Eventual beau apa daca mi-e sete. Culmea, sucul fresh de dimineata e un super combustibil, uneori ma "tine" pana la 12. NU fac foamea, daca asta era intrebarea, stiu ce inseamna alimentatie hipocalorica si nu vreau sa ajung acolo.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ninha spune:

Pot sa zic si meniul de azi, ca e gata:
MD: un covrig
P: o portie maricica de paste integrale cu sos pesto di ruccola (andanii, pastele sunt de la PepeNero si au f multe tarate, cred ca sunt aproape Monti. le fac ei acolo si au si la vanzare, 15 lei/kg)
G: un mar
C: o mineola

Cam atat, va

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariel_7000 spune:

La multi ani, Andanii! Sa fii sanatoasa si fericita!

Imi cer scuze ca apar abia azi la raport, am o perioada incarcata, saptamana viitoare am expozitie si sunt iar in focuri.
Cantarul arata dimineata 61.3, asta dupa ce s-a jucat cu mine, caci vineri am avut 60.8, apoi luni 62.3 , dar am inceput sa iau capsulele cu ceai verde si nu mai sunt pe post de burete.

Meniul meu de azi:
MD: 2 portocale
pranz: budinca de conopida, masline si ciuperci
cina: un iaurt si cascaval (nu am chef de mai mult, caci ma doare maseaua si mi s-a imbolnavit stomatoloaga, asa ca azi mi-a zis pas si eu am ramas cu durerea....)

Va pup, fug la toalele mele...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariel_7000 spune:

fetele, ati avut careva alergie la vopseaua de par? cum trece faza acuta? am luat aerius si prednison, insa tot ma ustura si ma mananca urechile si ceafa. mi-au aparut niste iritatii uratele, plus un ganglion umflat langa ureche. culmea, mi-am luat vopseaua asta, ca e naturala (Color&Soin), mi-am facut si testul de alergie si nimic....aseara m-am vopsit si dimineata eram iritata, iar acum chiar am umflaturi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

puey ariel FUJI LA URGENTA!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns big_boy spune:

Azi mi-am inceput ziua cu bine (urcat pe cantar, 110.4Kg )

Dimineata: Suc matinat (cam 800ml) din sfecla rosie, morcov, mere, potrocale.
Cred ca in restul zilei voi papa o omleta cu ciuperci si eterna si minunata salata "cu de toate".

o zi buna sa aveti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

buna dimineata

Ariel, cate doze de antihistaminic ai luat? un medic te-a vazut? eu una ti-as da o doza de hidrocortizon....

Liviu, bravo pentru scadere si pentru perseverenta.

Brindu, lasa naibii daneza. din cauza ei m-am prostit eu, de mananca 3 lulele si nu dau nimic jos... cah, schimbare de metabolism... in rau, da.
nasol cu ne-dormitul...

aseara m-am porcit, asa ca tac chitic. imi trebuie un bici mai lung!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmen_Marieta spune:

Neata,

ieri am scris un mesaj luuuuung si nu stiu pe ce ama apasat si s-a sters..

Andanii la multi ani! sa fii sanatoasa si fericita!
Cand iti ceream sfaturi ma refeream la meniuri, combinatii de mancaruri... dar cred ca o sa iau cartea la recitit..
As manca unt( ) dar nu stiu cu ce sa-l combin??

Roxana pai ce faci?? lasa porceala..
Brandusik cum era supa aia crema de radacinoase?? pls reteta, vreau sa fac in wk.

Mamei mele i-au iesit analizele destul de rele asa ca din wk se va gati mai mult verdeturi(ciorba de salata cu dovlecei, fasole verde cu usturoi si rosii)..
Nu vom face mucenici( de nici-un fel)!!
Eu vreau sa fiu mai activa, cred ca o sa trec la adidasi si drumul spre casa il voi face pe jos( renunt la metrou)

Meniul de azi:
MD; paine vitastar+ magiun prune; cafea cu scortisoara
G;Branza de vaci cu smantana+ceai verde
P; mancarica de ciuperci, ardei cu carne de pui
G: ceai
C: omleta, telmea, casstraveti ridichi ceapa.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorelei_19 spune:

Salut monti-people

Am enorm de mult stress la serviciu, dar voiam sa-i spun doar lui Andanii la multi ani fericiti si multe, multe bucurii. Sa fii iubita si sanatoasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ninha spune:

Yo, hommies!

ariel, fugi la doctor, ca nu-i a buna!
Carmen, profita de ocazia asta si tine si tu regim de detoxifiere cu mama ta, o sa-ti prinda bine. buna ideea cu mersul pe jos la lucru. cam cat faci pana acolo?
Nici eu nu vreau sa fac mucenici, ca sunt periculosi
Brindu, eu nu cred ca exista diete care sa-ti schimbe metabolismul, aste sunt basme de copiii. cu siguranta o dieta de cateva saptamani nu poate face asta, poate daca adopti un stil permanent.
Liviu, bravoooo

M-am mai cantarit azi o data, nu stiu ce m-a apucat, si surpriza: 59de kg! iupiiiiiii, a mai disparut juma de kil... am observat un pattern la slabitul meu: stau luni intregi in stagnare si dintr-odata slabesc 1 kil-doua, pe urma iar stagnare, iar 1 kil-doua, si tot asa. o fi bine, asa, in valuri?

Azi am stat toata dimineata pe la oftalmolog cu Mirci si inca n-am mancat nimic (adica doar un mar si cafea).

Va si



Mergi la inceput