Piersicute de iulie august (28)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Laura32 spune:

Buna fetelor ,

Carmen , mult succes !
Leti , sanatate multa !
Fleur , cred ca esti un pic mai relaxata cu Eric la cresa . Sa va fie usoara acomodarea !
Valy , bine ca ai depistat cauza

Andrei , tot asa , doar cu un dinte . Avem nopti cu o trezire , altele cu 2 treziri. E bine si asa. Energie maxima , in schimb . Nici o achizitie noua

Multi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valy27 spune:

Citat:
citat din mesajul lui lorenaflore

Of, Valy! Exact ce-ti povesteam!

Carmen o sa mai ai cateva zile mai grele, dar o sa gasesti pe cineva care sa fie asa cum va doriti! Succes!

Mamica Oanei Maria (27 iulie 2012)
FIV1 - Budapesta Peter Kovacs


la cumnata ta...daca tin bine minte-cum s-a remediat treaba cu VIT D???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana3110 spune:

Bon dimine'si de la noi
Am citit aproape tot dar nu mai stiu ce mai tin minte....din pacate numai vestile mai neplacute

Carmen , scuze draga mea cu bona dar eu am avut o pauza de forum de cateva zile. Trebuia sa ma suni. Eu am o prietena care stie o tanti cam la 50 de ani, care a fost bona unui copil care a plecat in Canada. Si ma intreba pe mine daca o vreau ca e ff bbuna. Daca vrei sa intreb de ea, suna-ma.

lore, ce fain ca au iesit dintii asa mai usor!

Letitia, scuze ca mi-a scapat...de ce trebuie sa faceti rmn?

La cluj ninge frumos de tot :)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmen_80 spune:

Ioana eu nu am nr tau de tel, dar daca poti sa intrebi dc mai e disponibila, eventual sa-mi dai contactul ei, ti-as ramane recunoscatoare. Nu stiu dc tanti asta cu care am vb poate sa plece mai devreme de 1 apr, iar eu nu pot sa astept atata. Multu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fleurdelise spune:

Buna, buna!

Noi suntem acasa...a luat muci de la cresa. Azi noapte l-a chinuit nasucul infundat sau prea curgator, la fiecare trezire plansete, nu ma lasa sa aspir nasucul, nici fiolele cu apa salina nu le mai suporta. N-are febra sau altceva, si azi vad ca e mai ok, mai mult noaptea e problema.
Asa ca azi si maine nu il duc, cel putin, mai vedem pe vineri.
Oricum aici a nins, ninge, e vant si spulbera zapada. Urasc iarna asta care nu se mai termina...

Lorena, felicitari pt primul dintisor al Onutei. Lasa ca e mai bine asa, ca nu v-ati dat seama din timp, stresul ar fi fost mai mare.

Carmen, of mai, cati bani, cate pretentii la ele. Delia parca spunea ceva, de bone filipineze ca ar fi aparut si in Buc., asiaticele-s f serioase, modeste si cu mai putine pretentii (macar financiare). Poate ar fi o alternativa.

Laura, pupam Andreiutul. Bucura-te ca are doar un dinte si ii ies mai lent, asa. Lui E. i-au iesit cate 2 si tare ne-au chinuit. cu achizitiile si al meu a lasat-o moale, acum exerseaza una singura: ridicatul in 4 labe (cred), dar la infinit: toata ziua se batzaie pe genunchi. Ar vrea si sa se ridice singur in picioare, dar nu poate exersa 2 in acelasi timp .

Ada, pupam micul pirat, sa se indrepte repede problema. Eu nu i-am facut nici un control la oftalmo, are un usor strabism, nu ma ingrijorez inca.

As mai scrie ohohoho dar dl. terorist mic ma asteapta la cotitura.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns balanta_tm spune:

ana, ma faci sa rosesc pt asa ganduri frumoase catre mine .

fetelor, de azi iubitii mei au inceput sa faca figuri la bautul laptelui. probabil ca viroza aceea le da un disconfort la inghitire. la una din mese, eric a mancat doar o treime din cat manca de obicei si apoi se punea pe un plans...ba imi mai dadea si una peste biberon ca sa ma invat minte . la masa urmatoare, a baut bine 100 ml si apoi iarasi, tipat si una peste biberon. l-am pus in balansoar, l-am aburit cu niste jucarii si a mai baut vreo 40 ml; apoi iar l-au apucat nervii. l-am dus in bucatarie si a mai baut vreo 20 ml cu seringa de nurofen. iar l-a apucat plansul si pana sa il duc in camera a adormit in bratele mele. deci si la masa cu pricina a baut mai putin (cu 20 ml ca de obicei).
sa vedem ce va fi la masa de la 18:30...
marc si-a cam redus doza cu 10%, dar nu face atata scandal. pur si simplu, ultimele zeci de ml nu le mai bea.
nu stiu de unde or fi luat viroza asta. nu i-am dus in spatii inchise de gen mall, supermaketuri , vizite; i-am scos doar la aer. cand au facut vaccinul, 5 zile nu i-am scos afara. asa ca ma gandesc ca ori au luat de la cabinetul dr de fam cand am fost la vaccin, ori a adus virusul fata care vine la curatenie (are o fetita de vreo 2 ani ce merge la gradi).
cert este ca azi am inceput si eu si sotul sa stranutam si sa avem usturimi in gat, asa ca baieteii ne-au dat si noua virusul .

fleur, asa repede a luat muci? ooof!!!
carmen, tare pretentioase mai sunt bonele astea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adarev spune:

Fetelor, Nectarel s-a rosit rau de la plasture. Vai de capul nostru, asta ne mai trebuie. Balanta, sti ca te intrebam cum mananca gemanasii. Vreau sa-ti spun ca si Nectarel face figuri cu laptele. Si tot asa imi ramane cate 30 ml pe sticla. Acum vad ca a inceput sa-si revina. Asa ma gandeam si ru , ca-l supara ceva. Dar, el nu a fost racit, dinte nu, chiar nu inteleg.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns balanta_tm spune:

ada, si marc se inroseste de la leucoplast (ii punem la buric, ca mi se pare ca hernia ombilicala sta sa revina).
cu mancatul, da, probabil ca ii deranjeaza ceva cand nu vor sa bea tot laptele.
la masa de la 18:30, dupa 100 ml bauti, eric iar a inceput sa tipe, sa se zbata. am mers in bucatarie si am luat un biberon mic (de 120 ml de plastic) (eu de obicei folosesc mari- de 250 ml, de sticla) si am turnat in el cei 80 ml ramasi in sticla mare. din sticla mica a mai baut 70 ml in timp ce se juca cu niste zornaitori.
lore, doctora de la bucuresti a spus ca s-ar putea sa nu fie nevoie de operatie la eric, fiindca obstructia (daca intr-adevar exista) s-ar putea rezolva de la sine. noi insa suntem decisi ca daca e ceva de operat il vom opera si nu vom astepta.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilenutza spune:

Ola,

fetele nu am citit tot, am ceva de lucru si nu am terminat, sunt singura acasa , soata iar e plecata, etc, asta ca sa fiu in trend.Iar am senzatia aceea ca o sa vars de atata oboseala, sper sa ma remontez maine cu niste fier si magne B6.

Am citit - cele rele sa se spele cele bune sa se adune.

Va trimit un gand bun tuturor cu probleme, o sa fie bine, si daca nu e bine inseamna ca nu s-a rezolvat problema.

O sa luam si noi dr de coada la oftalmo cu V , la chirurgie cu A, eu pe la gineco si tot asa.

Delia - daca citesti nu am trimis inca carrierele la fete, azi a venit curierul la usa si nu l-am auzit, sonerie si interfon nu am pt ca nu a apucat sotul sa le puna, la usa nu am auzit cand a batut, plus ca au bocanit unii pe scara toata ziua, asta e, ramane pe vineri pt ca maine nu sunt acasa intre 13-17 cand se preiau colete

Va puup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adarev spune:

Balanta, si noi procedam la fel cu biberoanele. Schimbam si turnam in ele de m-am saturat. In seara asta, am mai tras o sperietura asa , sa ne fie de bine. A venit al meu si l-a luat in brate si s-a jucat putin. Dupa un timp cand m-am uitat la bebel era sa fac infarct. Era atat de iritat pe frunte si pe cap, incat am vrut sa fugim la spital. Pe urma de fapt, ne-am dat seama ca se frecase de barba lui ta- su , ca era nebarbierit. I-a trecut in final. Eu am crezut ca tot de la leocoplastul ala i se trage. m-au sunat si de la Polizu ca mi-au reconstituit carnetul. E chiar tare profa. In rest , eu nu ma mai adun la cat de obosita sunt.
Ce mai face Iiuli?

Mergi la inceput