Bobocei de septembrie-octombrie 2012 (15)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns tzitziri spune:

Olivia, pai la Ikea nu se merge in weekend, mai ales cand e urat afara.Pentru ca peste 85% se duc sa caste ochii sau sa manance acolo.
Ce vroiai sa iei in afara de scaun?Ca poate te descurci cu altele prin imprejurimi sau cu comenzi online ...parca m-au platit astia sa le fac reclama...

Am o prietena care imi povestea ca a stat ieri 40 de min sa ridice o comanda de la farmacia Tei...pai in weekend?Asta i-am zis si eu. Ar trebui sa isi puna semn ca in weekend nu intra nici musca

Oana,mamica implinita de David Paul(17.09.2008) si de Sophia Teodora (22.08.2012)



Computers are useless. They can only give you answers. -Pablo Picasso

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stella87 spune:

Ramona, felicitari si la multi ani fericiti alaturi de sotior!

Olivia, Oana, a fost explozie de oameni si aseara la Ikea Si erau multe carucioare si multi copii care plangeau, deci ne-am incadrat perfect Chiar ca si noi am fost inconstienti sa mergem sambata, doar ca asa puteam sa ne revedem si cu prietenii care lucreaza in timpul saptamanii... si n-am fi putut sa stam in buc cu Matei pana la 7 seara si abia apoi sa ne mai vedem si cu prietenii nostri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmen spune:

Simona mi-am dat cu stangul in dreptul, ma uitam la mesajul scris de tine, stii tu care si din greseala am dat "dezaprob" .
iarta-ma, a fost din greseala

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olivette spune:

Oana, scaun n-am luat ca l-am primit la botez. Am luat tot felul de prostioare: aparatori pt colturi, prize, usi, sertare..., prosopele, bavetele, cateva jucarii, sita, castronele, o perna...Si uite asa s-au dus 3 milioane pe nimicuri Cu ocazia asta mi-am facut si card Ikea Family, cu care am economisit cateva sute de lei (toate accesoriile de siguranta erau mai ieftine cu 5 lei cu acel card, si s-au adunat).
Intr-adevar si la zona de mancare nu era loc nici sa treci si in parcare abia am gasit un loc. am zis sa mergem azi ca sa nu-l mai pun pe sot pe drumuri in timpul saptamanii cand vine de la munca. Nu mi-am inchipuit ca o sa fie asa balamuc. Am intrat si ne-am oprit cateva minute in dreptul scarii si ne venea sa ne intoarcem... Stateam la coada sa urcam scara. Parca era in supermarket inainte de sarbatori.

Piticuta in schimb a fost cuminte. A stat in carrier cu tati, apoi cand am ajuns la parter am pus-o intr-un carut din ala cu loc pt bb (mai mult de curiozitate) si i-a placut maxim, radea si chiuia intruna. Asta imi da si mie sperante ca poate va accepta carutul in curand. A plans o data, a luat-o tati putin in brate, apoi am pus-o la loc in carut si a continuat cu rasul. Cand ne-am urcat in masina mi-am dat seama ca trecusera 3 ore de cand mancase (acasa), dar se pare ca nu a deranjat-o. A supt 5 minute si a adormit imediat.
Apropo de ce ziceai Stela, Maya n-a mai stat in scaunul de masina de cand avea o saptamana. Cum ne urcam in masina incepea sa urle si nu se potolea decat cu sanul. De 2-3 sapt am luat scaunul in casa, sa o mai obisnuiesc cu el, dar sta doar cateva minute. Azi chiar il luasem cu noi, dar m-am razgandit ca trebuia sa o dezbrac de costumul de fas, si era rece in masina ca sa o las doar in body in scaunel, asa ca tot in brate am tinut-o.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmen spune:

Olivia nu se pot face comenzi online la IKEA? parca retinusem ceva de genul asta, ca faci comanda online si cand mergi acolo doar le ridici (ei nu expediaza). Ma tenta si pe mine sa procedez asa, mi-as lua si eu sita si inca ceva nimicuri si sa mi le ridice un prieten cand mai are drum prin Bucuresti. In alta ordine de idei, abia astept sa imi ajunga carrierul .

Ramona sa fiti la fel de indragostiti si in urmatorii 50 de ani. Cred ca spui de Safe feeder, haha, mama imi povestea ca le punea bunica mamaliga cu zahar.

Va servesc cu o prajitura cu zmeura si un pahar de limonada . Astazi Paul are 5 luuuuuni.
LML si Elisa si Roland, sa cresteti mari.

Ma duc sa ii facem baie lui Pauica fara frica.
Astazi s-a rostogolit de multe ori de pe spate pe burta, a fost vesel si ii place maxim sa il ridicam, rade de numa.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stella87 spune:

Carmen, LML!

Fetelor, va recomand cu caldura sa cititi acest text:http://www.emigrantintenerife.info/2013/02/scheme-pentru-somnul-bebelusului-sau-cum-ne-impunem-sa-n-adormim-copilul-la-tata/

E lung, dar tare util si reconfortant. Mie mi-a reincarcat bateriile dupa ziua de cosmar de ieri cand am fost asa frustrata ca Matei si-a pierdut total abilitatea de a adormi singur, vrea doar la san. Iar articolul militeaza pentru adormit la san si co-sleeping cu argumente vii.

Olivia, faza e ca Matei adormea in scaunul de masina la orice drum, ii placea, era atent s-apoi cadea asa intr-o moleseala, iar apoi nani. Oricum, e buna strategia ta, sa o inveti pe Maya cu scaunelul Legat de haine, eu i-am dat lui Matei body cu maneca scurta, bluza din bumbacel cu un guler usor pe gat si salopeta cu bretele, e un pic mai pufoasa, sa-i tina cald la picioare, spate si piept, atat i-am pus in masina (fara caciulita) si am stat cu caldura la primul nivel. Vreau sa zic ca a transpirat intr-un mare fel, chiar cred ca a fost agitat si de la caldura. Afara cand ieseam, ii mai puneam un pulover, caciulita si o paturica. A fost greu cu atatea deplasari si schimbul de temperatura si faptul ca a transpirat in masina Dar azi a fost ca de obicei, sper sa nu raceasca, stiam ca trecerile de la o temperatura la alta mai scad imunitatea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stella87 spune:

ps, noi am cheltuit 100 de lei ca Matei a plans si nu stiam cum sa ajungem mai rpd la casa, facand slalom printre carucioare :)) Si chiar nu stiu de ce a plans, ii dadusem san in masina, adormise, il pusesem in carut si hop top in ikea... s-a trezit in juma de ora cu plansete. De fapt, cred ca nu i-a convenit deloc, ca a adormit la san si s-a trezit in nebunia de acolo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olivette spune:

Lml Paulica fara frica!

Carmen, n-am auzit de comenzi online la Ikea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmen spune:

M-am uitat si eu acum pe site si nu am vazut nimic. Cred ca ma gandeam ca ar fi fain sa aiba asa un serviciu sa iti faci comanda online de acasa si a doua zi sa mergi sa o iei de pe raft .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmen spune:

Urmaream si eu blogul asta (sau ce o fi) cand eram la servici, dimineata aveam 30 de min la dispo pana incepeam serviciul si mai aveam timp de lecturi. Imi placeau unele chestii.


Mergi la inceput