mina pix

mina pix | Autor: ramona24

Link direct la acest mesaj

Buna seara!
Baietelul meu de 3 ani a inghitit mina de pix. Cat de toxica este? ati trecut prin asa ceva...?

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Probabil s-a murdarit mai mult decat a inghitit. Nu e cea mai fericita situatie dar nu e nimic special. Mai degraba va arata murdarici pe buze si limba.
Un pahar cu lapte dulce ....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramona24 spune:

Multumesc Marius,
A CAM GUSTAT DIN MINA DE PIX, CRED CA A INGHITI SI VARFUL....PT CA NU-L MAI GASESC! DECI SA NU MI FAC GRIJI PREA MARI?....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aschiutza spune:

Ramona, cit de mare este mina? E de metal?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns _Ralu_ spune:

Eu nu stiu sa-ti spun daca este sau nu periculos ceea ce a inghitit piticul tau, dar iti pot spune ca exista un nr de telefon de urgenta, la care poti suna in astfel de situatii:

http://www.spitaluldecopii.ro/toxapel/

Ma gandesc ca ai putea suna si intreba, poate dansii sunt mai in masura sa iti raspunda.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Citat:
citat din mesajul lui ramona24

Multumesc Marius,
A CAM GUSTAT DIN MINA DE PIX, CRED CA A INGHITI SI VARFUL....PT CA NU-L MAI GASESC! DECI SA NU MI FAC GRIJI PREA MARI?....

Pai hai sa vedem.
In mina este pasta. Pasta este inb cantitate mica are o anumita viscozitate si iese greu. Poate cu putin nenoroc a ajuns pe gura o picatura. O mare parte a ramas precis pe limba buze, mucoasa bucala. In gat sau mai departe nu a ajuns mai nimic. Deci...logic discutand dincolo de aspectul neplacut probabil cel mai relevant, care ar fi problema?
Despre varf. Da este neplacut daca l-a inghitit. Insa nu e ascutit este mic si se va elimina. Asta daca totusi l-a inghitit.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramona24 spune:

Multumesc tuturor! o sa vad azi daca chiar a inghitit varful

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriela_tutuianu spune:

sper deja sa se fi eliminat .

Mergi la inceput