Piersicute de iulie august (27)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns balanta_tm spune:

ca_milla, am dormit la fel de prost. la 3 dimineata, n-am mai rezistat si am dus "rostogolitorul" la sot si l-am luat la schimb pe marc. marc a dormit neintors, iar eric a fost f cuminte cu taica-sau : s-a mai rostogolit de cateva ori, dar n-a mai plans si a adormit pana la 7.
eu sunt cam varza azi, imi pocneste capul de durere. nici macar nu cred ca ma incumet sa ii scot afara azi de oboseala ce o resimt.
multumesc din suflet pt dovleac. apreciez atat dovleacul, cat si gestul tau .
ori trece sotul deseara pe la profi prin fata, ori vin eu maine cu carutul. ai trecut vreoadata cu carutul pe podul ala de la baba dochia? eu cand lucram vis a vis de casa de pensii faceam zilnic traseul ala cu podul si mi se parea ca oricand masinile pot ajunge pe trotuar. posibil sa fiu eu dusa cu pluta si sa ma tem degeaba.
porumbita, ai ceva link din uk de unde pot comanda borcanele?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Porumbita spune:

vb fetele de aici

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=173923&whichpage=9&nm=Strengari-de-Martie-Aprilie-2012-13-pag-9

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clayhanger spune:

Letitia, nu era o lege care spunea ca tot ceea ce cumperi si ti se livreaza acasa se poate returna in 10 zile?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns letitzias spune:

Da,e o lege,dar ei au scris pe site ca nu se returneaza produse de genul:lapte praf,etc.
Asa ca am dat 8 mil pe niste lapte praf pt ca ei mi-au zis ca au discount bun,dar sunt eu fraiera ca nu am intrebat daca acest discount se aplica la comenzile online cu livrare acasa.Ei il aplica doar la comenzile online cu specificare ca il ridici tu de la ei.(nu scrie asta nicaieri).Diferenta la 15 cutii(cu discount) e de 1 milion din acest motiv am cumparat mai multe.
Deci e bataie de joc sau am doar eu ghinion?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilenutza spune:

Draga mea esti consumator european deci ai drepturi, ai facut reclamatie scrisa? Eventual printr-un avocat? Te pot indruma dsca vrei
Eu am avut o experienta pozitiva cu ei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns letitzias spune:

Am mai sunat la ei si se pare ca acest discount e doar in magazin si nu la comenzi online si politica firmei e sa nu se returneze hrana bb.
Asa ca am invatat sa nu mai dau comenzi online pana nu citesc "politica de returnare".
Si sa nu mai incerc sa fac economii comandand prea mult dintr-o data.
Acum daca tot m-am bagat in sufletul vostru,ma primiti si pe mine in odisseea vostra?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilenutza spune:

Deci de fapt asta urmareai

Lasa sa fol lp sanatoasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorenaflore spune:

Porumbita, nu vorbam de cresterea nr de picaturi de vitamina D, ci de vigantollen de 500 si de 1000. Mie imi recomandase pediatra ca pe timpul ierni sa-i dau vigantollen 1000 si daca nu gasesc sa-i dau 2 pastile de 500. Iar eu am decis sa raman pe 2 pic de vitamina d.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fleurdelise spune:

Buna fetelor,

Letizia, sigur ca te primim, cu o conditie: sa ne povestesti despre bebele tau, despre voi, sa ne dai datele bebeului la nastere sa le trecem pe prima pagina. Ni s-au mai alaturat mamici "pe parcurs" ca sa zic asa, si bine au facut.

Valy,eu ii dau branza de vaci lui Eric zilnic, la masa de dimineata, 2-3 lingurite cu varf amestecate in cerealele cu fructe.

Balanta,obositoare noapte ai avut. In timp se va potoli si "rostogolitorul". Ei exerseaza, aparent la infinit, fiecare achizitie, inainte sa treaca la alta. Pofta buna la dovleac, ce frumos din partea Ca_milei.

Noi suntem bine, a dormit ieri seara 3 ore jumate dupa cresa, si a dormit si azi noapte binisor, cu mine in pat, l-am adormit in pat fara sa-l legan .
Acum de dimineata a vb la tel cu bunicul , s-a jucat si acum asteapta sa-i dau banana la feeder.
Azi nu e zi de cresa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorenaflore spune:

Mersi Ana de pont, chiar o sa caut la targ. Poate la asta din martie ajung si eu.

Ana completezi si la mine pe prima pagina: cezariana, 49 cm.

Fleur, ai facut branzica sau ai cumparat-o?

Letizias, si eu am avut numai experiente bune cu ei.

Onuta azi a fost un copil exemplar, a dormit de la 10.40 pana la 13.30. Si-a mancat piureul (azi i-am bagat pastarnac in loc de patrunjel si nu a mai fost placerea asa de mare), mami a facut de mancare ciupercute la cuptor si orez sarbesc. A stat cumintica in tarc, mami a mai calcat. Iar acum la 16 dormim din nou.
Azi noapte a fost un pic mai bine decat noaptea precedenta, trezit 0.30-1.00 papat 120 ml lapte, somn pana la 5.30 cand a inceput joaca, laptic si culcare la 7 dimineata.



Mergi la inceput