Piersicute de iulie august (27)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lorenaflore spune:

Multumesc pt raspunsuri. Ma gandeam ca marul crud ar ajuta-o sa faca caca, ea e cam puturoasa, iar acum cu diversificarea, face mult mai legat si chiar un pic cam tare. Dar dupa 3 zile copt, pot sa il dau crud? Trebuie sa fac niste combinatii care sa o ajute. Cu acest scop i-am bagat dovlecelul. Daca mai stiti combinatii care sa-o ajute in acest sent as fi recunoscatoare. Mai trebuie sa bagam si fierul sare constipa si asta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana3110 spune:

buna seara fetelor.
Din pacate eu numai acum am reusit sa mai citesc printre randuri.
Am lipsit motivata. A venit mama si am incercat sa mai rezolv din treburile care asteptau cu lunile.
Plecam marti la cluj cu avionul pt 2 sapt. Sper sa pot intra mai mult

Lore, eu la diversificare i-am introdus alimentul si ziua.
Acum deja are solide la toate 3 mesele: dimineata fructe (a mancat piersica, mar, caisa, banana), la pranz legume (morcov, pastarnac, telona , cartof, praz, brocoli mazare, conopida si intr-o zi a papat si pui) si seara cereale de orez (de-alea pe care scrie 4luni) cu LM
si evident Lapte in completare la fiecare masa (cam 120- 150 ml) ea mancand .
Apropos deuter septat, nu stiu daca ti-am zis dar la cezariana au descoperit ca si al meu e usor septat

Letitia, bine ai venit. Ai baiatul nascut in aceeasi zi cu sotul meu .

Aruba, si eu vreau link-ul please.
va pup si noapte buna ca nu mai pot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilenutza spune:

Ola fetelor

Imi pare bine ca ati mai scris si aici, pe Fb e nonstop activitate

Uitandu-ma la meniurile voastre constat ca sunt in urma rau, adica am vrut sa o iau incet dar nici chiar asa de incet.
Uite Grace e mai mica ca noi cu o saptamana si ce de papica are in meniu.

Eu de dormit toata noaptea - nici gand la noi!Are 3 mese noaptea, la 12 la 5 si la 7 cand se trezeste.Dar ocazional poate avea si una in plus
Partea buna e ca nu suge prea mult iar dupa o pun in patutul ei si nu se trezeste.

Are dreptate Clay- toti dorm la un moment dat toata noapte.Cand ma gandesc ce somn avea V si ce bine doarme acum, si in plus adoarme singur nu imi vine sa cred.Fra-su desi s-a trezit dupa lapte cat era mic a a dormit singur din prima si nu a avut nevoi prea mari in sensul acesta.

I a luat-o si ea de-a busilea dar nu depaseste covorul deocamdata
se ridica in picioare de marginea patului si e ff incantata

Fratiorii ii spun in fiecare zi ca o iubesc si ca e cea mai frumoasa fetita din lume- ce minunata e inocenta copilariei

Noi aseara am fost la restaurant cu totii si a fost cam fum dupa ce am dat comanda au inceput toti sa fumeze desi cand am intrat era ok.Sper sa nu pateasca bambina cevaI-am cam dat programul peste cap din cauza asta si a fost cam agitata, inclusiv s-a trezit noaptea vreo ora.Faceam o socoteala ca e a doua oara anul asta cand sta treaza noaptea cate o ora, in rest adoarme pe la 9-10 si trezirea la 7 - plus cele de lapte.

O sa incerc sa ii dau legumele dimineata pt ca nu prea ii plac.Noi avem morcov, dovlecel, pastarnac, ardei, ceapa, fasole verde.Nu i-am pasat ceapa si ardeiul.Cam atat am bio in casa.O sa incerc sa fac rost si de brocoli, dovleac ,praz de pe la tara sau biodumbrava.Ma gandesc sa ii iau si niste avocado!

Clay sa stii ca si eu simt ca mi-a marit productia, poate din cauza biscuitilor sau a suptului des, exact ce scrii tu este valabil si pt mine.Oricum fara lapte nu adoarme!

Am aflat pe de FB de DM-ul de la Veteranilor!Ma bucur pt ca nu aveam nici unul aproape!Eu astept sa deschida in AFI

La baby expo vreau sa merg si eu,abia astept!

BBii vostri se frichinesc la supt?Ca a mea e de groaza, da din maini, picioare, suge, iar intoarce capul iar apuca si tot asa, e ff agitata.
Ma gandeam la tine Roxi cand zici ca refuza sanul- asa imi face si mie dar nu am cedat sa ii dau la bibe pt ca nu as avea timp de asta.
Eu stau cu ea pana se hotaraste, de obicei o pun pe burta mea si asa "ca din intamplare" o bag cu nasul la supt si suge asa, pe burta mea, ea tot pe burta.

Am o0bservat ca desi ii este foame nu suge ci face scandal si am dedus ca de fapt e asa agitata ca nu mai nimereste pur si simplu sa suga.Ma rog, sper sa fi inteles ceva!

Ada - ce mai facice mai face nectarel -dragonel-grasunel

Borcanelele de la DM sunt ok la gust dar ma gandesc ca totusi nu sunt proaspete fructele ci fierte, nu?Asa ca eu ii dau facut de mine cand pot si am si fructe din sursa buna.

Imi pare bine ca s-a reglat cu scaunul pt ca era f constipata cand am inceput cu solidele.

Roxi - bine ca ii pus tu intrebarile ca si pe mine ma macinau aceleasi ganduri
sper sa scrieti si aici nu numai pe fb raspunsurile

Ali - cum e Rafi fara dinti?

Fleur depinde de copil cu somnul.Cel mai bine ar fi sa te sscrifici cateva nopti sa il observi si sa incerci sa il culci in patut dupa ce termina de supt.Mie imi iese la suptul de 12 noaptea, pe urma abandonez si las pe maine

Am scris un mesaj cat un cearceaf




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilenutza spune:

Lorena - para ajuta la constipatie.Eu as incepe cu asta daca zici ca e greu la kk.Asa a fost si I dupa marul crud, 3 zile nu a facut si i-am bagat para de urgenta, intai in combinatie cu marul crud si apoi numai para.Acum ii dau para cel putin o data la doua zile , chiar zilnic ii amestec si putina para.

Am obs ca borcanelele au continutul mai zemos, mai moale asa ca ii amestec si eu fructul cu putin suc de pere sau mar. depinde.

Azi nu am avut succes cu supa, ma ofic ca era asa buna.Maine i-o suspend in LM sa vad ce face.Desi am tinut-o nemancata ca sa pape legume nu a vrut si pace, tinea gura inchisa sau isi facea o sila de ziceai ca acum varsa tot

Zilnic molfaie ceva la saculet, cred ca o ajuta si la dinti f bine
Abia asteapta sa pape, se bucura cand vede ca ii pregatesc.I-am pus mar, para si mandarina pana acum !

Acum ma gandesc sa ii pun morcov fiert in saculet sa vedem cum ii place.

Cu baita am cam rarit-o , ma gandesc ca la pielea ei nu e chiar bine zilnic.Asa ca fac o data la 2,3 zile si sampon o data pe sapt.Oricum eu nu fol servetele umede ci o spal cu apa.

Va rog , sa ma opreasca cineva din scris


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilenutza spune:

Deci citesc pe FB si raspund aici

Balanta ai incercat sa le speli bine nasul cu mult ser? Ca sa se fluidizeze secretiile?Ai incercat si aerosoli cu ser ?Mie asta imi fct la o simpla muceala
Adik eu as incerca 2 sedinte cu ser decat cu kokteilul ala de dexa si acc.L-as pastra pentru lucruri mai grele

Ca mila nici la tine nu s-au dus cu ser?Eu pun cam 2-3 ml pe o nara de 2-3 ori pe zi, plus tapotament si a fost ok in 2-3 zile, daca este totul in gat si a coborat nimic

Ketoful e super fetelor, provoaca somnolenta la bbDeci daca vreti un somn bun bagati un peritol sau un ketof

Gata plec ca zic prostii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adarev spune:

Fetele, neata. Va dau cafea, ca eu o beau cu mare pofta. nectarel este bine. Nu mai vrea deloc sa stea in fund. Cum ii dai mainile se ridica in picioare.Mananca tot ce-i dai, dar bea lapte mai greu dupa masa de solide. Trebuie sa-i mai bag si eu noutati, asa ca ma inspir de la voi. Acum ma gandesc ca daca nu i-au facut vaccinul bun. Astept sa treaca 3 sapt. Ca am inteles ca in intervalul asta ar avea o reactie. Ma rog scriu iar balarii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns muraturica spune:

Am pierdut un mesaj cat china ca mi-a picat netul.
Va dadeam cafea si va spuneam ca asta mica s-a trezit de 2 ori azi noapte. In fine, mai aberam eu mult, dar nu mai am timp sa revin acum. Esentialul e ca eu am nevoie de multa cafea si o imprat cu doritoarele.
Va pup.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vera_l spune:

Buna dimineata,
Ada,multumim de cafea!
dau si eu un ceai cu lamaie
eu n-am mai scris cateva zile pe aici,am fost in butoi..inca mai sunt dar ma chinui sa ies din el.Nu va mai zic de ce si cum sa nu fac pofta si altora
Mattia e pe baterii zilele astea,invata sa isi adune jucariile de pe jos ,le arunca si apoi le aduna

trimit si revin pe la pranz ca altfel nu mai ajung la solAR

Zi frumoasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olivette spune:

Neata!

Vera, merci de ceai.

A vorbit cineva cu Delia sa se intalneasca cu cel care aduce carrierele?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Porumbita spune:

Citat:
citat din mesajul lui ilenutza


Ketoful e super fetelor, provoaca somnolenta la bbDeci daca vreti un somn bun bagati un peritol sau un ketof



da de unde...
culcat la 8:30 sculat la 10; 12:30, 3, 5, 6, 7:30 si de tot la 8

Mergi la inceput