AJUTOOOR! Bebe nu vrea lapte formula!!!

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns MElise spune:

Citat:
citat din mesajul lui larasarit

Dar de ce trebuia sa ii introduci completare MElise?


Pentru ca dupa 5 luni de alptat exclusiv si alte doua de alaptat + inceput de diversificare reusit am ales sa inlocuiesc alaptatul cu formula, adica, mai popular, sa il intarc. A fost alegerea mea. A papat bine si de la san, papa bine si acum formula si o lista intreaga de alimente. Are 11 luni, e sanatos, nu am avut nicio problema de sanatate pana acum (de fapt am avut o lipsa de fier cat a fost alaptat numai la san), e vioi, merge in picioare, spune mama, tata, papa, apa, pa si alte cateva incercari de cuvinte, manuieste creioane cerate si face (in limitele normalului) tot ce face un copil de 11 luni. Consider ca fiecare mama stie ce e mai bine pentru propriul copil, iar sfaturile celor din jur sunt binevenite atata timp cat raman la nivelul de sfaturi si nu se transforma in presiuni inutile.
Cred ca deja am detaliat prea mult, fara sa fie cazul... Scuze!

Fascinatie

Inevitabil... Eminescu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MElise spune:

A... dar, da, daca singurul motiv pentru care ditzah vrea sa introduca formula este ca i se pare ca nu se mai satura bebe, atunci sunt de acord ca nu trebuie sa se grabeasca. In rest... mi-am spus deja parerea.

Fascinatie

Inevitabil... Eminescu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianama spune:

Ataa graba de e a da LP.......nu stiu de ce
La 6 luni am stat in spital cu baiatul cu bronsiolita.
Conditiile din spital.nemancatul,stresul,mi-a scazut lactatia. bietul copil incepea acum sa planga si de foame.
Vine medicul la vizita si-mi spune sa-l bag imediat pe LP ca enu e de gluma fiind mai slabut.....
Mai am inceput sa plang ..da sa plang in hohote ca tre ssa renunt la lapticul meu si bubulinu meu sa numai stea la tzatzica langa mine...eram distrusa.
Am luat copilul in brate am coborat jos la magazin(eram in spital),am luat o sacosa de mancare,plus ca-mi aduce cumnatamea de mancare si dai si ai pe ascuns ca nu aveam voie in camera sa mananc,am rugat asistenta sa-mi aduca un ceai pt lactatie si dai.....in 2 zile eram fresh....bebe meu avea asa mult laptic ca la 6 luni se ineca cu laptic.
asa ca cat ai lapicul tau tine bebe langa tine si lasa laptele praf oricare ar fii el,in curand incepeti si diversificarea....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianama spune:

sca ....a multe greseli nu-mi merg multe taste...opera juniorului,am adunat pc de pe jos

Mergi la inceput