club de sah pentru copii

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns usorlili spune:

Si eu am avut o problema cu galagia dar T se pare ca a trecut peste si reuseste sa se concentreze la jocuri. M-a socat si mi-am dat seama ca este interesat de sah vazandu-l cum joaca, ignnornad galagia. Pentru mine este foarta avantajoasa locatia.

Acum l-am inscris si la competitia din w-end-ul viitor, sa vedem cam pe unde se afla.
11
Sa mai scrieti si voi care este reactia copiilor, cum evolueaza. Iar daca ii mutati in alta parte sa ne impartasiti si noua impresiile.






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RO ANA spune:

Am revenit cu impresii, probabil ca vom incheia abonamentul pentru aceasta luna si vom cauta alt club de sah.Ma asteptam sa i se explice mai mult nu sa fie lasat sa joace fara sa i se spuna unde greseste si cum ar trebui sa procedeze.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns usorlili spune:

Imi pare rau Ana ca nu v-a placut. Mie mi se pare galagia mult prea mare dar lui T ii place mult. S-a obisnuit aici.
Daca gasesti altceva, revino, te rog cu impresii....
La noi programul lasa de dorit...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RO ANA spune:

Copilului i-a placut pana aseara cand a fost lasat sa joace toata ora cu un singur baietel asa cum s-au priceput ei. Cu galagia s-a obisnuit si el, nu il mai deranjeaza. In plus cred ca ar trebui sa aiba acelasi instructor tot timpul, aseara era o alta domnisoara( a treia in decurs de doua saptamani). Ce au facut aseara puteam sa fac si eu cu el acasa fara sa mai pierd timpul in trafic.Nu il duc pentru socializare ci pentru ca doreste sa invete ceva. Din fericire e foarte pasionat dar sper sa gasim si oamenii potriviti care sa il ajute.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns usorlili spune:

Probabil ca ne-am intersectat aseara ca am fost si noi. De la 17.00.

Trebuie sa ma gandesc si eu serios cum fac. T este, se pare, si el destul de priceput. A reusit un loc frumos la concursul din w-end. Asta dupa doar 3 luni de sah. Deci are potential si chiar vreau sa-l sprijin pe mai deparete. D-aia voiam sa te rog, daca gasesti altceva sa-mi spui si mie... Poate fi o varianta pentru viitor.





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda141 spune:

Poate ar trebui sa vorbim cu domnisoarele de la clubul asta de sah, sa se ocupe de copii mai serios si sa aiba grija sa pastreze ordinea, ca altfel ne vor pierde de clienti.Daca o sa aiba mai multe sesizari,poate vor lua atitudine. Mie imi convine f mult locatia , e in drumul meu si baiatul chiar e pasionat de sah. Joia trecuta a stat inca o jumtate de ora in plus sa termine un joc cu doamna , iar ea a avut rabdare sa stea cu el, desi se terminase programul. Am apreciat ca nu s-a grabit sa dea stingerea la fix. Chiar mi-ar parea rau daca as da banii degeaba ,fara sa invete nimic, ptr .ca de-aia ii ducem, ca sah de amatori si fara prea multe reguli joaca si pe acasa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns usorlili spune:

Da Anda... Vorbim. Eu oricum as fi vrut sa le spun. Macar prieteneste, asa. Cred ca depinde mult si doamna. Teodora (cea de joi) cred ca este cea mai iubita pentru ca este si cea mai rabdatoare.

Si pentru noi este ok locatia. Cu programul nu stiu cum sa facem.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_nicolae spune:

In sectorul 6, tudor al meu a fost la sah la scoala 59, anul trecut, pe strada Vladeasa, zona Drumetu', Compozitorilor.

E un profesor serios, era f ok. Sper sa fie si anul acesta, nu am apucat sa ne interesam si sa ne reinscriem.

Programul era dupa masa, parca 2 grupe, de la 5 sau 6.

Telefon scoala: 021/4130320, 021/4138120

Pretul: infim.

Success!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tnicoleta spune:

Citat:
citat din mesajul lui xandra28

sunt in cautarea unui club de sah pentru copii (puiul meu are 7 ani), eventual in sectorul 6. nu prea stiu la ce activitati sa mergem pe vremea asta urata. am inceput cu inotul, dar iarna avem interdictie de la ORList.

va astept cu idei si va multumesc.



Incearca si la Palatul Copiilor din sectorul 6, la vila Beldevedere.
Este un centru oraganizat de primaria secroului 6 si protectiia copilului.
Au foarte multe activitati pentru copii si sunt gratuite. Singura conditie este sa locuiesti in sectorul 6.

E adevarat si ca lista de asteptare e lunga. Noi am asteptat 3 luni ca sa se infiiteze o noua grupa la chitara. Dar a meritat.

Mergi la inceput