Tricicleta

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns boticelina spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ela2001


Vezi modelul de mai jos:
http://smoby.jucariijucarii.ro/tricicleta-be-fun-albastru-portocaliu-smoby/
Am vazut-o la cineva si este f usoara. Daca ar fi sa cumpar o tricicleta acum, pe asta as cumpara-o. Sunt si pe roz, mov.


Si noi tot una similara cu cea din link am avut (inca o mai avem dar n-o mai foloseste), luata din Carrefour, marca lor, cu vreo 100 de lei. Daca ai putea astepta primavara sa dai o tura si prin hypermarketuri ca sa probezi cateva eu zic ca ar fi mai bine.

Si mai poti lua trici la mana a doua, mai ales ca iti trebuie 2... Mai mult de un an, intre 2 si 3 ani, nu o vei folosi ca vor trece la biciclete, trotinete, apoi role, patine, skate-uri, fiecare an vine cu device-ul lui

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maiucaa2 spune:

Noi am gasit o tricicleta de la Smoby pe jucarii.com, frumoasa, dar daca ar fi avut si rotile mai mari era perfecta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DidiAlex spune:

Personal dupa doi copii tricicleta e o aruncare de bani. Io am primit una cadou, am imprumutat-o la cineva si pt ca nu aveam loc in masina, am lasat.o pe strada fara nici un regret. Modelul propus de Cristoiul e ideeal pt un copil de doi ani. Io am avut marca puky care e super il pot folosi 10 copii si nu se strica, si daca ar sti parintii cat de repede invata copil sa mearga apoi pe o bicicleta ar pune leu la leu.
Ach so, copilul invata echilibru, sa foloseasca frana si mai ales sa consume energia. E o jucarie cu cap. Asa ca io am avut acest laufrad de la doi ani si biciclta tot 12 zoli de la fix trei ani. La un momentdat am pus un film pe net ca nu ma credeau mamicile ca un copil de trei ani poate mergecu biciclta fara roti ajutatoare. Io cand vad copii de 6 ani cu roti ajutatoare mi se pare ciudata..banuiesc ca sentimentul e acelasi la altii cand ma aud pe mine ca i.am lasat cu pampers pana la doi ani si 10 luni

Mergi la inceput