Acel "Fir-ar..."!

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns izabela88 spune:

doar violetan????
recunosc,era sa fac infarct cand am vazut gramatica(noroc cu fetele ca au remediat),dar apreciez profund sinceritatea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emanouela spune:

e, daca e vb de sinceritate si apreciat, si "v-a" ul tau e cu problema

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aqai spune:

off-topic

si recunoaste-ti e cu buba

si cred ca si selene se distra asa un pic, ca de obicei scrie corect...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Selene_Bunny spune:

Citat:
citat din mesajul lui violetan

Citat:
citat din mesajul lui Selene_Bunny

Io I-o recuno-sc. Au fo-st fos-t situatii in care a-m ma-m ras.




4, treci la loc!
Jur ca stiu ca-s off topic, dar mi-a fost exagerat de greu sa ma abtin.
Selene,

Violeta, mami de Laurentiu Cristian 15.08.2007





Si eu eram clar off-topic, dar tocmai "aterizasem" de la subiectul cu sistemul de invatamant si m-au mancat degetele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violetan spune:

Eu cred ca nu-ncape umbra de indoiala ca am glumit amandoua, si selene si eu, in continuarea glumei selenei.
Frumos din partea izabelei ca nu s-a suparat
Si gata, ca iar sunt off topic si nu-i frumos! Scuze.

Si ca sa fiu si on topic din nou: am auzit si la tom & jerry chiar ieri expresia "fire-ar!", dar m-am convins ca asta nu e nimic fata de "prostanac", "gagico", "i-a tras-o!" de pe diverse canale destinate copiilor pe care le-am codat.
Mai mult decat atat, nici cele enumerate mai sus nu ajung din urma faimoasele desene animate unguresti traduse in limba romana care rulau acum ceva vreme, desene in care o fetita promitea barcagiului ca-si ridica fusta si-i arata chilotii daca o trece raul. Hm....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Selene_Bunny spune:

violetan, n-avea chiloti, respectiva domnisoara.

"Prostanac" nu mi se pare asa urat.

Daria mai intreaba matzele daca s-au tampit. Aici ma recunosc, eu zic ca una, alta s-a tampit. Dar tot ea imi interzice sa folosesc cuvinte tziganesti. Adica injuraturi. N-am voie nimic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giulia81 spune:

Citat:
citat din mesajul lui violetan

Eu cred ca nu-ncape umbra de indoiala ca am glumit amandoua, si selene si eu, in continuarea glumei selenei.
Frumos din partea izabelei ca nu s-a suparat
Si gata, ca iar sunt off topic si nu-i frumos! Scuze.

Si ca sa fiu si on topic din nou: am auzit si la tom & jerry chiar ieri expresia "fire-ar!", dar m-am convins ca asta nu e nimic fata de "prostanac", "gagico", "i-a tras-o!" de pe diverse canale destinate copiilor pe care le-am codat.
Mai mult decat atat, nici cele enumerate mai sus nu ajung din urma faimoasele desene animate unguresti traduse in limba romana care rulau acum ceva vreme, desene in care o fetita promitea barcagiului ca-si ridica fusta si-i arata chilotii daca o trece raul. Hm....

Violeta, mami de Laurentiu Cristian 15.08.2007





te referi cumva la disney channel?

a doua parte boldata despre care desene zici?


"Un om are dreptul sa se uite in jos la altul, doar atunci cand ar trebui sa-l ajute sa se ridice."

Compasiunea fata de animale e intim legata cu bunatatea caracterului si se poate afirma cu siguranta ca cel crud fata de animale nu poate fi un om bun. (Arthur Schopenhauer)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violetan spune:

Giulia, da, unul din canale e Disney, altul e Cartoon Network. Iar cu desenele unuresti erau acum cativa ani (Laur avea vreo doua luni) daca numa insel pe TVR2, a fost mare subiect dezbatut si aici pe DC si CNA le-a interzis pana la urma, daca imi aduc aminte bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns izabela88 spune:

am remediat!
emanouela,aqai,mersi de atentionare
si,da,recunosc:am iubit literatura si am urat profund gramatica,iar asta incepe sa se vada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violetan spune:

Am gasit assa, la botul calului o referire pe acest blog: http://mariussescu.ro/desenele-animate-unguresti-difuzate-pe-minimax/

Cam alea sunt...

Mergi la inceput