LMA Fluturasi minunati !!! 2011 (41)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Somleac spune:

Ailed, stai linistita ca mai sunt si fete care nu dorm si nici nu vor dormi curand.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Ce bine e dupa un somnic delia, somleac

ina, noi o perioada a trebuit sa mancam cartofi prajiti saptamanal la recomandarea doctorului cristi a avut un calcul(o depunere) pe bila si a trebuit sa consume alimente grase vre-o 2-3 luni, pintre altele ne-a spus ca tb o portie de catrofi prajiti...si nu puteam sa-l lasam singur la masa, nu?
Regimul si-a facut efectul si acum e bine

Gata, fug sa imbrac fata si fugim la gradi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

da mada!! te simti ca nou...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yvyana spune:

Mamici multumesc pt raspunsuri!

Catank sa-mi spui si care e al doilea produs de pe reteta! De vaccin anti-pneumococic ti-a spus ceva sau nu ai intrebat?

Eu nu prea stiu ce sa cred despre chestiile astea cu cresterea imunitatii cu siropele fel de fel si alte drajeuri si pliculete bla-bla,
Pentru mine e clar ca alaptatul protejeaza copilul, dar eu am alaptat un an si 9 luni si tot a luat L fel de fel de microbei mai ales cat a venit in contact cu multi copilasi ca avem si f multi prieteni cu copii de varste mici, s-au jucat si si-au lins reciproc jucariile au stat bot in bot etc. ma refer mai ales la boli contagioase!

Deci eu cat am alaptat-o n-am avut de-a face cu raceli simple, muci, tuse sau alte asemenea cat am avut de-a face cu boli gen roseola infantum, mana-picior-gura plus enterocolite pe care nu prea ai cum sa le suntezi cu toate siropelele din lume!





Happy Mom si S18+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

yvy eu nu sunt pt siropele, pastilute oricat de naturale o fi ele (precum scrie pe unele) dar miere, polen din sursa sigura, vitamina C, ceai de tei flori cred ca ajuta. dar asta nu inseamna ca nu am folosit.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

yvy, pe ai mei i-au ajutat siropelele, nu au racit asa usor in perioada administrarii, daca au racit au facut forme usoare si a trecut repede, asta in comparatie cu perioadele in care nu au luat. Deci la noi isi fac efectul doar cand le luam. cat timp am alaptat-o pe Cata a fost suuper bine, nu a racit deloc, deloc, desi toti 3 eram varza pe langa ea, si eu ii suflam in nas la fiecare alaptat, e anu a luat nimic de la noi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Seara buna mamici frumoase! Am intrat sa va scriu despre print! A fost tare amarat ca am inceput munca si nu Mai suntem impreuna, Asa ca nu Mai dormea noptile de teams ca atunci cand se va trezi nu o sa Mai fiu langa el! Vb tot pe limba lui, dar intelege absolut tot! L am tuns, e in frumos si un mamos! Pe 23 ii Serbam ziua la un spatiu de joaca! Sper sa apuc sa intru sa va urez si eu toate cele, dar daca nu o fac sa stiti ca incepand cu Cata am gandesc la toti puiutii!
Lavinia cu concediul nu situ ce sa spun! Ne- am luat billete, dar nu stiu exact

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Am Trimis mesajul de teama sa nu se stearga!
Nu stiu exact de cand IMi iau concediul de pe 15-20 iulie sau inc August,asta vad in Luna Mai Abia.
Mi a instalat Rares dictionarul englez, d asta spare mesajul aiurea.
Maine na trezesc la 5 dim ca sunt in sedinta! Muncesc mult,dar la Ora 5 , mai Putin in ziua cu sedinta plec, pt ca nu vreau sa suffere printul meu iubit!
Va pup dulce

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Si eu vreau sa ii fac vaccinul antipnemococcic si am sa I l fac! Din toamna vreau sa il dau la gradi privata si banuiesc ca din martie trebuie sa ma interesez! CUM SE PROCEDEAZA?????

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Citat:
citat din mesajul lui mandreeac

Si eu vreau sa ii fac vaccinul antipnemococcic si am sa I l fac! Din toamna vreau sa il dau la gradi privata si banuiesc ca din martie trebuie sa ma interesez! CUM SE PROCEDEAZA?????

Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011






la gradinitele particulare il poti inscrie si duce in orice moment al anului, poti suna si sa stabilesti o zi in care sa vizitati gradinita, dupa program. La unele gradinite ai 2 sapt gratuite de acomodare, sa vezi daca se obisnuieste copilul cu programul.

Mergi la inceput