Abdomen Extraplat (59)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns carolinah spune:

F interesant ce se intampla de cand mananc complet fara gluten - nu mi-am impus alte restrictii, mananc o dieta obisnuita pt mine. Nu mai mananc gluten deloc (nu ma ating nici macar de o faramitura de paine, evit produsele unde suspectez ca ar putea fi etc etc) cred ca de vinerea trecuta si e f interesant ca mi-a scazut semnificativ apetitul. Nu ma asteptam la un asemenea lucru de niciun fel...

Sunt in ziua a 4-a de 1 l de suc de mere/zi. E cam dulce, il beau cu apa plata ca altfel e prea mult. Sper sa se inmoaie bine pietrele si sa am succes cu procedura.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corinadana spune:

Sa le faci o poza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Allure spune:

Caro, nu ma mir... in cartea "The Wheat Belly" scrie ca glutenul creste pofta de mincare, mai ales de carbohidrati simpli. Din cauza ca are index glicemic asa de mare, deranjeaza nivelul de glucoza.
Deci cele care vor sa slabeasca, numai renuntind la faina (de orice fel), fac un mare pas inainte. Nici faina fara gluten nu e mai grozava, si aia trebuie evitata sau limitata. Mai ales cele din comert care sint pline de dubiosenii (tapioca flour, potato flour, bean flour,etc, toate cu indice glicemic mare)

"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*

“ True health is a journey not a destination, a process not an event, a habit not a diet. "

"You aren't going to get the butt you WANT by sitting on the one you HAVE"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carolinah spune:

Am luat si eu tapioca, fiind convinsa ca ar fi vreo cereala gen quinoa. Ca sa aflu ca de fapt sunt granule de amidon.

Maine e za day! Wish me luck, sunt speriata moarta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Allure spune:

Relaaaaaaaaaaaax!! N-ai de ce sa te sperii Pietrele sint de acum moi ca plastilina, vor iesi fara probleme.


"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*

“ True health is a journey not a destination, a process not an event, a habit not a diet. "

"You aren't going to get the butt you WANT by sitting on the one you HAVE"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Allure spune:

Caro, cum merge treaba?
Se apropie ora Z. Daca esti pe receptie, am uitat sa-ti sugerez sa bei sarea amara cu paiul ca sa nu-i simti gustul in gura. Si nu uita de zeama de lamiie ca s-o faca mai acceptabila.
O sa-ti ghioraie matzele foarte tare de la ea ore in sir. No worries!

Hai, Bafta!!!

"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*

“ True health is a journey not a destination, a process not an event, a habit not a diet. "

"You aren't going to get the butt you WANT by sitting on the one you HAVE"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carolinah spune:

Allure, la mine e 9:40 AM, asa ca am supravietuit.

Am baut sarea aia amara cu lamaie, si cu paiul a fost OK. Amestecul de ulei de masline si suc de grapefruit (facut la blender) mi s-a parut delicios, i-am dat si sotului sa guste si i-am zis ca-l putem folosi cu succes la salate!

Am respectat tot cum trebuie, am baut amestecul la ora 10 PM, am stat 20 min nemiscata pe spate, apoi am mai fost la toaleta de vreo 2 ori si in cele din urma am adormit. M-am trezit pe la 1:30 ca-mi era greata rau de tot, am avut vreo 3 valuri de rau nasol-nasol, dar n-am varsat. Pe la 2:30 am adormit la loc (dupa inca niste ture la toilet) si m-a trezit ceasul la 6. Am baut iar amestecul de sare amara (de data asta mi-a fost cam greu...) si m-am culcat la loc, ca nu mai puteam de oboseala. Sarea amara nr 4 n-am mai baut-o pt ca aveam deja diaree, deci nu-si mai avea sensul.

M-am trezit pe la 8 si ceva si acum astept sa elimin pietrele. Nu m-am uitat in toilet dupa ele, eu in cazuri de diaree trag apa intermediar de cateva ori, ca mi-e greata, asa ca n-as putea sa precizez daca am eliminat ceva...

Sunt cam ametita, abia astept sa beau un suc de fructe si sa mananc putina banana peste vreo ora, ieri am baut doar sucul de mere si f putin orez cu dovlecel la abur pe la 1 PM.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Allure spune:

Congrats! Ai vazut ca nu e nici o brinza?
Credeam ca sint singura care agreeaza amestecul de ulei cu gref...si mie imi place sa-l beau, n-am nici o problema cu gustul.
Am uitat ca si mie mi-a fost rau pe la ora 1pm si m-am trezit tot asa..Cel putin e bine ca n-ai vomat.
Eu nu mai beau rundele de sare amara de dimineata ca nu le mai vad rostul..si asa te apuca diareea neconditionat Am baut o data sare de himalaya cu apa, care te scoate si asta si in plus te remineralizeaza (avind in vedere ca sulfatul ala de magneziu strica balanta electrolitica).
Inca ceva: sucul de mere nu se mai bea in ziua de cleansing, parca asa stiam. E importanta apa pt hidratare.
Auzi, sa nu pescuiasca ea macar o piatra! C'mon!!! Nu esti curioasa sa stii daca te-ai chinuit degeaba?

ok...asteptam updates

"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*

“ True health is a journey not a destination, a process not an event, a habit not a diet. "

"You aren't going to get the butt you WANT by sitting on the one you HAVE"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carolinah spune:

Unde am citit eu, scria ca se bea 1 l de suc de mere pana in ora 1PM. De altfel si pe lista de ingrediente necesare scrie 6l de suc de mere...

Si am mai citit ca in general in jurul orei 1-2 AM ti-e rau, cica atunci se desprind pietrele. O fi...

Ieri s-a oprit "suvoiul" pe la ora 2-3 PM, asa ca am bagat saruri de rehidratare si probiotice si am si mancat cate ceva light. M-am simtit bine dupa aceea, fara probleme.

N-am pescuit nicio piatra, ti-am mai zis ca merg pe incredere. Runda urmatoare va fi candva in aprilie, declarat impreuna cu sotul.

Maine e ziua de shank prakshalana, atunci sa ma vezi cum beau apa cu sare de Himalaya si o scot pe partea cealalta.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carolinah spune:

Marina, gata ski-ul? Hai inapoi la noi sa ne zici cum a fost!

Ioachim, te-ai dat la fund? Sau te-a dat gata noul job?


Mergi la inceput