Abdomen Extraplat (59)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Loma spune:

Xio, mi-am luat chorella pt. smoothie, inca n-am testat-o, dar totusi vreau Vit. B ceva mai mult.

Allure, Vit. D iau 1000 UI pe zi.
Astazi am tras o fuga la farmacia de la colegiul naturopatilor, Leslie cu Sheppard, sa imi mai niste probiotics si am pus ochii si pe un Vit B complex, de la Pure Encapsulated, insa il voi incepe dupa ce termin ce am acum. De Thorne stiam mai luasem de la ei, am vazut ca aveau si Douglas Lab, au mai multe branduri care nu le gasesti in magazine.
Daca esti amatoare de berries congelate, au la Yammy Market pe Dufferin intre Sheppard si Finch, de tot felul, catina, cranberries, lingoberries, red si blackcurrant, visine, cirese, blackberrie, unele sunt wild, etc....
Cu colonixul nu am eliminat chestiile alea scarboase care le mentioneaza ei, insa am eliminat mult mucus, si intr-adevar vrei 3 ani dupa cura m-am simtit tare bine fara dureri de burta sau intestine care le aveam din cand in cand si aparent fara explicatie, de aceea mai vreau sa il mai repet.

Aseara dupa ce am devorat un smoothie cu cacao raw, am frunzarit pe internet si, of course, citesc ca de fapt cacao nu e prea sanatoasa, e chiar toxica pt. ficat.., si totusi parca nu cred ca nu ebuna, voi stiti altceva?

Cele care faceti cura cu sare amara pt. liver, de unde o cumparati. Eu o primisem pe a mea din Romania, gata preparata. In esenta stiu ca e sulfat de magneziu, insa se gaseste asa in stare pura de cumparat?

Am fugit la un smotru.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Allure spune:

Corinadana, respecta dozajul de pe eticheta vitaminelor ca e intotdeauna safe.

Loma, chlorella in smoothie?? Ughh...are gust nasol. Eu n-as strica gustul la smoothie cu chestii d-astea Dar, ma rog..
Vitamina D iei foarte-foarte putina. Eu iau intre 10000 si 20000 IU/day (plus K2 neaparat la asa doze mari). Cum n-am mai luat, s-a cunoscut.
Poti sa iei linistita pina la 4000 IU/day fara K2. Asta e doza recomandata de doctori naturopati de obicei.
Pure Encapsulations e fabricat tot de Douglas Lab, deci e bun.
Nu stiam de Yummy Market, mersi de pont.

Cacaua are antioxidanti dar si dezavantaje de la cofeina si theobromina aia care asa si pe dincolo. Eu cred ca mincata fara exces e ok.

SAre amara iau de la Shoppers Drug Mart = epsom salt ii zice. E cam nasty la gust dar pun suc de lamiie si e mai usor de inghitit.

Tu mai faci Tai-Chi sau Qi Gong ca nu retin..? Pina la urma ai fost in Thailanda la cursul ala?

Ieri n-am reusit sa tin post ca am plecat in oras si m-a pleznit foamea pe la 3. Am mincat o salata cu o tira de pui care mi-a stat in gat (puiul, mai precis). Apa, ceai si kombucha drink.
Altadata o sa stau acasa cind vreau sa tin post
M-am vanturat o ora jumate prin Sephora de unde am plecat cu citeva "jucarii". Bucuroasa tare ca mi-am gasit printre altele crema favorita de noapte de la Perricone si un eyebrow kit de la Anastasia. Am mai bifat si o rochita de vara de la BCBG de un vernil superb cu print fistichiu (era in sale, n-am rezistat)..

Ideea e ca shoppingul m-a vindecat de starea de lincezeala in care eram

Azi back to sport in fortza. Mesteresc o supa mai tirziu, vad eu ce fel...
Si pe seara avem Oscarurile! Abia astept sa vad toaletele doamnelor!

"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*

“ True health is a journey not a destination, a process not an event, a habit not a diet. "

"You aren't going to get the butt you WANT by sitting on the one you HAVE"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carolinah spune:

Eu chlorella am pastile, dar iau din an in Paste tocmai ca e sub forma de pastile, din spirulina/wheatgrass/alfalfa/kelp pudra pun in smoothies.

Allure, sa inteleg ca ar trebui sa-mi curat colonul inainte de liver flush si din nou dupa? M-am uitat la procedura respectiva, cea cu apa cu sare si cred ca m-as baga. Ma sperie numai ca ziceau ca daca bei ceva risti sa faci apoi in continuu. Ouch, sper sa nu mi se intample asta ca ajung in spital!

Si cum iau probioticele dupa ca sa repopulez colonul? Tot 1 de 10 mld/zi sau mai des, mai multe? Cum?

Azi am plecat la ski cu copiii, dar am sfarsit la plimbare in muzeul in aer liber, ca era vant crunt si partiile era inchise. Ieri am fost la piscina, asa de bine a fost!

Maine e luni, oooffff, iar muncim.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Allure spune:

Caro, poti sa tii post cu o zi inainte ca sa fie calea relativ libera Daca colonul e plin cu fecale nu stiu cum ies pietrele. In plus, sarea amara bauta inainte de uleiul cu gref, teoretic ar trebui sa te trimita la buda rapid (e laxativa).
Nu stiu la ce te-ai referit cu bautul si ajunsul la spital. Am gasit siteul dupa care m-am orientat eu cind am facut, vezi poate asta e mai clar: http://health.site50.net/
Apa trebuie sa fie sarata cind o bei dar nu foarte tare (o lingura de sare de mare la un litru de apa calduta) E cam nasol sa inghiti atita apa de aia dar cind o sa iasa tot kk din colon o sa fie bine Musai sa urmaresti dieta cum scrie acolo post cleanse: orez ALB ca e mai usor de digerat cu linte si putin unt (vorbesc din memorie, tu verifica informatia)
Suna complicat dar nu e.
Probiotice iei minim 2 miliarde pe zi incepind imediat dupa cleanse.
Mai e un amanunt care nu stiu daca e mentionat pe site: dupa fiecare sedinta de pooping musai sa ungi cu multa vaselina "pe unde iese" apa aia cu sare, ca e foarte iritanta si te trezesti cu o tenta de hemoroizi
La mine s-a inflamat nitel dar a doua zi a trecut. Not a big deal but good to know.

Lasa o zi, maxim 2 intre liver flush si salt water flush ca sa nu fie corpul coplesit de atita cleansing.

"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*

“ True health is a journey not a destination, a process not an event, a habit not a diet. "

"You aren't going to get the butt you WANT by sitting on the one you HAVE"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Allure spune:

si aici ceva care mi-a adus un zimbet pe fatza

http://www.youtube.com/watch?v=g2rMAzWm3a8

super cute!

"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*

“ True health is a journey not a destination, a process not an event, a habit not a diet. "

"You aren't going to get the butt you WANT by sitting on the one you HAVE"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corinadana spune:

Multumesc Allure!

Sa aveti o duminica frumoasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Loma spune:

Allure, stiu ca sulfatul de magneziu e Epsom salt, am gramezi, noi folosim destul de frecvent la bai la picioare cu uleiuri esentiale pentru serile relaxante, un adevarat rasfat... insa ma gandeam sa nu mai fie si altceva in combinatie ... dar daca tu ai incercat...

Da faceam Qi Gong... n-am mai ajuns in Thailanda pentru ca in acea perioada s-a nimerit de mi-am schimbat jobul, si asa am ramas... acum am alte prioritati.

Cacao aia raw... imi da acne, m-am trezit dimineata cu un corn in frunte , si tocmai ce reusisem de ceva timp sa am fata curata, citisem undeva ca ciocolata inflameaza cumva intestinul si ca urmare apar cosuri... deci e adevarat

Chlorella o sa iau cu zeama de lamaie si putin ginger, nu ma dau inapoi de la miros insa deocamdata nu stiu cum e la gust, o sa va keep posted cand o incep.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carolinah spune:

OK, hai ca m-am lamurit cu de toate. Trebuie sa-mi aleg zilele cu grija, cred ca aceasta combinatie de proceduri e f obositoare pt organism, asa ca am nevoie de zile mai linistite, in care sa ma si pot odihni cate putin.

Azi mi-am inceput ziua cu un suc de: mar, ananas, patrunjel, sfecla rosie si lime, asezonat cu spirulina, probiotice, chia seeds si psyllium. Acum beau ceai Oolong si ma prefac ca muncesc, pt ca din cauza vremii mohorate de afara, am chef 0.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corinadana spune:

E 10 a.m. aici si s gata cu sportul!!! ambagat 10km de bicicleta darmi am pus si greutati de picioare(1kg si jumatate) si o centura mai groasa peste burtica.
Apoi 20min cu cercul,sunt plina de vanatai pe solduri, trec...

O zi buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Panseluta spune:

salutare dragelor,

am ramas in urma cu cititul, dar recuperez eu zilele astea.

Am intrat pe fuga doar sa va spun ca am P90Xul! Ma apuc de el! Sunt speriata un pic, caci vad ca e greu, insa merg pe principiul "do your best"!
Pana una alta, Allure, a trebuit sa imi fac rost de ceva echipament (tubes, ca bara pt usa inca nu cumpar) etc. Am dat si de un blog excelent a unui neamt care a facut acest program, cu info foarte utile.Cum spuneam mai devreme, multe produse de la beachbody nu se gasesc aici, de aceea trebuie sa improvizam un pic:). Noroc cu blogul tipului.

revin

PS: raportez o ora de zumba, ieri

Mergi la inceput