Minuni de Noiembrie-Decembrie 2012 #3#

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aschiutza spune:

Wow, ce de-a mai retete mi-ati scris! Multzam fain!

La noi colicii nu sunt cu program cind ziua, cind noaptea, cum ii vine. Incerc sa imi aduc aminte sa beau ceai de fenicul, ma gindesc ca ajuta .



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angiuta spune:

Wow adriana marimea 36? super...eu cu greu intru in 40 dar si inainte purtam 38.
Eu sper sa mai slabesc, la V pe la 7-8 luni de la nastere eram la fel de slaba ca inainte de sarcina. Problemele au inceput dupa ce nu l-am mai alaptat (de la 54 la 58) si am mai facut o practica la gradi iar acolo cu programul meselor am reusit sa ajung la 62 kg in doar 3 luni. Apoi am mai slabit un pic dar nu sub 59...
Acum in doresc macar sa ajung la 60 (am 67 kg).
Si eu ma inscriu in categoria "fomistelor", intre mese rontai biscuiti...
De shopping pentru mine nu am chef ca ma indrept spre L si ma apuca depresia. Maine mi-am facut programare la coafor, poate macar o schimbare de look ma va bine-dispune.
De joi incep si Ruckbildungsgymnastik.
Mie ginecologul mi-a zis ca abia prin aprilie pot sa incep cu sportul dar o fire activa nu am fost niciodata...sa vedem...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bioana spune:

neata,ieri v.am citit toata ziua de pe telefon...fain,dar naspa ca nu am raspuns atunci si nu mai tin minte sa raspund la toata lumea...deci sunt si dezavantaje...

A.C, BUBU sa aveti parte de vreme buna la botez.stiu ca e iarna si sunt niste temperaturi de nu iti vine sa iesi din casa, dar sa nu raceasca copiii.

ADRIANA multumesc.

cand are muci ii pun dimineata ser fiziologic si ii scot cu batista de tras cu gura..la inceput faceam zilnic, ca mi se parea mie ca nu poate respira de muci. apoi am inteles ca nu e bine si o facem mai rar..
parul nu ii cade, inca. si ma intrebam de ce, ca in spital mi-au zis ca il schimba...deci urmeaza, am inteles....

MADALINA sanatate multa tatalui tau.

LAURIKA la Andrei.

INA sa scapati si voi de raceala. bine ca nu a luat-o si Riana.

ANGELIQUE,MENA sa se faca bine.

Irina nu se freaca pe nas, insa uneori pana adoarme se freaca cu mana pe ureche...ma innebuneste....uneori ii sare si somnul...

GEANI,DANA,S.ELLENA, ASCHIUTZA .SIGUR AM UITAT PE CINEVA....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IPopica spune:

Buna fetelor

Noi suntem relativ in grafic. Absenta se datoreaza febrei pregatirilor pentru botez (va fi pe 3 martie) si unor mici dileme existentiale atat ale noastre cat si ale domnisoarei.
Pe scurt: a luat f putin in greutate in ultimile saptamani, este destul de agitata, uneori refuza si sanul si biberonul (dar inca ma incapatanez sa manance strict lapte de-al meu), posibil sa o jeneze deja gingiile (isi roade pumnii pana se inrosesc, baleste f mult, miorlaie mai mult ca inainte); in unele zile nu doarme deloc in timpul zilei si pe masura ce se apropie seara este din ce in ce mai nervoasa si ne fataim cu ea prin casa intruna.
Iar acel chist de plex coroid aparent inofensiv si-a dublat dimensiunile in decurs de o luna si ma enerveaza la culme. O sa incercam sa mai obtinem niste opinii pe subiect, pentru ca eu una nu accept solutia "urmarim dezvoltarea psihomotorie si daca ceva nu e in regula mai vedem". Daca ceva nu va fi in regula mi-e teama sa nu fie cumva prea tarziu pentru a "mai vedea".

In rest, a invatat sa se intoarca de pe spate pe burta, predominant pe partea stanga; invers nu-i iese si se enerveaza. Si de o saptamana de cand a descoperit noua miscare numai asta face . Nu intinde mana sa apuce jucarii, in schimb ii mai iese zdranganitul celor agatate.

O sa-mi fac timp sa citesc din urma si sa ma pun la punct cu forumul.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Geani80 spune:

Fetele, am inscris-o si pe Sara intr-un concurs de poze bebelusi :)
Aici e link-ul si daca va place, dati-ne un vot
RECLAMA ILEGALA -/concursuri/copilul-lunii-februarie/galerie/detaliu/7766

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Geani80 spune:

Citat:
citat din mesajul lui IPopica

Buna fetelor

Noi suntem relativ in grafic. Absenta se datoreaza febrei pregatirilor pentru botez (va fi pe 3 martie) si unor mici dileme existentiale atat ale noastre cat si ale domnisoarei.
Pe scurt: a luat f putin in greutate in ultimile saptamani, este destul de agitata, uneori refuza si sanul si biberonul (dar inca ma incapatanez sa manance strict lapte de-al meu), posibil sa o jeneze deja gingiile (isi roade pumnii pana se inrosesc, baleste f mult, miorlaie mai mult ca inainte); in unele zile nu doarme deloc in timpul zilei si pe masura ce se apropie seara este din ce in ce mai nervoasa si ne fataim cu ea prin casa intruna.
Iar acel chist de plex coroid aparent inofensiv si-a dublat dimensiunile in decurs de o luna si ma enerveaza la culme. O sa incercam sa mai obtinem niste opinii pe subiect, pentru ca eu una nu accept solutia "urmarim dezvoltarea psihomotorie si daca ceva nu e in regula mai vedem". Daca ceva nu va fi in regula mi-e teama sa nu fie cumva prea tarziu pentru a "mai vedea".

In rest, a invatat sa se intoarca de pe spate pe burta, predominant pe partea stanga; invers nu-i iese si se enerveaza. Si de o saptamana de cand a descoperit noua miscare numai asta face . Nu intinde mana sa apuce jucarii, in schimb ii mai iese zdranganitul celor agatate.

O sa-mi fac timp sa citesc din urma si sa ma pun la punct cu forumul.



closca sefa



Ai descris-o fix pe Sara mea. Putem sa ne luam de-o mana ;)

Cat despre chist, ai dreptate, mai bine investighezi acum si nu "mai vedem".
Sanatate multa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Geani80 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Geani80

Fetele, am inscris-o si pe Sara intr-un concurs de poze bebelusi :)
Aici e link-ul si daca va place, dati-ne un vot
RECLAMA ILEGALA -/concursuri/copilul-lunii-februarie/galerie/detaliu/7766


Reclama ilegala??? La ce?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns A.C spune:

Citat:
citat din mesajul lui Bubulina42

Aschiuta, iti da fata o reteta super bunaciune- daca sotul tot e amator de paste:), e rapida si bunaaaaaa (e o reteta italiana)

1.Fierbi 400 gr paste (eu pun macaroane, de regula); le clatesti si le lasi la scurs.
2.Incalzesti cuptorul.:)
3.Intre timp, tai marunt, cubulete, 2-300 gr sunca presata si 200-250 gr cascaval (sau, mai rapid, eu folosesc cascaval deja ras, din acela la punga, pt pizza)
- amesteci 4 oua cu 5-6 linguri smanatana, sare +piper.

Pui pastele in tava yena (unsa cu unt), adaugi peste ele sunca taiata cubulete, presari din greu cascavalul ras, pe toata suprafata,adaugi amestecul de ou batut cu smantana-peste tot, mai arunci cateva felii subtiri de bacon,sau sunculita presata pe deasupra si dai la cuptor 30 min.E rapida si buna buna buuna!

pup fata, spor!

!Deja mamica de Nicholas!(14.11.2012)


Deja salivez.O s-o incerc si eu ! Merci,Bubu!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns A.C spune:

Multumim ,fetelor pt.urari!
BUBU,va dorim sambata o zi cat se poate de frumoasa,de neuitat !

Sa iasa totul perfect !!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mena1906 spune:

A facut iar kk cu sange. E clar de la ce. Am sunat dr si a zis sa i-l scot. Mi se rupe sufletul de mila lui. Acum o saptamana jumatate a patit la fel si a slabit 400 de grame. Ma chinui sa il cresc si il stric. Ajunsese la 4 kg. Abia acuma si a revenit. Sunt tare necajita

de perfect - Gabriel

15-12-2012

Mergi la inceput