Strugurasi de septembrie-octombrie 2011**7**

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mihaela_i spune:

Despre somn: Am inceput sa-l culc si eu mai devreme pe Dani. Mutandu-i mesele mai devreme ca altfel nu reuseam. Problema e ca sambata am patit-o sa se trezeasca la 4.30 si sa nu il mai pot adormi pana dupa 6.30. Am ajuns chiar sa ii fac un lapte praf noaptea ca zicea vuvuvu (masina cu care fac mancarea) si plescaia. Nu a ajutat dar nu aveam alta idee. Si nu am mai patit asa. A fost dupa ce imi adormise la 10 si eram f incantata.
De adormit il adorm usor si de regula imi doarme bine noaptea. Se mai trezeste dar de putine ori si adoarme imediat cu sanul. Nu am mai dormit asa mult ca in perioada asta de cel putin 10 ani. Ca nu doarme decat daca sunt langa el noaptea, deci clar imi fac somnul cu varf si indesat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inutsa spune:

Salutare!
Ciorba din carne de tara, asta as papa si eu ce buna e! Mi-am adus bors acru, dar nu ies ciorbele asa bune cu carne din comert . Mi-ati facut pofta si de peste prajit cu mujdei

may tot tin sa te intreb, l-ai mai pacalit pe Mos?

jade ne-am mutat din toamna aici, nu am stat dintotdeauna. Poate am mai mentionat pe ici colo ca am mai fost aici acum 3 ani si ai ramas confuzata

klau rahat lukum, nu? Bun-bun!!!

bunny good luck!

Diete eu nu pot tine, dar tare as vrea sa am un abdomen mai suplu. Stiti vreo solutie? In afara de sport .

de si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns May3 spune:

Inutsa, nu inca :)
dar incet incet :D

lali, m-a enervat un prost.

si azi am avut o zi naspa...
sunt rupta in doua de oboseala.
ma culc...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluca050 spune:

Neata fetelor. Haideti la o cafea fierbinte ca e tare frig afara.

Mihaela fac depresie cand citesc cat de bine dormiti voi.
Eu rar dorm 4-5 ore pe noapte. In sfarsti nu ma mai vait aici la voi ca devin penibila. Asta-i viata, sper sa rezist fizic si sa trecem cu bine peste acesti ani de chin in privinta somnului. Important este sa ne facem mari si sanatosi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns klau_ditza spune:

RALUCA binevenita cafeaua!!!!!
Rahat turcesc mai am si pentru azi E de trandafiri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_i spune:

Raluca: Fiecare copil e diferit. Insa poate si parintii uneori gresesc. Spune-ne ce program are copilul pe parcursul unei zile, poate e vreun sfat pe care ti-l putem da. (Cand se trezeste, cand mananca, ce face intre mese si somn, cand se culca iar, cat doarme, etc)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camady spune:

Neata.
Raluca nici Eva nu doarme, deci nu esti singura.De exemplu azinoapte a adormit la 10 si de la 1-4 s-a scancit de n ori, de la 4-5 a stat treaza de-abinelea, de la 5-7 cand s-a trezit definitiv a mai scancit de vreo 3-4 ori.Iar eu luni dimineata la ora 5 eram in masina in drum spre bucuresti ( cu serviciul).M-am intors la 8 seara, rupta.Somnul meu a fost de la 10 seara pana la 1 noaptea.Iar azi o iau de la capat cu serviciul.Asta e............
Oana dar ce inaltime ai? Si eu am 57.7 kg dar am zis sa slabesc pana la 56 kg si sunt multumita.Eu am 164 cm.
Lali te pup, sa-ti treaca supararea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pinkysor spune:

Buna dimineata!

Si eu vin la cafea!

Raluca, eu tare ma mir cum rezisti, e tare putin cat dormi, bine stiu ca nu poti sa dormi din cauza piticulul...

Anca, nici eu nu i-am luat nimic de colorat, si eu cred ca e cam mic, mai astept putin sa creasca

Ma gandeam sa-i iau un banc din acela de lucru, stiti cumva de unde as putea lua?

Mikka, voi ce mai faceti?

Nanna?

Va pup pe toate si revin!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

Camady, am 1.60 inaltime. sarcina am inceput-o de la 52-53 dar eram mult prea slaba. Bine...am avut si 48 kg dar aratam de parca eram cu un picior in groapa...nu mai vreau asa. Dar un 54 ar merge

Oana, mami de Eca 18.09.2011

Doamne, ai grija de noi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluca050 spune:

Pinkisor nu stiu cum rezist, cu suplimente si pastile de cap zi de zi ....si am norocul ca mai fac schimb noaptea cu tatal meu ca sa mai dorm cate ceva. Problema este ca am si serviu solicitant, trebuie sa am mintea focalizata zi de zi, nu mai spun naveta....
Daca eram acasa poate suportam mai bine, nu stiu, asa recunosc ca stau fff prost cu nervii.

Mihaela o zi se desfasoara cam asa: trezirea la 7:30- 8:00 cand bea cam 100 ml lapte, pe la 9-9:30 masa de dimineata, la 11- 11:30 somn cam o ora , iese si pe afara prin curte, la sanius acum iarna... masa de pranz intre 13 si 14 apoi a 2-a repriza de somn pe la 15:30- 16 cam o ora sau o ora si jumatate. Masa de seara pe la ora 19 , baita pe la ora 21 dupa care biberon si somn cel tarziu ora 22. Intre timp mai rontaie fructe, se joaca cu bunicii, seara cu noi...
De dormit doarme la el in patut dupa ce-l adorm leganat sau ne-leganat depinde de cat de agitat este, iar eu dorm langa patutul lui pe o canapea. Apoi incep trezirile.....
Am incercat sa-l adorm cu mine in pat la noi in camera si a refuzat categoric, s-a pus pe un plans sa-l duc la el in camera.
Cand a fost racit sau a facut alergie si i-am dat Ketof a dormit fff bine, toata noaptea, insa altfel nu si clar nu pot sa-i dau asa ceva mereu.

Deci unde gresesc? Astept pareri, sfaturi....

Oana si eu am 1,62 inaltime si 63 kg acum si am plecat in sarcina cu 52 kg , vreau sa ajung iar acolo . Insa e tare greu sa tin regim acum desi ma stradui

Mergi la inceput