Fluturasi si floricele de Mai-Iunie 2012 (20)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxana_nt spune:

Neatza
Multam Eva de cafea si strudele, la multe lunite piticului, sa fie sanatos si ascultator .
La multi ani Edward-Flavius!!!
Noi ne-am trezit cu noaptea in cap la 8 dimineata ca suna telefonul sotului .M-a enervat maxim ca eu as mai fi dormit dar el s-a apucat sa-si faca cafea,sa tuseasca, sa stranute,astea cu toate usile deschise si normal ca pitix s-a autosesizat si s-a trezit.Asa ca m-am dus si i l-am pus in brate si eu am inchis usa dupa mine la dormitor.Dar nu am mai dormit decat un pic ca sotul trebuia sa plece in urma telefonului .
Va urez o sambata minunata!!!!

Roxana, mami fericita de Robert Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anitta_O spune:

Virji, da' aventuroasa familie mai ai si tu! Auzi sa vii tu la mine in oras si sa nu dai si tu un telefon, macar asa, de control. De puteam, ne vedeam, de nu, nu era chiar un capat de tara. Sa ma suni te rog cand mai vii.
Eva, multumesc de aprecieri pt copii, am uitat sa scriu aici ca am pus niste poze pe picasa. Imi creste inima de bucurie cand o vad asa bine crescuta, chiar daca nu mananca mancare, ci numai lapte. Mi-a mai spus cineva de un grup de BLW pe FB, posibil sa nu fie acelasi. Da, mi-ar placea si mie, macar sa mai trag cu ochiul. O sa-ti dau ID-ul meu imediat. La multi ani lui Dorian! MAma, da ce de strudele ai efectuat! Grozav! Se fac usor? Poate pui si reteta, de m-oi invrednici, oi face si eu.
Roxana, si mie imi displace trezitul asta obligat-fortat, si-asa ma trezesc in fiecare dimineata la 6.45 sa pregatesc baiatul de scoala, plus trezirile multe din timpul noptii cu mandruta, cunoasteti, nimic nou. Azi m-am trezit si eu la 8, bucurie mare. Poate pentru voi e devreme, dar pentru mine o adevarata desfatare. Bine, ma trezisem si la 6 si la 7 pt alaptat, orisicum.
Cum mai e vremea in Bucuresti, s-a mai potolit apocalipsa? Aici e totul nins, dar nu pare frig. Telefonul imi arata ca ar fi 1 grad, deci chiar ok, fata de ce temperaturi sunt pe aici in general, iarna. Oricum, nu prea am chef de iesit, sa vad, poate il duc pe M la patinoar totusi, daca isi face temele intr-un oarecare timp.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elena_gd spune:

Neatzaaa mamici de pui mici!
Ylari asa plan am si eu in fiecare dimineata, dar E nu sta in scaun nici sa ma duc sa fac treburile obligatorii la camera cu tron.
De unde voiam eu astazi sa ii dau finger food, nu mai merge steamer-ul, dupa 3 utilizari s-a infundat cu calcarul din apa de la robinet, deci trebuie sa cumpar filtru sa pun la robinet.
Despre somn, ziua nu vrea sa mai doarma la 2 ore, abia pe la 3 ore ma lupt cu el vreo jumatate de ora sa il adorm, grele. Noaptea se trezeste la cate 2 ore cu sirena de sarim si eu si sotul din pat direct in pozitia de drepti .
Astazi dim cand s-a trezit l-a luat sotul cu el in camera si eu am mai motait vreo ora, dar tot semiintuneric era la 9 cand m-am urnit si asa o sa fie pana la primavara, prin luna mai.
De iesit afara nici nu se pune problema, avem -10 grade astazi si vant rece patrunzator.
Ma duc sa bag un ochi pe picassa.
O zi minunata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tigruta spune:

Netaza dragele mele! Va servesc o cafea calda si buuna

Roxana iti multumesc frumos pt urare

Mai greu mai intru pe forum, pur si simplu nu imi mai ajunge timpul..intru mai des pe FB de pe telefon mai ales cand il adorm pe Matei
Despre noi ce sa zic, suntem exclusiv pe BLW, avem xzile cand papa bine si zile cand nu prea vrea, probabil nu ii place asa mult ce ii dau uneori, i-am dat si spanac.azi i-am dat branza de vaci dar asa s-a strambat.
Anitta ma bucur ca ni te-ai alaturat pe FB
Virgi ai un stil super fain de a povesti, hai si tu in grup pe cate o haina gasesti
Ylari sa vezi eu cum ies cu 2 copii afara, numai pana ne imbracam si cand venim inapoi de la usa tot
Azi mergem la un loc de joaca, doar ca ninge afara dar mergem incet
Vaa pup si fug sa ne imbracam.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BelissimaEva spune:

Hey hey,
Incepand de ieri, i-am pregatit lui bebe ceva ...
A ajuns la 8 lunite deja, asa ca ieri i-am cumparat reductor de wc si am inceput sa exersam in dimineata asta . In afara de partzuri multe nu a facut nimic dar pentru moment ma bucur ca a stat vreo 15 minute si chiar parea sa ii placa acolo sus .
Problema este ca nu stiu cam cat ar fi cazul sa stam pe wc , daca trebuie sa o luam treptat..
Tot ieri i-am cumparat si protectie pentru pat si asa am scapat de toate pernele pe care le foloseam pe post de baricada , de ajusesem sa nu mai am loc in pat.
Si pentru ca de vreo doua saptamani Dorian a ramas cu o singura masa de tzatza ( pe la vreo 4-5:00 dimineata) am decis ca din seara aceasta sa il lasam pe tati sa se intoarca in patul nostru
Sunt super entuziasmata si curioasa tare de cum o sa reusim sa ne odihnim
Anitta, nu mi-a trecut prin cap sa fac poze la strudelele de ieri inainte sa dam iama in ele , dar am cateva poze facute penultima oara .. le voi posta pe FB
Tigrutule, distractie si plimbare placuta afara! Aici iarasi este o vreme de taiat venele.. dar macar nu mai ploua

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deea_Deeutza spune:

Buna dimineata!
Cafea ptr toata lumea

La multe lunite sanatoase ptr Edward-Flavius de Shoshonik, Dorian Andrei de BelissimaEva, Natalia Gabriela de Alina04and si Mihaita de aever! Sa fiti sanatosi pui mici!

Noi ne luptam in continuare cu muuulti muci, care se incapataneaza sa ramana in nasucul puiului si abia respira, abia mananca...ufff
Astept sa se trezeasca si vreau sa-l duc pana la un spital aproape sa-l asculte putin la plamani si daca o fi nevoie sa ne dea ceva sa punem in aparatul de aerosoli.

I-am luat si noi ieri o olita muzicala scaunel ca asta www.strollers.ro/Olite/Olita-Muzicala-58788_334_codeARE-58788.aspx" target="_blank">http://www.strollers.ro/Olite/Olita-Muzicala-58788_334_codeARE-58788.aspx si am luat separt un reductor buretos si l-am atasat la olita sa stea puiul ca regele pe tron. Am si testat aseara si chiar a stat 10 minute fara sa-l tin si fara jucarii, defapt s-a jucat cu snurul de la pantaloni Nu a facut nimic, dar faptul ca sta e un pas inainte.
Am mai luat si un ham pentru ca deja nu ne mai intelegem cu mersul in picioare, doar ca nu cred ca ii este bun acum, ci cand si-o putea sustine el bine greutatea proprie, dar e bun acolo, la 20 de lei e parfum.

BelissimaEva ce protectie de pat ai luat, de unde si cat?

Ce rau imi pare ca e puiul racit ca asa l-as mai fi scos si eu la o plimbare, mai ales ca am luat un ergo si tare sunt dornica sa-l folosesc si afara nu numai in casa.

Am o pofta de strudele, placinteee...Eva Eva

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana_nt spune:

Neatza mamici si pui mici
La multi ani Mihaita sa fi sanatos si cumintel
Eu sunt un pic mai odihnita ca desi piticul s-a trezit pe la 7.30 si nu a vrut sa mai doarma l-a luat tasu si s-a dus cu el in sufragerie si am dormit ca boieroaica pana la 10.30.Dar cu toate astea ma cam doare capul,se pare ca nu imi prieste prea mult somn .
Ma duc sa fac ceva de mancare ca de ieri l-am pacalit pe al meu ca fac si nik .
Revin mai tarziu
Duminica frumoasa

Roxana, mami fericita de Robert Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anitta_O spune:

Eva, si mie mi-a placut site-ul pe care ni l-ai aratat, cel cu protectii. Ai luat pentru ambele parti ale patului sau doar pentru una? Noi dormim toti trei in pat si ne ajunge, chiar daca uneori ii mai trag una 'vecinului' sa nu mai sforaie ca trezeste printesa. Ce fain ca nu se mai trezeste Dorian asa de des noaptea! Astept si eu minunea, la noi inca sunt semi-treziri de mancat cam de 3-4 ori pe noapte, uneori si mai des. Noi am iesit azi cu saniuta, vremea la noi a fost tare faina, cred ca -3 grade or fi fost. Am fost pe un deal, mi-am zdruncinat suncile pe sanie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BelissimaEva spune:

Am reusit sa facem primul pishu (dupa somnic) la toilet !!!!
Deea, mult succes si voua in ale pishulitului si kklitului
Protectia nu am luat-o de pe net. Am fost ieri prin Baneasa si am gasit-o la magazinul Prenatal( vis-a-vis de fostul MiniBlue care a intrat in faliment, apropos).Are dimensiunea 90/150, se baga intre somiera si saltea si a costat 134 ron . Am luat doar una pentru ca lipisem de ceva timp latura cealalta de perete cu toate ca este pat de mijloc..
Roxana tu ce papa bun ai pregatit ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anitta_O spune:

Yuhuuu, Eva! Pe wc, olita, pe bratele tale sau cum?

Mergi la inceput