Ce jocuri jucam?

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns strunfita spune:

Multumesc mult de raspunsuri!
In timpul saptamanii nici el nu are timp sa se joace, dar in weekend ne-ar prinde bine sa avem mai multe optiuni.
O sa verific din jocurile mentionate de voi ce i s-ar potrivi si i-ar placea.
Timpul la psp/tableta e limitat la o ora pe zi in weekend sau vacante, nu stiu, o fi prea mult dar n-am prea reusit sa coboram.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralcat spune:

Al meu desi n-are inca 8 e amator de batalii navale (imi amintesc ca noi le jucam desenand navele pe foi de matematica, acum e joc bine facut cu nave adevarate pe care le aseaza in campul de bataie).
A primit acum de Craciun in Romania, un joc de descifrat codul secret al adversarului (http://www.archimedes-lab.org/mastermind.html).
Alte jocuri tare iubite sunt cele de la smart games (au tot primit premii de jocurile anului in diversi ani ... sunt chiar destepte si de multe ori ne pun si pe noi adultii in incurcatura). Ce mi se pare mie ironic tare la ele e ca desi sunt belgiene ... le-am gasit mai ieftine in Romnaia, la Casa Retro. Pun linkul cu jocurile de la casa retro, fara nici o intentie de publicitate, doar ca cel original ... nu am access la el din motive de politica de securitate la munci (http://casaretro.com/index.php/manufacturers_id/34). Cel mai mult le-a placut (lui si prietenilor buni) cel numit colour code iar mie imi place aeroportul.
Iar pe drum ... ori jucam fazan, fazan cu familii de cuvinte, zice unul un cuvant si incercam sa-i marim familia, acum avem si joc cu sinonime-antonime. Si cand se plictiseste de vorbit, tot cei de la smart games au niste jocuri magnetice, speciale de calatorii, tangoes la care mermeleste maraind la ele cand nu-i ies.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elfcupistrui spune:

Si eu recomand Dixit.Este un joc ce se joaca cu imaginatia oricui.E distractiv si neplictisitor si pentru adulti! are niste carti desenate atat de frumos

faith trust and pixie dust.

Mergi la inceput