Strugurasi de septembrie-octombrie 2011**6**

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mihaela_i spune:

Lena: Eu fie nu reusesc sa il culc la timp, fie nu reusesc sa ii dau o masa sau 2. Chiar sunt in mare dilema intre mese si somn. Si al meu e silueta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_i spune:

Oana: Sa nu ai cumva lipsa de magneziu si de aia sa fii asa nervoasa. Eu iau magne-b6 din timpul sarcinii. Si sunt mai zen ca inainte.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns May3 spune:

helloooo

a mancat fii-mea ieri tocanita si mamaliga de nu-mi venea sa cred. se bateau turcii la gurita ei :D

i-am facut mamaliga cu niste unt si cascaval ras, amsetecate asa cand era mamaliga calda si tocanita de ciuperci cu usturoi. o bunatate. am facut pt toti.
ne-am lins toti pe botic :D

oana, si eu am mai tipat la ea si in secunda 2 imi venea sa-mi dau palme.
eu sper sa n-ajung vreodata sa dau in ea nici nu concep asta dar tare mi-e frica de perioada aia de la 2 la 3 ani cand copii devin isterici :D
mi-o amintesc pe nepoata-mea
imi venea s-o caftesc din juma in juma de ora :D

cu somnul ma surprindeti.
cand am intrebat daca mai beau laptic ai vostri noaptea, majoritatea a zis ca nu, iar eu am trans concluzia ca si adorm si dorm bine bebeii :D
se pare ca m-am inselat.
va multumesc pentru raspunsurile la intrebarea mea.
eu mi-am propus sa mai insist cu adoritul in patut.
de azi incep :D
cu suzi am ajuns sa i-o dau numai la somn si cand e frig afara ca sa nu ia aer rece.
dar din pacate de vreo 4 nopti a cerut iar lapte noaptea trebuie sa fac cumva sa scap si de asta.

eu sunt pe 29 aprilie dimineata in Bucuresti cel mai probabil zona Dristor. 80% libera pentru o intalnire prin apropiere.
dupa-amiaza plec din Bucuresti.
cine vrea sa ne vedem? :D


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluca050 spune:

Oana si eu mai am momente cand ma mai apuca si mai ridic tonul dupa care-mi pare rau insa recunosc ca m-a ajuns oboseala,iar daca mai vin si de la munca cu nervii incinsi e mai greu sa ma controlez acasa desi mi-am propus sa las totul la poarta, insa...

Athosik Edi nu pot spune ca e pasionat de TOM, desi face exact ca pe net, insa se pare ca nu-i place de el decat cand il vede la calculator .


May sa ne povestesti si noua cum decurge treaba cu somnul in patut. Si eu sunt direct interesata de acest subiect.
Mi-am dorit sa doarma la el in patut in camera lui de cand l-am nascut si incerc sa ma tin si eu de acest aspect pentru ca noi plecam cu noaptea in cap la munca iar daca l-am culca cu noi in pat l-am deranja. Asa la ora 5 vine tatal meu si-mi ia locul in camera la bebe sau il aude prin statie cand doarme singur acolo si se duce la el numai cand se trezeste.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_i spune:

Fetelor, ce e TOM? Nu mai rezist. Toate vorbiti de Tom si nici nu stiu ce e.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns May3 spune:

si eu vreau sa stiu cine e Tom :D

lu asta mica a mea ii place Mickey Mouse. De fapt ii plac si restul: Minnie, Daisy, Pluto etc

ii pun seara juma de ora de desene cu tot felul dar prefera Mickey Mouse club house, cu toate ca e pt copii mai mari.
presupun fiindca are niste carticele cu ei si de aia :D

raluca, a mea doarme singura in patut in camera ei.
problema la noi e adormitul. :D
imi ia prea mult pana o adorm. si acum o adorm la noi in pat, apoi o mut la ea in camera.
azum are 10 kile, dar mai incolo ce ma fac? :))


Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JadeJador spune:

mai fetelor , eu intru in depresii cand citesc ca ai vostri mananca de rupe si al meu e intr o greva continua :((
azi a reusit sa ma scoata din sarite , ca tot vorbeati de nervi....am inceput sa iau magneb6 ca nu nu se mai poate...
de cand s a trezit a mancat asa :
dimineata i am facut mar cu biscuite si branzica de vaci , a facut ca toate alea , scuipa , isi baga mana pe gat sa scoata , nu cumva sa i ramana ceva si sa inghita
pana la urma a 'mancat' cateva firimituri de paine si a baut sucul de la juma de portocala
la pranz i am facut somon la cuptor si cartofi natur
cand sa l pun in scaun a facut criza de nervi , pana la urma cu joaca s a potolit , dar de mancat nu a fost chip , a mancat vreo 2-3 lingurite si alea tinute in gura minute in sir (isi lipeste mancarea de cerul gurii)
am zis ca poate vrea ciorbita , neeee , nici macar o lingurita nu a inghitit , crize a facut
am cedat la nervi si am tipat si eu la el , efectiv imi pleznea capul de nervi :((
l am scos afara si cand ne am intors a mancat un iaurtel (luandu ne cu joaca)
acum doarme , sa vedem cand s o scula daca mai pune gura pe ceva
deci el pana la ora 18 a mancat doar un amarat de iaurtel :((
intradevar , acum ii dau caninii , dar totusi .... sa nu vrea chiar nimic sa manance ??


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JadeJador spune:

aaa , si meniul lui este f limitat
mananca doar iaurt , ciorba , supa si fiertura de legume cu carne si orez blenduite
fructe doar banana , mandarina , portocala , kiwi
pufuleti , cereale , miez de paine
sub nici o forma nu mananca mamaliga , piure cartof , ficat
nu mananca tocanite , sosuri si alte mancarici
cam asta e...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns May3 spune:

Aoleu, Jade, sorry, nu mi-am dat seama ca afectez pe cineva
Eu am mai zis pe aici niste sfaturi pt mofturiosi care le-am aplicat. Nu ti-au folosit?
Asa mananca mereu?
Da si un exemplu de zi normal la voi.
Ia-i facut analizele? Ziceau fetele ca anemia scade pofta de mancare


Mergi la inceput