Ce se poarta in 2013?

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mianna spune:

Citat:
citat din mesajul lui Mik


E cum spune Sabine, ascutitul e brusc si nu alungit :
http://fr.pourelles.yahoo.com/photos/c-est-tendance-les-escarpins-pointus-slideshow/
(moda nu e foarte veche, mai am inca 2 perechi noi in dulap; eu am mania e a-mi cumpara incaltaminte, mai mult decit altceva)

Mik.


atunci retractez ce-am zis, cu deshtele-n afara n-o sa umblu in veci

nu ma gandeam la ciocate, da' nici la ceva in care intra numa' unghiile.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andacos spune:

Citat:
citat din mesajul lui mianna
[
atunci retractez ce-am zis, cu deshtele-n afara n-o sa umblu in veci

nu ma gandeam la ciocate, da' nici la ceva in care intra numa' unghiile.


Asculta, priveste si taci!...
Din brate fa-ti aripi de fier
Si zboara cu ele spre cer!...





asa poarta divele hollywodiene,noi muritorii de rind...cu unghiile-nauntru!

Uite ce am probat eu si nu mi se vedeau degetele(am mai spus eu am ororare d egenul d epantof decoltat ca am degete foarte lungi),dar adevarul e ca mie-mi si trebuiaiu genul asta d epantofi.

Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mianna spune:

dap, la astia clasici (sau cel putin asa ii numesc eu) ma gandeam cand m-am bucurat ca revin.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andacos spune:

Da...si pentru mine sunt clasici si super elegantzi!

Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:

Citat:
citat din mesajul lui Eleni

Pfoaaaa daca revin pantofii cu varf ascutit sunt mancata. Eu port 40 si am si piciorul lat... nu vreti sa stiti cum aratau labele mele in ciocate pe vremea facultatii... erau de-a dreptul skiuri, nu-mi incapea piciorul pe scara, urcam pe cant, caci la ciocate mult din varful ala e gol.
Iar cand mi-am cumparat eu pantofi fini de mireasa, marimea 41 (ca se mai umfla picioarele)... antologic! Am intrat in Superb 94 (fita fitelor in 2000) si am cerut pantofi albi de nunta. Sigur, zice vanzatoarea, ce marime. Eu incet: 41. Ea: Cum? Eu mai tare, usor iritata: 41. Ea: doriti albi? Domnii isi iau in general negri. Eu: nu pentru el, pentru mine... Erau nasii nostri lesinati de ras...

Revenind on topic, pantofii cu varf ascutit ma vor face sa evit scarile rulante, ca nu-mi incape laba pe o treapat si ma dezechilibrez.

Elena & Maria Bucuria

Am ris din toata inima! Merci!
Animal print se mai poarta?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andacos spune:

Dulcetzica(am scris si-n primul mesaj),inca mai sunt "resturi"de animal print si anul asta.

Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sanziana27 spune:

Pt mine pantofii sunt tema de depresie.Port 35,5, am piciorul foarte ingust, nu mi se umfla niciodata....si cum nu gasesc decat 35 fix sau 36 leger (lasati, mai bine mai larguti, ma incurajeaza vanzatoarea; cand de fapt eu deja simt lacrima cum imi inteapa ochii )
Nu prea pot purta fara bareta, ca-mi aluneca pe ciorapul fin.

De aceea la capitolul vara, ma simt si eu implinita cumparandu-mi sandale, saboti....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andacos spune:

Sinziana,sunt tot felul de chestii de pus in pantof,care ar putea sa-i micsoreze atit cit marimea 36 sa-tzi fie buna:brantzuri mai groase sau mai subtziri,de piele,de gel,pernutze de gel de aplicat in diverse partzi ale pantofului:fatza,spate si chiar combinatzii ale acestora.

Incearca si ai sa vezi ca exista solutzii!

Dana

Mergi la inceput